Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

qwer70

Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Recommended Posts

EURUSD

Witam wszystkich,

Dzisiaj rano zawarłem pozycję na podstawie układu ABCD z H4 zakończonym w okolicach zniesienia 61.8. Cała sytuacja była trochę pokręcona. Więcej detali przedstawiam poniżej w moim dzienniku.

Zapis z dziennika – EURUSD ⇓

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 06.01.2016 r.;

Rynek: EUR/USD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 1.07333 i 1.07336;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,30 lota (łącznie 0,6 lota);

Ryzyko (SL): SL ustawiony za ostatnie minimum na poziomie 1.07070 (2 pozycje). Narażony 1% kapitału na utratę;

Cel (TP): TP są ustawione matematycznie w stosunku 3:1 (zysk do ryzyka). TP1=1.07868 (TP1=2xSL), TP2=1.08385 (TP1=4xSL);

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Formacja ABCD na H4 (z 61.8 fibo),

- Formacja flagi na H4,

- Linie DTosc w strefie wyprzedania na wszystkich interwałach (od D1 do M15),

- Układ nietoperza na M5,

- Na M30 formacja pin bara (sygnalizująca wzrosty),

- Na M15 również pin bar;

Emocje: Pewność siebie, odwaga, opanowanie, chłodny umysł, rozwaga, dużo energii.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 06.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 2 pozycje po 1.07423 i 1.07417;

Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0,35:1;

Uwaga: Zamknąłem pozycję z ręki, ponieważ po powstaniu pin bara na h1 zacząłem źle się czuć z tą pozycją. Byłem w trasie i nie posiadałem optymalnych warunków do analizy sytuacji na tym rynku. Postanowiłem, że rozsądniej będzie zamknąć tę pozycję i utrzymać komfort psychologiczny;

Emocje po zamknięciu: Ulga, zadowolenie z podjętej decyzji, odwaga, pewność siebie, poczucie autonomii.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Zawarcia transakcji w lekkim pośpiechu;

Ciekawostki: Rynek ok. 20 zareagował w taki sposób w jaki na początku przewidywałem i dotarł za poziom mojego pierwszego Take Profitu. Mimo wszystko, uważam, że podjąłem dobrą decyzję.

Najważniejsze screeny w załączniku.

Jeśli ktoś jest zainteresowany trochę większą ilością danych i przede wszystkim screenów to wszystkie moje (posegregowane) dzienniki można pobrać tutaj: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

Pozdrawiam i życzę udanych transakcji!

5755e75bf2ee8_1.EURUSDmicroH4.png.0dc382

5755e75c01888_2.EURUSDmicroM30.png.f0178

5755e75c0458a_3.EURUSDmicroH1.png.81ead7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny NZDUSD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 18.01.2016 r.;

Rynek: NZDUSD;

Cena wejścia na rynek: 0.64642;

Ilość kontraktów: 0,35 lota;

Ryzyko (SL): SL na poziomie 0.64842 – narażony 0,5% kapitału na utratę;

Cel (TP): TP na poziomie 0.64042 – zasięg 3xSL;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend spadkowy na d1;

- Układ geometryczny na h1;

- Zakończenie 121 wypadało w klastrze Fibo (z.w. z.e. i 100% fe);

- Linie dtosc w strefie wykupienia na h1;

- Szpulki w strefie oporu – poziomu zakończenia układu;

- Na m15 retest zakończony formacją outside bar;

- Na m5 także outside bar z sygnałem z dtosc.

Emocje: pewność siebie, opanowanie, spokój, odwaga, mobilizacja, pozytywny nastrój.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 18.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 0.64622;

Sposób zamknięcia: Zamknięcie pozycji z ręki z powodu braku odpowiedniej reakcji. Wystąpiło zbyt duże ryzyko wybicia wyznaczonej strefy oporu (4 testy);

Emocje po zamknięciu: zdecydowanie, pewność siebie, rozwaga.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

- Zanegowałem dużą białą świecę popytową na d1 myśląc, że zostanie ona zniesiona układem z h1. Dodatkowo linie dtosc na d1 były w strefie wyprzedania;

- Mało precyzyjne wejście z ręki;

- Zbyt dużo rozbieżnych sygnałów (dtosc na h1, m30, m15 i m5).

Ciekawostki:

- Nocą na otwarciu sesji rynek wypełnił układ luką cenową;

- Wystąpił retest.

Screen w załączniku.

Istnieje możliwość pobrania moich wszystkich kompletnych dzienników inwestycyjnych w tym miejscu: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

NZDUSDmicroH1.png.bc72f2b90564d76248afb4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny USDCAD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 19.01.2016 r.;

Rynek: USD/CAD;

Cena wejścia na rynek: 1 pozycja po cenie 1.44731;

Ilość kontraktów: 1 pozycja 0,5 lota;

Ryzyko (SL): Stop Loss wynosił 200 punktów (20 pipsów) i został umieszczony na poziom 1.44521. Naraziłem 0,5% kapitału na utratę.

Cel (TP): Take Profit wynosi 600 punktów (60 pipsów) został umieszczony na poziom 1.45313. Celem jest powiększenie kapitału o 1,5%.

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Klasyczny układ gartleya na m15;

- Formacja abcd potwierdzająca układ gartleya;

- Zakończenie układu gartleya wypadało w klastrze Fibo ze zniesienia 78.6, 127.2 oraz projekcji cenowej 100% (ab=cd);

- Rynek zareagował na tę strefę dużą, białą świecą popytową,

- Wskaźnik dtosc dawał sygnały do wzrostów na wykresach od h1 do m5;

Emocje: odwaga, pewność siebie, wiara w swój system i umiejętności, opanowanie, rozwaga, spokój, dobre samopoczucie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 19.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1.44525 – uruchomiony SL;

Emocje po zamknięciu: pewność siebie, spokój, nieustanna wiara w swój system i umiejętności, chęć dalszej pracy, energia, opanowanie.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

-Zbyt krótkie przygotowanie do zagrania;

-Zbyt mało uwagi poświęciłem analizie d1, a tam pojawiła się podaż, która powinna mnie bardziej zaniepokoić;

mało precyzyjne wejście jak na interwał m15;

Ciekawostki: rynek zanegował układ gartleya dojeżdżając przynajmniej do klasycznej linii wsparcia i zniesienia 88.6 xa.

Screen w załączniku.

Istnieje możliwość pobrania moich wszystkich kompletnych dzienników inwestycyjnych w tym miejscu: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

USDCADmicroM15.png.cfc70cf20abf948954d13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny AUDUSD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 19.01.2016 r.;

Rynek: AUDUSD;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenie 0.69418;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,25 lota;

Ryzyko (SL): Na ryzyko utraty wystawiłem 0,5% kapitału ustawiając całkowity Stop Loss na poziom 0.69570;

Cel (TP): Take Profity określiłem metodą matematyczną, z zastosowaniem poziomów S/R i współczynników <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego.

