Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

One World Broke

Własna platforma demo

Recommended Posts

Witam.

Powiedzmy, że chciałbym sobie założyć taką własną platformę do grania demo, ale żeby dane były pobierane jak najprawdziwsze oczywiście. Skąd taki broker bierze kwotowania walut? Wczytayłem, że są 2 rodzaje brokerów (ecn i marketMakers). Jedni są połączeni (wiele banków itp) i to jest ecn, natomiast jak ustalają cene marketMakery? Skąd ja mógłbym sobie takie kursy pobrać??

A i jak to działa? Czy to są tylko pośrednicy, czy jak to w ogole wygląda ? :D

Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moglbys to jakoś prościej napisać. Bo niemam pojęcia czy chodzi ci o założenie dla siebie konta demo , czy chcesz założyć cała platforme demo- co z małym kapitałem jest niemożliwe.

Różnica między kontem demo a platformą jest taka że konto możesz mieć indywidualnie a platforme zakłada się dla wielu ludzi , chętnych tradowania (w tym przypadku demo) .

Osobiście myśle że jeżeli niemasz dobrze prosperującej firmy i wielkich pieniędzy nie jesteś w stanie założyć platformy.

Konto demo zalożyć mozesz na >> admiralmarkets.pl <<

Pozdrawiam

Tomasz Kapuściarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj ... jak sobie założyć jakieś konto demo to ja wiem ...

Chodzi o stworzenie platformy demo dla ludzi (coś ala metatrader), rejestruję klientów(graczy) i nimi zarządzam.

I jeśli miałoby to być tylko demo, dla dlaczego potrzebuję dużej kasy?

Nie biorę tutaj pod uwagę kosztów związanych z kwestią programistyczną, hostingową itp, tylko o sposób wyznaczania/pobierania wartości poszczególnych par.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w takich sprawach musisz rozmawiać bezpośrednio z Brokerem od którego chcesz pobierać dane o danych parach walutowych. I nadal myślę że jest to droga rzecz - lecz jeżeli udało by ci się to zrobić to prosze o kontakt ze mną, zainteresuje sie tym szerzej

Pozdrawiam

Tomasz Kapuściarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka wariantów:

Alternatywa 1:

Zamawiasz własny serwer i łączysz go przez Xconnect z serwerem dostawcy płynności

(LP's)

Jeżeli zamierzasz udostępnić platformę klientom i wybierzesz MT4 to dodatkowo będzie Ci

potrzebne oprogramowanie routujące zlecenia (popularnie mostek sieciowy).

Koszt obsługi takiego mosta rozpoczyna się od dwóch tysięcy dolarów.

Co jasne Twój serwer będzie znajdował się w DATA center, aby skrócić czas dostępu.

Konfiguracja "data feed" i kalibracja instrumentów to koszt 3 tyś USD.

Jeżeli zdecydujesz się na ten wariant, to musisz się liczyć z wydatkiem 110.000 USD.

Dlatego, że licencja MT4 to wydatek 80.000

2. Zamawiasz usługę WL lub subWL

Pośrednik udostępnia Ci miejsce na serwerze.

Jak powyżej potrzebujesz mostka i pomocy technicznej. Taką usługę pośrednicy wyceniają na 2-3 tyś. USD - opłata pobiera w skali miesiąca.

Licencja WL - Metaquotes w tej chwili kosztuje 5.5 USD. Użytkownicy WL w ramach umowy

wnoszą miesięczną opłatę 750 USD za utrzymanie instrumentów.

Koszty konfiguracji, kalibracji platformy, ustawień administracyjnych nie powinny przekroczyć 3 tyś. USD

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić zagadnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze krótkie wyjaśnienie związane z tematem postu. Brokerzy z egzekucją rynkową agregują ceny bid/ask z platform międzybankowych albo od innych pośredników dostarczając je w czasie rzeczywistym z niską tolerancją błędów. Pośrednicy tworzą tzw. Huby. Brokerzy z DD tylko imitują ceny rynkowe, zachowując możliwość wprowadzenia własnej wyceny. Co więcej Broker MM może ograniczyć dostepność cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...