Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

dawson

Members
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About dawson

 • Rank
  Newbie
 1. dawson

  Czy to co robię to scalping?

  No i wszystko jasne, jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia. @Raposo - zgadza się, całe życie to nieustanna edukacja ;) Właśnie przedłużyłem demo o 3 miesiące. Pozdrawiam
 2. dawson

  Czy to co robię to scalping?

  Rozumiem, a to możecie mi powiedzieć na jak długo należy otwierać pozycje, żeby uniknąć takich problemów i nie dać się podciągnąć pod scalping? Zrobiłem sobie szczegółowy raport ze stycznia do tej pory i wygląda to tak: Total Trades: 153 Short Positions (won %): 86 (90.70%) Long Positions (won %): 67 (92.54%) czyli wychodzi na to, że jednak otwieram jakieś długie pozycje? Myślałem, że robię same krótkie, skoro tak na oko 98% z nich jest w trakcie jednej sesji (na 153 pozycje, mam tylko 3 ze swapem). Czy na przykład Bossa/XTB mogą mieć jakieś uwagi do takiego stylu gry?
 3. dawson

  Czy to co robię to scalping?

  Dzięki za odpowiedź. Oczywiście żartowałem z tym obrażaniem się, po prostu w pewnym momencie dnia maleje obrót na walucie i próby odpracowania straty trwają za długo, zatem zostawiam to na następny dzień. Generalnie to bardzo ryzykowna strategia, a stosuję ją tylko dlatego, że chwilowo mam czas siedzieć i się wgapiać w wykres. Dla kogoś, kto wchodzi w pozycje i odchodzi od kompa to chyba nie może być zbyt dochodowa metoda.
 4. Otóż mam pytanie - gram na demo i zasadniczo ograniczam się do kilku/kilkunastu pozycji w trakcie jednej sesji. (Zazwyczaj jest to przedział 6-12 pozycji dziennie). Zgarniam przeciętnie od 4 do 8 pipsów na każdej z nich, tak więc mówimy tu o małych kwotach zwłaszcza, że nie przekraczam 1 lota, najczęściej zresztą jest to przedział 0,2-0,5 lota. Pozycje są krótkie, czasem kilkanaście sekund, czasem godzina. Dziennie wychodzi około 200-300 PLN/$ lub w czymkolwiek jest rachunek demo. Czasem oczywiście wykres ucieknie w drugą stronę i tracę dzienny utarg, obrażam się i wyłączam kompa ;) I teraz pytanie - czy to co uprawiam to scalping? Czy grając w ten sposób na platformie MT4 ale na koncie w realu, mogę narazić się na dezaprobatę brokera i jakieś tam utrudnienia z jego strony? Widziałem nawet na tym forum opinie, że scalping to kiepska metoda z punktu widzenia brokera, ale z tego co wywnioskowałem to scalping uprawia się na kilku/kilkunastu lotach, czego ja nie robię. Proszę o jakieś info, pozdrawiam :)
 5. dawson

  Rachunek z micro lotami

  Dzięki, sprawdzę. A miałeś do czynienia z rachunkiem w BOSSA FX? Oferują subkonto 'mikroloty' do standardowego. Zależy mi na platformie MT4, bo jak na razie tylko tam się odnajduję.
 6. dawson

  Rachunek z micro lotami

  Witam, czy możecie polecić jakiegoś brokera, który umożliwia prowadzenie transakcji na mikrolotach? Mam obecnie demo w XTB, wszystko mi się tam podoba oprócz tego, że 0,1 to dla mnie trochę za dużo jeszcze. Dobrze by też było jakby rachunek był w PLN, ale nie jest to jakiś ogromny wymóg, minimalny depozyt też jest mi obojętny, ważne żeby były te mikro loty. Pozdrawiam
×