Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

kataarzyna28

Members
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About kataarzyna28

 • Rank
  Member
 1. kataarzyna28

  Lokaty w wino - próbowaliście takiego rozwiązania?

  Ostatnio się właśnie zastanawiam nad taką inwestycją w wino https://wealth.pl/serwis-informacyjny/id/316 Bardzo dużo się ostatnio słyszy o tego typu lokowaniu pieniędzy.
 2. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Częściowo na emerytach, ale takie sytuacje się zdarzają, trzeba być czujnym. Jak sami inwestujemy, to my odpowiadamy za swoje decyzje, a tu jesteśmy zdani na innych, więc trzeba stawiać na najlepszych. Czy patrząc w aspekcie składek czy ogólnie inwestycji, pewniej czujemy się, jak powierzamy pieniądze firmie, która nie jest od roku na rynku.
 3. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  No jak widać istnieje taka możliwość. Różne sytuacje mogą mieć miejsce, ostatnio przecież ING też odnotowało spadek na akcjach, bo Hydrobudowa ogłosiła upadłość, a to nie pierwsza i nie ostatnia spółka, którą to czeka.
 4. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Dokładnie to nie wiem, tu czytałam artykuł na temat jednego z funduszy: http://wyborcza.biz/Emerytura/2029020,1 ... 47697.html
 5. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Jeśli dany fundusz nawet nie będąc na pierwszym miejscu utrzymuje się zawsze w czołówce, to i tak wiadomo, że jest stabilny i ma wysoką stopę zwrotu. Poco pakować się do funduszów, które są na końcu i najprawdopodobniej muszą dopłacać swoim klientom.
 6. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Wyniki z inwestycji w różnych funduszach często są zbliżone, podobnie jak opłaty, więc wydaje mi się, że takie aspekty jak obsługa czy jakość świadczenia usług ma znaczenie, przynajmniej dla mnie.
 7. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Nie ponosimy z tego tytułu strat, ale też nasze składki nie są inwestowane, więc nie ma żadnych zysków.
 8. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Zjadłam tysięcy, chodziło oczywiście o ok. 300 tys. osób, a dokładniej 288 tys. osób, które dostały pisemko z ZUS-u o zbliżającym się losowaniu. Może to nie jest dużo, ale jak ktoś zwleka z wyborem kilka miesięcy, to przez ten czas jego składki nie są inwestowane.
 9. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Dodatkowe zabezpieczenie finansowe to kwestia indywidualna. Kogo stać, powinien oszczedzać, nawet małe sumy, ewentualnie sam sobie inwestować. Ale OFE nie podlega (poki co) dyskusji i jakieś wybrać trzeba. W lipcowym losowaniu będzie około 300 osób, ciekawa jestem ile z nich samodzielnie wybrało.
 10. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Wyjaśnij mi proszę bo chyba czegoś nie rozumiem, jak mając własną działalność jesteś zwolniony z opłacania składek do ZUS i OFE? co najwyżej masz mniejsze przez dwa pierwsze lata, ale pierwsze słyszę że nie musisz płacić. Poza tym przypuszczam, że 80% pracodawców rozlicza się z pracownikiem na najniższa krajową od której płaci składki i reszta pod stołem, więc nie wiem czy to takie opłacalne. Jakieś OFE trzeba wybrać, więc nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba usiąść i wybrać. Nie trzeba nawet z domu wychodzić bo wszystko można przez internet załatwić.
 11. kataarzyna28

  jakie wybrać OFE?

  Głownie wyniki danego OFE. Chodzi w końcu o nasze pieniądze, więc każdy chce, żeby zyski były jak największe. No ale poza tym w dzisiejszych czasach ważny jest też wizerunek i zaufanie wśród klientów.
 12. kataarzyna28

  Jaka platforma?

  Ja się zarejestrowałam na platformie GO4X, ale póki co tylko demo, żeby zobaczyć jak funkcjonuje. Żadnych problemów z rejestracją nie było, nawet zadzwonili zapytać czy wszystko działa i nie ma problemów. Jaki jest wkład początkowy na tej platformie z której korzystasz?
 13. kataarzyna28

  Jaka platforma?

  Co do demo, to nie dla wszystkich jest to istotne, bo niektórzy wolą od razu grać na realnych pieniądzach. Ale lepiej mieć demo pod ręką, zawsze można coś przynajmniej przećwiczyć. Taka możliwość rozmowy z doradcą to także duży plus, bo nie sądzę, żeby wszystko było na początku jasne, a z tego co patrzyłam, to platformy się od siebie różnią.
 14. kataarzyna28

  Jaka platforma?

  Pomijając konkurs i skupiając sie tylko na samej platformie to co o niej sadzicie? jest warta uwagi? Dla mnie plus to możliwość grania na mikrolotach no i wszystko jest po polsku.
 15. kataarzyna28

  Kilka pytan poczatkujacego

  Tak, czytałam regulamin. Dla osób z większym doświadczeniem to z pewnością lepsza opcja, ale jak ktoś ma małe doświadczenie to przynajmniej można poczuć jakie emocje temu towarzyszą. Przy okazji znalazłam na stronie GO4X sporo materiałów, które mogą się początkującym także przydać w nabywaniu wiedzy.
×