- TP1 był dwukrotnie większy od Stop Lossa i został ustawiony na poziom 0.69120. To najbliższa strefa oporu dla spadków (wykres m30 i m15) przed poziomem 38.2;

- TP2 był czterokrotnie większy od SL i został ustawiony na poziom 0.68820. To kolejny istotny obszar oporu dla spadków znajdujący się przed poziomem 61.8;

Warto dodać, że potencjalny układ prowzrostowy układ geometryczny posiada swoje zakończenie za zniesieniem 61.8;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Układ geometryczny na h4 (abcd oliwkowy);

- Zakończenie 121 z h4 wypadało na klastrze Fibo z 50 bc, 100% FE i 127.2, mierzone wewnątrz tego układu (korekta w korekcie);

- Linie wskaźnika dtosc, w strefie wykupienia na h4;

- Zakończenie układu wypadało w strefie wsparcia (dla spadków), która wcześniej była oporem – wystąpiła tu zasada -zmiany biegunów;

- Na h1 linie dtosc także były w strefie wykupienia;

- na m30 linie dtosc również w strefie wykupienia;

- na m15 formowała się formacja outside bar i linie dtosc już przecięły się w strefie wykupienia, w dolnym kierunku;

- Na m5 widoczna była formacja gwiazdy wieczornej, silna reakcja podażowa oraz linie dtosc przecięły się w strefie wykupienia;

- Na m1 widoczne było markowanie ceny, zanegowanie jej pin barem, a następnie pojawiła silna reakcja podażowa.

- We wczesnej fazie tego ruchu ustawiłem zlecenie sell stop na poziom 0.69418, ze SL za ostatnim szczytem na poziomie 0.69570.

- Wejście nastąpiło, za pomocą wspomnianego zlecenia oczekującego, które ustawiłem za istotnym obszarem wsparcia, po którym nastąpiło markowanie ceny.

Emocje: opanowanie, spokój, rozwaga, chłodny umysł, lekkie podekscytowanie sprawnym czytaniem wykresu na m1, motywacja, pewność siebie, zdecydowanie, ogólnie pozytywne odczucia i radość z życia.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Realizacja TP1 nastąpiła tego samego dnia po kilku godzinach. Następnie SL został przesunięty na BE. Rynek dalej wykazywał tendencję spadkową;

Opis emocji: spokój, opanowanie, pozytywne nastawienie, motywacja;

Realizacja TP2: TP2 został zrealizowany kolejnego dnia (20 stycznia) ok. 5.00 po cenie 0.68841. Transakcja po tej cenie została zamknięta.

Opis emocji: spokój, motywacja, pewność siebie, rozwaga, pozytywne nastawienie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 20.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 0.68841;

Stosunek zysku do ryzyka: 3:1;

Emocje po zamknięciu: spokój, motywacja, pewność siebie, rozwaga, pozytywne nastawienie.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Nie stwierdziłem;

Ciekawostki:

- Otrzymałem zgodne sygnały od wykresu h4 do m1;

- na m1 wystąpiło markowanie ceny, które pozwoliło na umieszczenie precyzyjnego i technicznego stop lossa.

Screen w załączniku.

Istnieje możliwość pobrania moich wszystkich kompletnych dzienników inwestycyjnych w tym miejscu: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

AUDUSDmicroH4.png.1c7f8fa1c2c3ec6824d5d6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny EURGBP

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 22.01.2016 r.;

Rynek: EUR/GBP;

Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenie 0.75996;

Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,25 lota (łączne 0,5 lota);

Ryzyko (SL): Stop Loss taki sam dla 2 pozycji został umieszczony na poziom 0.75810 (za początek układu z m30). Na utratę naraziłem 1% kapitału. SL wynosił 19 pipsów;

Cel (TP): Take Profity ustaliłem metodą matematyczną z uwzględnieniem istotnych stref podażowych. Założyłem, że zysk ma wyjść 3 razy większy od SL. TP1 był dwukrotnie większy od Stop Lossa i został ustawiony na poziom 0.76380 (38 pipsy). TP2 był czterokrotnie większy od Stop Lossa i został ustawiony na poziom 0.76760 (76 pipsy);

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Na wykresie d1 cena dotarła do pierwszej strefy popytowej;

- Na d1 cena dotarła do okrągłego poziomu 0.76000;

- Na d1 szybsza linia DTosc dotarła do strefy wyprzedania;

- Na h4 linie dtosc znajdowały się w strefie wyprzedania;

- na h1 również linie dtosc znajdowały się w strefie wyprzedania;

- budowa świec (szpulki w strefie popytowej) na h1 dawały sygnał do wyczerpania podaży;

- na m30 powstał wewnętrzny układ harmoniczny z zakończeniem w strefie popytu w okolicach 0.76000;

- we wspomnianym obszarze wypadły charakterystyczne dla tego układy współczynniki <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego;

- linie dtosc na m30 przecięły się w strefie wyprzedania dając sygnał do wzrostów;

- na m30 w strefie popytowej powstała formacja świecowa inside bar;

- na m15 budowa świec japońskich wskazywała na możliwość powstania retestu i wystąpienia reakcji;

- na m5 linie dtosc znajdowały się w strefie wyprzedania sygnalizując możliwy retest;

- na m1 powstał prawdopodobny układ wewnętrzny, który posłużył mi jako wejście na retescie;

- na m1 układ ten wypełnił się na danych z Niemiec o godz. 9.30;

- Otwarcie pozycji nastąpiło na m1 na podstawie układów wewnętrznych z m30 i m1 za pomocą zlecenia oczekującego buy limit;

- W momencie zawarcia transakcji nastąpiło markowanie ceny oraz linie dtosc na m1 znajdowały się w strefie wyprzedania.

Emocje: pewność siebie, lekkie podenerwowanie, odwaga, wiara w siebie, rozwaga, motywacja, pozytywne nastawienie, wyostrzona czujność ze względu na wystąpienie lekkiego strachu;

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 22.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 0.75810;

Stosunek zysku do ryzyka: 0:1. Straciłem 1% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Rozwaga, motywacja, pewność siebie, wiara w siebie, zdecydowanie, dobre nastawienie do życia.

Screen w załączniku.

Istnieje możliwość pobrania moich wszystkich kompletnych dzienników inwestycyjnych w tym miejscu: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

To wszystkie moje zagrania z 3 tygodnia 2016 roku. Kolejne zapisy dziennika opublikuję w następny weekend jeśli uda mi się zawrzeć transakcje.

