Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

deejayluk

MetaTrader 4

Recommended Posts

Hejka

Od dluzszego czasu posiadam wersje demo MT4 z forex.pl (na telefonie) i obstawiajac wirtualnymi pieniedzmy nie jest az tak zle :) wychodze na dobry plus, moje pytanie odnosnie tego systemu brzmi:

- w wersji demo mamy do dyspozycji 5000$, stawiajac 1$ mozna nawet stracić np. 300$, co jeśli utworze nowe konto wpłacę 50$ i pojdzie mi zle, to czy moge zejsc na -300$ i potem bede winny 250$ ? czy strace calkowicie tylko te 50$ ktore wplacilem (chodzi mi o to czy mozna stracic wiecej niz ma sie wplacone na ich koncie :))

Jestem nowy, wiec prosze o wyrozumialosc, dopiero zaczynam poznawac gielde :)

dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) czy strace calkowicie tylko te 50$ ktore wplacilem (chodzi mi o to czy mozna stracic wiecej niz ma sie wplacone na ich koncie :)) (...)

Wszystko zależy od zapisów w regulaminie danego brokera. W przypadku ostatnich zawirowań z frankiem szwajcarskim, nawet te firmy inwestycyjne, które nie miały w umowach zapisu wykluczającego obowiązek pokrycia debetu - godziły się na ich zerowanie. Wszystko zależy jednak od konkretnej sytuacji, toteż zawsze lepiej się dowiedzieć czy straty są ograniczone do wysokości rachunku.

Na rynku kontraktów terminowych - notowanych chociażby na GPW - istnieje potrzeba uzupełnienia depozytu, gdyby okazało się, że nie wystarcza nam środków na pokrycie zobowiązań. Oznacza to, że zejście poniżej zera jest jak najbardziej możliwe, jednak w normalnych warunkach raczej się nie zdarza.

Powyższa reguła ma zastosowanie bez względu na to czy mówimy o rynku Forex realizowanym u Market Makera (będącego przeciwną stroną transakcji) czy też o zawieraniu transakcji przez pośrednika, jakim na GPW jest każdy dom maklerski, a na rynku Forex każdy broker umożliwiający dostęp do płynności ECN (rynek międzybankowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...