Pozdrawiam!

EURGBPmicroM30.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny EURUSD

Witam,

Dziś zawarłem transakcję na podstawie korekty w korekcie (2x ab=cd). Już została ona zamknięta na niewielkim plusie. Błąd popełniłem niestety na stop lossie, który ustawiłem zdecydowanie za szeroki mimo precyzyjnego wejścia. Cena nie dotarła do moich docelowych TP. Więcej detali poniżej.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 27.01.2016 r.;

Rynek: EUR/USD;

Cena wejścia na rynek: 1.09021;

Ilość kontraktów: Wstępnie 1 pozycja 0,35 lota;

Ryzyko (SL): SL został ustawiony na poziom 1.09230 (20 pipsów), narażając 0,5% kapitału na utratę;

Cel (TP): TP został umieszczony sztywno w stosunku zysku do ryzyka – 3:1 (60 pipsów);

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Strefa podaży w okolicach okrągłego poziomu 1.09000;

- Zniesienie 61.8 w okolicach tej strefy;

- Zakończenie układu geometrycznego w okolicach 1.09000 (retest);

- Formacja ABCD z zakończeniem we wskazanej strefie;

- Formacja abcd (korekta w korekcie) z zakończeniem w powyższej strefie;

- Zniesienie zewnętrzne 161.8 jako dodatkowe potwierdzenie;

- Markowanie ceny na wejściu USA;

- Potwierdzenia wskaźnika dtosc na h4, h1, m30, m15 i m5 (linie w strefie wykupienia);

- Na niższych interwałach świece japońskie dawały sygnał do wyczerpania popytu.

Emocje: pewność siebie, opanowanie, rozwaga, chłodny umysł, zdecydowanie.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Zamknąłem część pozycji (0,15 lota) po cenie 1.08739 i przesunąłem SL przed BE, gdyż rynek wyhamował. Sygnał do wzrostów zaczął dawać DTOsc na m30 i zbliżały się dane o 20.00. Wolałem zabezpieczyć chociaż część zysków oraz zabezpieczyć pozycję;

Opis emocji: zdecydowanie, rozwaga, opanowanie, chłodny umysł, nie zachłanność;

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 27.01.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1 pozycja po 1.08739, a druga po 1.09002;

Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0.3:1;

Emocje po zamknięciu: Spokój, opanowanie, chłodny umysł, pewność siebie.

Wykorzystane narzędzia:

- Platforma MetaTrader 4;

- Platforma Watch My Chart;

- Wskaźnik DTOsc;

- Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Źle ustawiony Stop Loss (za szeroki) przez co TP był zbyt odległy;

Ciekawostki:

- Powstała korekta w korekcie potwierdzona małym i dużym wpółczynnikiem phi;

- Cena po danych dotarła do ostatniego szczytu (ponownie w okolice zakończenia układów);

- Wskaźnik DTOsc dawał takie same sygnały na wszystkich interwałach (od h4 do m1).

Screen poniżej.

Istnieje możliwość pobrania moich wszystkich kompletnych dzienników inwestycyjnych w tym miejscu: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

5755e75c124d2_EURUSDmicroH1closenabe.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W tym tygodniu zawarłem 3 transakcje i 3 były stratne. Popełniłem bardzo podstawowe błędy i obecnie posiadam niechlubną serię strat. Mimo wszystko dobrze się czuję, motywacja oraz energia jest na odpowiednim poziomie. Myślę, że dobrze wykorzystałem weekend do pracy nad problematycznymi kwestiami.

Dziennik inwestycyjny GBPUSD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 01.02.2016 r.;

Rynek: GBP/USD;

Cena wejścia na rynek: 1 pozycja po cenie 1.43550;

Ilość kontraktów: 1 lot;

Ryzyko (SL): Stop Loss został ustawiony na poziom 1.43700. Naraziłem na utratę 1% kapitału;

Cel (TP): TP został ustalony metodą matematyczną w stosunku 3:1 zysku do ryzyka;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend spadkowy;

- Układ gartleya na m15;

- Linie dtosc w strefie wykupienia na h1, m30, m15, m5 i m1 (w trakcie zawierania transakcji);

Emocje: Niecierpliwość, pewność siebie, zdecydowanie, nierozwaga.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 01.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1.43700;

Stosunek zysku do ryzyka: Straciłem 1% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Złość na siebie, złe emocje, smutek, pewność siebie i motywacja do działania.

Wykorzystane narzędzia:

-Platforma MetaTrader 4;

-Wskaźnik DTOsc;

-Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

-Zawarcie transakcji po 16 – niezgodne ze strategią;

-Sprzeczny sygnał z interwału h4;

-Wejście na siłę;

-Brak rozwagi;

-Chęć udowodnienia umiejętności gry na Forexie;

-Nieodpowiednie skupienie.

Ciekawostki:

Screeny poniżej

5755e75c15ac3_1.GBPUSDmicroM15.png.01c4e

5755e75c18a4c_2.GBPUSDmicroM1open.png.74

5755e75c1b814_3.GBPUSDmicroM1closenasl.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny EURUSD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 03.02.2016 r.;

Rynek: EURUSD;

Cena wejścia na rynek: 1 pozycja po 1.10052;

Ilość kontraktów: 1 pozycja po 1 lota;

Ryzyko (SL): Stop Loss został ustawiony na poziom 1.10250 (20 pipsów) narażając 1% kapitału na utratę;

Cel (TP): TP został ustawiony w matematycznym stosunku zysku do ryzyka 3:1 na poziom 1.09450;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

-Formacja abcd (ab=cd), której zakończenie wypadało w strefie podaży w okolicach okrągłego poziomu 1.10000 i zniesienia zewnętrznego 127.2 bc;

-Linie DTOsc znajdowały się w strefie wykupienia na h1, m30, m15 i m5;

-Rynek nabrał impetu przed 16.00 (przed danymi) – myślałem, że to markowanie ceny;

-Zawarcie transakcji nastąpiło zleceniem oczekującym sell limit;

Emocje: zbyt duża pewność siebie, odwaga, brak rozwagi, podpalenie się, brak cierpliwości;

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 03.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: Pozycja zamknięta automatycznie po cenie 1.10269;

Wynik: Utrata 1,4% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Złość na siebie, głębsza refleksja nad popełnionymi błędami, chęć dalszej pracy;

Wykorzystane narzędzia:

-Platforma MetaTrader 4;

-Platforma Watch My Chart;

-Wskaźnik DTOsc;

-Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

-Zbyt szybka analiza wykonana w pośpiechu;

-Nierzetelna analiza kontekstu występującego na rynku:

-Na EURUSD strefa podaży była już wielokrotnie testowana (5 razy!),

-Powstały dwa układy ORGR widoczne na ostatnim screenie w dzienniku;

-Niecierpliwość – otwarcie całej pozycji zleceniem oczekującym;

-Nieodpowiednie emocje podczas tradingu;

Ciekawostki:

-Badanie kontekstu jest jedną z najważniejszych kwestii podczas analizy;

-Po 3 teście strefy S/D lub S/R istnieje zdecydowanie większe ryzyko wybicia.

Screeny poniżej

5755e75c1e37c_1.EURUSDmicroH4open.png.9a

5755e75c20fc1_2.EURUSDmicroH4SL.png.18db

5755e75c23a46_3.EURUSDmicroH4kontekst.pn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny USDCHF

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 03.02.2016 r.;

Rynek: USDCHF;

Cena wejścia na rynek: 1 pozycja po cenie 1.01100 (zlecenie ustawione na 1.01120);

Ilość kontraktów: 1 pozycja po 0.80 lota;

Ryzyko (SL): Stop Loss został ustawiony na poziom 1.00920 narażając na utratę 1% kapitału;

Cel (TP): TP został ustawiony w matematycznym stosunku zysku do ryzyka 3:1 na poziom 1.01720;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

-Korekta w korekcie (układ geometryczny, wewnątrz którego powstała korekta abcd [ab=cd]) z zakończeniem w strefie popytu w okolicach okrągłego poziomu 1.0100 i szerszego zniesienia 61.8 oraz zewnętrznego 161.8;

-W danej strefie wypadała zasada zmiany biegunów;

-Linie DTOsc znajdowały się w strefie wyprzedania na interwałach h4, h1, m30 i m15;

-Rynek nabrał impetu przed 16.00 (przed danymi) – myślałem, że to markowanie ceny;

-Zawarcie transakcji nastąpiło zleceniem oczekującym buy limit;

Emocje: zbyt duża pewność siebie, odwaga, brak rozwagi, podpalenie się, brak cierpliwości;

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 03.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: Pozycja zamknięta automatycznie po cenie 1.00920;

Wynik: Utrata 1% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Złość na siebie, głębsza refleksja nad popełnionymi błędami, chęć dalszej pracy;

Wykorzystane narzędzia:

-Platforma MetaTrader 4;

-Platforma Watch My Chart;

-Wskaźnik DTOsc;

-Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

-Zbyt szybka analiza wykonana w pośpiechu;

-Nierzetelna analiza kontekstu występującego na rynku – strefa popytu była już 3 krotnie testowana. Za 4 została przebita;

-Rynek USDCHF podążał za EURUSD, na którym moja stratna pozycja została wcześniej zamknięta. Mimo znajomości zjawiska korelacji nie anulowałem zlecenia (miałem okazję to zrobić);

-Niecierpliwość – otwarcie całej pozycji zleceniem oczekującym;

-Nieodpowiednie emocje podczas tradingu;

Ciekawostki:

-Badanie kontekstu jest jedną z najważniejszych kwestii podczas analizy;

-Po 3 teście strefy S/D lub S/R istnieje zdecydowanie większe ryzyko wybicia.

Screeny poniżej

5755e75c266d9_1.USDCHFmicroH4open.png.92

5755e75cb1552_2.USDCHFmicroH4sl.png.34b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny USDJPY

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 08.02.2016 r.;

Rynek: USDJPY;

Cena wejścia na rynek: 1 pozycja po cenie 117.448;

Ilość kontraktów: Pozycja o wielkości 0,6 lota;

Ryzyko (SL): Stop Loss został ustawiony na poziom 117.590, narażając na utratę 0,5% kapitału;

Cel (TP): Take Profit został ustalony matematycznie w stosunku ok. 3:1 zysku do ryzyka na poziom 117.000;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend spadkowy;

- Układ geometryczny;

- Zakończenie układu wypadało w okolicach zniesienia 61.8;

- Linie wskaźnika DTOsc znajdowały się w strefie wykupienia na h4, h1, m30 i m5;

- Na m5 powstał prospadkowy pin bar;

Emocje: pewność siebie, opanowanie, motywacja, rozwaga dla rynku, ostrożność;

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 08.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: Zamknięcie pozycji nastąpiło z ręki na poziomie 117.087 (rynek wyhamował na strefie S/R – wolałem nie stracić wygenerowanego zysku);

Wynik: Zyskałem ok. 1,5% kapitału narażając 0,5 na utratę;

Emocje po zamknięciu: rozwaga, spokój, motywacja, dobre samopoczucie;

Wykorzystane narzędzia:

- Platforma MetaTrader 4;

- Platforma Watch My Chart;

- Wskaźnik DTOsc;

- Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: brak;

Ciekawostki: rynek wyhamował przed strefą S/R (przed poziomem 117) - ale później ją przebił.

Kompleksowe dzienniki można pobrać tutaj w formacie rar: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

Najważniejsze screeny:

5755e75cb53a5_1.USDJPYmicroH1.png.b42008

5755e75cb8fef_2.USDJPYmicroM5open.png.e5

5755e75cc758e_3.USDJPYmicroM5closenatp.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny NZDUSD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 08.02.2016 r;

Rynek: NZDUSD;

Cena wejścia na rynek: 1 pozycja po cenie 0.66113;

Ilość kontraktów: 1 pozycja po 0,35 lota;

Ryzyko (SL): Stop Loss został ustawiony na poziom 0.65890 narażając przy tym 0,5% kapitału na utratę;

Cel (TP): Take Profit został ustalony matematycznie w stosunku zysku do ryzyka 3:1 na poziom 0.66741 (uwzględniając poziomy S/R);

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Układ geometryczny ab=cd;

- Zakończenie układu wypadało w strefie popytu w okolicach okrągłego poziomu 0.6600;

- W danym obszarze wypadło zniesienie wewnętrzne 38.2;

- Układ został potwierdzony na m15 formacją objęcia hossy;

- Linie DTOsc znajdowały się w strefie wyprzedania od interwału h4 do m5;

Emocje: opanowanie, rozwaga, pewność siebie, motywacja, dobre nastawienie;

Prowadzenie pozycji:

Wykonane czynności: Zamknięcie pozycji „z ręki” po nieoczekiwanym zachowaniu rynku (brak siły popytowej);

Opis emocji: Pewność siebie, spokój opanowanie, dobre nastawienie, rozwaga.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 08.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: Pozycja zamknięta „z ręki” po cenie 0.66669;

Wynik: Wyjście na malutkim plusie pokrywającym spread;

Emocje po zamknięciu: pewność siebie, spokój opanowanie, dobre nastawienie, rozwaga.

Wykorzystane narzędzia:

- Platforma MetaTrader 4;

- Platforma Watch My Chart;

- Wskaźnik DTOsc;

- Kalkulator pozycji Investio.

- Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: brak

Ciekawostki:

- NZDUSD podążał za GBPUSD w ramach korelacji (wykorzystałem to do wejścia i wyjścia z pozycji);

- Rynek po jakimś czasie pojechał do góry. Nastąpiło akumulacja, ale TP i tak nie zostałby zrealizowany tego dnia (w oczekiwanym czasie).

Kompleksowe dzienniki można pobrać tutaj w formacie rar: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

Screeny poniżej:

5755e75cc9efd_1.NZDUSDmicroH4.png.d1610e

5755e75ccc870_2.NZDUSDmicroM15.png.7b3cb

5755e75ccefc6_3.NZDUSDmicroM15rcznyclose

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny EURJPY

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 10.02.2016 r.;

Rynek: EUR/JPY

Cena wejścia na rynek: 1 pozycja po cenie 128.619;

Ilość kontraktów: 1 pozycja po 0,5 lota;

Ryzyko (SL): Stop Loss został ustawiony na poziom 128.400, narażając ok. 0,5 kapitału na utratę;

Cel (TP): TP został ustalony na poziom 129.100 w pobliżu S/R z RR prawie 3:1;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- układ harmoniczny wewnętrzny na m30/m15;

- układ potwierdzony geometrią 1 do 1;

- zakończenie układu w klastrze fibo z szerszym mierzeniem 61.8;

- linie dtosc w strefie wyprzedania od m15 do m1;

- wyhamowanie spadków w wyznaczonym klastrze;

- reakcja popytowa (objecie hossy na m1 i m5);

Emocje: opanowanie, pewność siebie, rozwaga, cierpliwość.

Prowadzenie pozycji:

Wykonane czynności: zamknięcie pozycji na automatycznym SL;

Opis emocji: złość na siebie po zrozumieniu błędów, głębsza refleksja, na koniec motywacja do pracy.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 10.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: 128.399;

Wynik: Utrata 0,6% kapitału;

Emocje po zamknięciu: złość na siebie po zrozumieniu błędów, głębsza refleksja, na koniec motywacja do pracy i opanowanie w trakcie pisania tego dziennika.

Wykorzystane narzędzia:

- Platforma MetaTrader 4;

- Platforma Watch My Chart;

- Wskaźnik DTOsc;

- Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

- Otwarcie pozycji po godzinie 16 - o tej godzinie EUR i JPY są już mało aktywne;

- Wejście mimo sprzecznych sygnałów z DTOsc na m30, h1 i h4;

- Zbyt duża wiara do siły danego układu;

- Próba złapania dołka;

- Zły wybór układu – na eurusd w tym samym czasie był układ geometryczny, który wypalił po danych, które dotyczyły usd.

Ciekawostki: Rynek nie miał problemu z przebiciem układu (dawał do tego sygnał dtosc z h4 i h1 oraz świece).

Kompleksowe dzienniki można pobrać tutaj w formacie rar: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

Screeny poniżej:

5755e75cd18b1_1.EURJPYmicroM30analiza.pn

5755e75cd42af_2.EURJPYmicroM1open.png.40

5755e75cd6b2a_3.EURJPYmicroM5close.png.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny GBPUSD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 25.02.2016 r.;

Rynek: GBPUSD;

Cena wejścia na rynek: 1.39788;

Ilość kontraktów: 0,35 lota;

Ryzyko (SL): 1.39900;

Cel (TP): 1.39650;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Układ geometryczny na m30;

- Okrągły poziom 1.4000;

- Zniesienie 38.2%;

- Markowanie ceny;

- Projekcja cenowa fe100 (korekta w korekcie);

- Linie DTOsc w strefie wykupienia od m30 do m1;

Emocje: Zdecydowanie, odwaga, pewność siebie, rozwaga, czujność.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 25.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1.39898;

Wynik: Utrata 0,25% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Lekki smutek ale zrozumienie rynku, zwiększona czujność, mobilizacja do nauki i poprawy;

Wykorzystane narzędzia:

- Platforma MetaTrader 4;

- Platforma Watch My Chart;

- Platforma FxRoom;

- Wskaźnik DTOsc;

- Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

- Zbyt późne i niepewne wejście na m1;

- Zbyt mało uwagi poświęcone okrągłemu poziomowi ceny;

- Próba łapania rynku po niekorzystnej cenie;

Ciekawostki: Rynek po wybiciu z SL odjechał w dół. W tamtym momencie wskaźnik dawał już sprzeczne sygnały i nie wiem czy bym wszedł w to. Rynek nie dotarł do RL. Reakcja nastąpiła na ponad 90 pipsów.

Kompleksowe dzienniki można pobrać tutaj w formacie rar: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

Screeny poniżej:

5755e75cd9fc4_1.GBPUSDmicroM1skalp.png.2

5755e75cdd37d_2.GBPUSDmicroM15.png.9613a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny USDCAD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 25.02.2016 r.;

Rynek: USDCAD;

Cena wejścia na rynek: 1.35404;

Ilość kontraktów: 0,35 lota;

Ryzyko (SL): 1.35250;

Cel (TP): 1.35614;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 Układ motyla na h4;

 Zakończenie formacji w strefie popytu i Clustra <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego złożonego ze 127.2%, 161.8% oraz szerszego 61.8;

 Linie Dtosc w strefie wyprzedania na interwałach od h4 do m1;

 Markowanie ceny (błąd);

 Inside Bar na M1 (błąd).

Emocje: Znudzenie, nienajlepszy nastrój, zmęczenie, pewność siebie, odwaga, lekka obojętność, bycie myślami gdzie indziej, ogólnie nie dobre nastawienie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 25.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1.35249;

Wynik: Strata 0,25% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Lekka złość na siebie za te nieprzemyślane wejście, głębsza refleksja i chęć odpoczynku, brak utraty motywacji.

Wykorzystane narzędzia:

• Platforma MetaTrader 4;

• Platforma Watch My Chart;

• Platforma FxRoom;

• Wskaźnik DTOsc;

• Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

 Złe czytanie markowania ceny – nie odpowiednia godzina i brak danych;

 Złe czytanie układu świec – nie powstał układ na m5, m1 to za mało;

 Zagranie podpadało pod overtrading.

Ciekawostki: Rynek ze względu na porę konsolidował (stan na godzinę 23).

Kompleksowe dzienniki można pobrać tutaj w formacie rar: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

Screeny poniżej:

5755e75ce0991_1.USDCADmicroH4.png.264375

5755e75ce3c31_2.USDCADmicroM1.png.7ffced

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny Złoto

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 24.04.2016 r.;

Rynek: Złoto;

Cena wejścia na rynek: 1248.27;

Ilość kontraktów: 1 pozycja po 0.19 lota;

Ryzyko (SL): Ustawiony na poziom 1252.50 za formację świecową. Narażone na utratę zostało 0,5% kapitału;

Cel (TP): Został ustawiony w okolicach pkt. B układu Gartleya w RR ok. 3:1;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 Układ harmoniczny Gartleya na H1;

 Korekta prosta 1:1;

 Koniec tych układów wypadał w okolicach okrągłego poziomu 1250.00;

 Markowanie ceny;

 Linie DTOsc w strefie wykupienia od H4 do m5;

 Formacja spadającej gwiazdy na m5.

Emocje: pewność siebie, opanowanie, skupienie, zdecydowanie, dobre samopoczucie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 24.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1252.50 (Stop Loss);

Wynik: Utracone 0,5% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Spokój, opanowanie, zrozumienie sytuacji, motywacja, chłodny umysł do dalszej analizy.

Ponowne otwarcie:

Data wejścia na rynek: 24.04.2016 r.;

Rynek: Złoto

Cena wejścia na rynek: 1251.19;

Ilość kontraktów: 1 pozycja po 0.19 lota;

Ryzyko (SL): Ustawiony na poziom 1255.20. Narażone na utratę zostało kolejne 0,5% kapitału;

Cel (TP): Został ustawiony w okolicach pkt. B układu Gartleya w RR ok. 3:1;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

 Układ harmoniczny Gartleya na H1;

 Korekta prosta 1:1;

 Koniec tych układów wypadał w okolicach okrągłego poziomu 1250.00;

 Markowanie ceny;

 Linie DTOsc w strefie wykupienia od H4 do m5;

 Motyw czyszczenia stop lossów;

 Formacja objęcia bessy na m5.

Emocje: wiara w siebie, spokój, skupienie, pewność, dobre nastawienie.

Prowadzenie pozycji:

Wykonane czynności:

 Postanowiłem, że podzielę TP na dwie części. TP1 praktycznie pokrył poprzednią stratę. Miejsce tego Take Profitu nie było przypadkowe, ponieważ znajdowało się lekko nad geometrią 1:1 tego odcinka spadkowego na wypadek gdyby byłaby to korekta. Obecnie postanowiłem, że pozostały TP przesunę z pkt. B układu na potencjalne zakończenie geometrii zbudowanej na bazie odcinka BC - w ramach maksymalizacji zysków;

 Po wyhamowaniu ceny przed TP2 przesunąłem Stopa nad ostatnią korektę za 61.8% aby chronić zyski, gdyż rynek zawrócił i mógł powstać retest.

Opis emocji: Pewność siebie, rozwaga, spokój, pozytywny nastrój, skupienie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 25.02.2016 r.;

Cena zamknięcia: 1242.50;

Wynik: Łącznie 0,5% kapitału na plus po wliczeniu wcześniejszej straty;

Emocje po zamknięciu: Spokój, motywacja, wytrwałość, wiara w siebie.

Wykorzystane narzędzia:

• Platforma MetaTrader 4;

• Platforma Watch My Chart;

• Platforma FxRoom;

• Wskaźnik DTOsc;

• Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: nie stwierdziłem;

Ciekawostki: Rynek dotarł po kilku dniach do poziomu TP2 (wypełnił układ geometryczny).

Kompleksowe dzienniki (z większą ilością screenów z pozycji na złocie) można pobrać tutaj w formacie rar: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

3 główne screeny poniżej:

5755e75ce6dcc_6.GOLDM5SL.png.ed21fcadc46

5755e75cea0b6_7.GOLDM5open2.png.34ed98be

5755e75ced704_11.GOLDmicroM30closenaTS.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny AUD/USD

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 04.03.2016 r.;

Rynek: AUDUSD;

Cena wejścia na rynek: 0.72927;

Ilość kontraktów: 0,25 lota;

Ryzyko (SL): został ustawiony na poziom 0.74150, narażając ok. 0,5% kapitału na utratę;

Cel (TP): został ustawiony na poziom 0.72800, w RR 3:1;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Korekta prosta 1:1 na D1 i potrójny szczyt;

- Techniczna strefa oporu w pobliżu round level 0.74000 na D1;

- Zniesienie zewnętrzne 161.8% mierzone z największej korekty na H4;

- Formacja spadającej gwiazdy na m30;

- Linie DTOsc w strefie wyprzedania od D1 do M15.

• Emocje: zdecydowanie, lekki stres, wiara w siebie, czujność, uwaga, rozwaga (dlatego 0,5% kapitału).

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 04.03.2016 r.;

Cena zamknięcia: Pozycja zamknięta na spreadzie po 0.74150;

Wynik: Utrata ok. 0,5% kapitału;

Emocje po zamknięciu: Spokój, chłodny umysł, motywacja.

Wykorzystane narzędzia:

• Platforma MetaTrader 4;

• Platforma Watch My Chart;

• Platforma FxRoom;

• Wskaźnik DTOsc;

• Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:

- Wejście przed danymi,

- Nie zamknięcie pozycji mimo obaw o niezrealizowanie scenariusza.

Ciekawostki: Rynek kontynuował wzrosty.

Kompleksowe dzienniki (z większą ilością screenów z pozycji na złocie) można pobrać tutaj w formacie rar: http://inwestornaetacie.pl/transakcje/dzienniki-inwestycyjne/

Najważniejsze screeny:

5755e75cf179c_1.AUDUSDDaily.png.a62a2921

5755e75d00444_5.AUDUSDmicroM15.png.74a80

5755e75d02677_6.AUDUSDmicroM5stoploss.pn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, przepraszam za zaniedbanie z mojej strony jeśli chodzi o systematycznie informowanie o transakcjach. Miało to związek z nową pracą - aklimatyzacją (freelancing na 100%). Już wszystko udało mi się ogarnąć i wszystko wróci do normy. Dziś wyjątkowo bez opisu, lecz same bezpośrednie odnośniki do moich dzienników w formacie .rar. Chciałbym poinformować, że od dzisiaj będę za każdym razem pod opisem zamiast screenów dodawać link do pobrania całego dziennika (bezpośredni - bez przekierowania na mojego bloga). Ma to związek z tym, że piszę na kilku forach i szczerze mówiąc nie podoba mi się metoda dodawania screenów, jest uciążliwa, często są jakieś głupie ograniczenia co do rozdzielczości wykresów i muszę przez to bawić się gimpem. Ogólnie bardzo nie intuicyjnie umieszcza się screeny na polskich forach. Wszystkie screeny będą w paczkach do pobrania.

W ostatnim czasie zawarłem 6 transakcji (+ 1 ciągle aktywna). Dały mi skromnego ok. 1% na plus. Linki umieszczam poniżej:

EURGBP - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURGBP-2016.rar

USDCAD - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDCAD-2016.rar

EURJPY - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURJPY-2016.rar

EURUSD - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURUSD-2016.rar

Złoto - http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GOLD-2016.rar

Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim ciepłych i radosnych świąt z bliskimi! Naładujcie baterie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny Złoto

Wejście na rynek:

• Data wejścia na rynek: 24.03.2016 r.;

• Rynek: Złoto;

• Cena wejścia na rynek: 1214.60;

• Ilość kontraktów: 0.25 lota

• Ryzyko (SL): 30 pipsów – za formację świecową, na poziomie 1211.60;

• Cel (TP): TP przed pkt. B formacji na poziomie 1224.40 (możliwy podział na 2 części w ramach maksymalizacji zysków);

• Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Formacja harmoniczna Gartleya;

- Geometria FE100;

- Cluster Fibo (FE100% + 78.6% + 127.2%BC);

- Markowanie ceny przed godziną 9;

- Dywergencja na RSI, który był na wyprzedaniu;

- Formacja świecowa Inside Bar na M5 i Młot na M15;

- Pozycja została otwarta z ręki.

• Emocje: pewność siebie, dobre samopoczucie, opanowanie, rozwaga.

Prowadzenie pozycji:

• Wykonane czynności: Zamknięcie 1/2 pozycji na TP1 przed pkt. B. Teraz połowa pozycji ma za zadanie maksymalizować zyski. SL przesunięty na BE. TP2 docelowy to pkt. C układu, ale możliwe, że zostanie zrealizowany wcześniej po 1250.00 jeśli rynek nie wykaże odpowiedniej siły popytowej;

• Opis emocji: pewność siebie, rozwaga, dobre samopoczucie, opanowanie.

Zamknięcie:

• Data zamknięcia: 28.03.2016 r.;

• Cena zamknięcia: 1215.10;

• Wynik: ok. 0.7% zysku;

• Emocje po zamknięciu: chłodny umysł, spokój.

Wykorzystane narzędzia:

• Platforma MetaTrader 4;

• Platforma Watch My Chart;

• Platforma FxRoom;

• Wskaźnik RSI;

• Kalkulator pozycji Investio.

Uwagi końcowe:

• Błędy popełnione: -

• Ciekawostki: Rynek wybił mnie na BE na lekkim minusie i zaksięgował geometrię FE100 po czym nastąpiła reakcja popytowa w 2 dzień świąt.

Cały dziennik do pobrania: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GOLD-2016.rar

5755e75d05f38_4.GOLDmicroM30BE.png.d7dc0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny USDCAD

Data wejścia na rynek: 31.03.2016 r.;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Retest do układu 1:1 z D1;

- Zniesienie 61.8% jako potwierdzenie;

- Techniczna strefa wsparcia;

- Markowanie ceny + Inside Bar;

- Pojawienie się popytu;

- RSI w strefie wyprzedania.

Wykonane czynności: Automatyczne zamknięcie pozycji po luce cenowej;

Błędy popełnione:

- Zostałem wybity na danych (nie sprawdziłem godziny publikacji);

- Mało staranne przygotowanie do handlu.

Ciekawostki: Rynek wrócił później powyżej technicznego poziomu (FE100 + 61.8%). Układ został wypełniony, TP zostałby zrealizowany

Cały dziennik można pobrać tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDCAD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny EURJPY

Data wejścia na rynek: 31.03.2016 r.;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Dotarcie indeksu EURO do ważnej technicznej strefy oporu;

- Układ geometryczny na H4/D1;

- Okrągły poziom 128.000;

- Markowanie ceny + Inside Bar na M5;

- Wystąpienie reakcji podażowej;

- RSI w strefie wykupienia od H4 do M5;

Wykonane czynności: ręczne zamknięcie pozycji w okolicach BE;

Ciekawostki: rynek po kilku godzinach odjechał w dół. Następnego dnia na payrollsach wypełnił układ.

Cały dziennik można pobrać tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURJPY-2016-1.rar

Dziennik inwestycyjny EURGBP

Data wejścia na rynek: 01.04.2016 r.;

Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Układ geometryczny na interwale W1;

- Silne zgrupowanie poziomów: 38.2%, 127.2% oraz FE100;

- Techniczna strefa oporu;

- okrągły poziom 0.80000;

- Formacja Motyla na H4;

- Formacja gwiazdy na M5;

- Po zaksięgowaniu zakończeń układów na m5 nastąpiła silna reakcja podażowa.

Wykonane czynności: zamknięcie pozycji na stop lossie;

Błędy popełnione:

- pośpiech;

- chęć złapania szczytu.

Ciekawostki: rynek wyciął mojego stopa o 4 punkty, po czym nastąpiły spadki.

Cały dziennik można pobrać tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURGBP-2016-1.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziennik inwestycyjny EURGBP: 1 i 5 kwietnia 2016 r.

Pozycja została 2 razy otwarta na bazie formacji Motyla z H4 oraz 1:1 z W1. 2 pozycje były stratne = -1% kapitału.

Link do całego dziennika EURGBP: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURGBP-2016.rar

Dziennik inwestycyjny GBPUSD: 4 kwietnia 2016 r.

Transakcja była na bazie geometrycznej korekty pędzącej. Rynek zanegował tę strukturę. Wynik = - 0,45% kapitału.

Link do całego dziennika GBPUSD: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GBPUSD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny AUDUSD: 5 kwietnia 2016 r.

Ta pozycja została otwarta na podstawie geometrycznej korekty prostej i linii trendu. Ta struktura również została zanegowana, wyszedłem z rynku przed SL, "z ręki". Straciłem -0,32% kapitału.

Link do całego dziennika AUDUSD: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/AUDUSD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny USDJPY: 7 kwietnia 2016 r.

Na rynek wszedłem na podstawie formacji Kraba. Tu popełniłem chyba największy błąd ze wszystkich wskazanych transakcji. Wynik: -0,5% kapitału.

Link do całego dziennika USDJPY: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDJPY-2016.rar

Dziennik inwestycyjny GOLD: 8 kwietnia 2016 r.

Ta pozycja otwarta została na podstawie geometrycznej korekty pędzącej. Zamknąłem ze strachu pozycję nad BE. Po chwili rynek wystrzelił na poziom mojego TP. Miałem w ostatnim czasie 6 SL pod rząd. Potrzebowałem przełamania tej passy, dlatego zamknąłem tak szybko tę transakcję. Dodatkowo w ostatnim czasie dostaje SL po spreadzie. Postanowiłem, że będę ustawiać szersze SL, ale będę zamykać pozycję wcześniej po zleceniu, które będę miał oznaczone na wykresie, gdyż zbyt często dostaje te stopy na spreadach. Wynik z tej transakcji: + 0,20% kapitału.

Link do całego dziennika GOLD: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GOLD-2016.rar

Ogólny wynik = -2% kapitału. Nie poddaję się, uczę się, pracuję. Dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny GBPUSD: 13 kwietnia 2016 r.

Długie pozycje zostały otwarte na bazie retestu do geometrycznej korekty pędzącej. Pierwsze wejście było spóźnione, wręcz frajerskie. Nastąpiła pierwsza reakcja popytowa, rynek mi odjechał. Ja bez głębszej refleksji otworzyłem pozycję na samym szczycie, po czym rynek zjechał w dół. Nie zostałbym wycięty na SL, ale zamknąłem pozycję z ręki, bo wolałem wejść po lepszej cenie. Zamknąłem 1 TP w okolicach istotnej strefy oporu, jak się okazało rynek już dalej nie dotarł. Ostatnia część pozycji została zamknięta na BE. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GBPUSD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny EURUSD: 13 kwietnia 2016 r.

Ta transakcja została również otwarta na bazie geometrycznej korekty pędzącej. Tutaj popełniłem błąd w tym, że nie zbadałem kontekstu. Strefa, w której wypadało zakończenie 1:1 była już testowana 5 razy. Ryzyko wybicia było ogromne i w końcu się to stało. Zamknąłem pozycję na stracie. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/EURUSD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny USDCHF: 13 kwietnia 2016 r.

Tej pozycji w ogóle nie powinienem otworzyć, bo podpadała już pod overtrading. Transakcja została zawarta zbyt agresywnie na podstawie układu geometrycznego. Agresywnie, ponieważ praktycznie na danych, które były negatywne dla dolara. Układ 1:1 to potwierdzał. Byłem zbyt pewny tego, że USDCHF będzie spadać. Wszedłem agresywnie i zamknąłem na stracie. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDCHF-2016.rar

Dziennik inwestycyjny NZDUSD: 15 kwietnia 2016 r.

Ostatnia pozycja w tym tygodniu. Została zawarta na bazie korekty prostej 1:1. Wszedłem na rynek bardzo skupiony i nie popełniłem żadnego błędu mimo tego, że rynek działał na moją niekorzyść. W tym kierunku właśnie chcę iść. Czuję, że wszystko ulega poprawie. Wiem, że jeszcze jest dużo do poprawy i nie będzie kolorowo, ale zachowuję spokój. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/NZDUSD-2016.rar

Wynik w tym tygodniu to – 1% kapitału. W ostatnim czasie mam trochę na głowie, ale w lipcu wszystko się ustabilizuje, dlatego będę wtedy jeszcze bardziej aktywny w internecie. Mam nadzieję, że Wasz tydzień wypadł zdecydowanie lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziennik inwestycyjny GBPUSD: 19 kwietnia 2016 r.

Krótka pozycja została otwarta na podstawie formacji Nietoperza z wykorzystaniem motywu europejskiego. Przesunąłem SL na BE, w momencie gdy uciekł mi rynek na TP1 i nastąpiła silna cofka. Pozycja została zamknięta na tym BE. Miałem zamiar podzielić TP. Niestety uciekł mi rynek na wysokości TP1 (chciałem zamykać ręcznie. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/GBPUSD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny AUDUSD: 19 kwietnia 2016 r.

Krótka pozycja została otwarta na podstawie formacji Kraba z wykorzystaniem markowania ceny. Zamknąłem niecałą połowę pozycji w okolicach zakończenia lokalnej geometrycznej korekty pędzącej – po cenie 0.77742. Kolejna część została zamknięta na BE. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/AUDUSD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny USDCHF: 22 kwietnia 2016 r.

Krótkie pozycje zostały otwarte na bazie geometrycznej korekty prostej. Zamknąłem pierwszą pozycję z ręki przed danymi. Druga pozycję otworzyłem w nadziei, że układ zostanie wypełniony. Zamknięcie tej drugiej pozycji nastąpiło automatycznie na przesuniętym wcześniej SL (zmniejszenie SL). Źle tutaj odczytałem kontekst, była już późna pora, słaby układ, źle się przygotowałem do tradingu i działałem pod chwilą impulsu. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDCHF-2016.rar

Obecne transakcje

Obecnie posiadam 2 longi średnioterminowe. Więcej detali tutaj: https://www.facebook.com/inwestornaetacie/posts/992883447428194

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje pozycje w mijającym tygodniu:

Dziennik inwestycyjny USDCAD: 3 maja 2016 r.

Długa pozycja została zawarta na bazie formacji harmonicznej Gartleya z D1. SL przesunąłem nad BE (1.24850) przed nocą, gdy rynek był bliski realizacji TP. Chciałem chronić wypracowane zyski i uchronić się przed silną cofką. TP został zrealizowany następnego dnia. Zysk: +1,8% kapitału. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDCAD-2016.rar

Dziennik inwestycyjny USDCHF: 3 maja 2016 r.

Tutaj także długa pozycja została zawarta na bazie wewnętrznej formacji harmonicznej z D1. Przesunięcie SL nad BE (0.94655) również nastąpiło przed nocą, gdy rynek wykonał ponad połowę spodziewanego ruchu. Chciałem chronić wypracowane zyski i uchronić się przed silną cofką. TP został zrealizowany 2 dni później. Zysk: +1,5% kapitału. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDCHF-2016.rar

Wynik 18 tygodnia: +3,3% kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podsumowanie tygodnia:

Dziennik inwestycyjny USDJPY: 5 maja 2016 r.

Krótka pozycja została otwarta m.in. na bazie geometrycznej korekty prostej. Rynek zanegował ten układ. Dostałem Stopa na - 0,5% kapitału. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/USDJPY-2016.rar

Dziennik inwestycyjny AUDUSD: 5 maja 2016 r.

Ta krótka pozycja została otwarta na bazie geometrycznej korekty pędzącej. Po zaksięgowaniu 30 pipsów przesunąłem SL na BE i po cofce została zamknięta moja pozycja. Rynek potem konsolidował i wreszcie wybił poziom mojego wcześniejszego zlecenia zabezpieczającego, także gdyby nie BE to dostałbym Stopa. Dziennik z całym opisem i screenami jest do pobrania tutaj: http://inwestornaetacie.pl/wp-content/uploads/2015/09/AUDUSD-2016.rar

Wynik 19 tygodnia: - 0,5% kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...