Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

wizzy

Kakao: zapowiedź spadków

Recommended Posts

Ropa naftowa WTI↑

Ceny ropy są obecnie dwukrotnie tańsze niż wynosi ich średnia w latach 2010-1014, co doprowadziło do tego, iż amerykanie zamknęli część urządzeń wiertniczych wydobywających ropę z łupków, a międzynarodowe koncerny naftowe odłożyły na przyszłość planowane inwestycje naftowe warte ponad 200 mld dolarów. To powinno doprowadzić do odbicia cen ropy, najprawdopodobniej w drugiej połowie przyszłego roku. Ewentualny wzrost napięcia geopolitycznego na Bliskim Wschodzi również wpłynie pozytywnie na wycenę ropy.

Kakao↓

Kakao które oparło się trendowi spadkowemu na surowcach rolnych w zeszłym roku będzie podatne na straty w tym roku. Wysokie ceny z zeszłego roku powinny doprowadzić do znacznego zwiększenia upraw przez farmerów co powinno skutkować w spadku ceny na rynku.

2015 rok przyniósł czwarty rok z rzędu spadku indeksów cen surowców przemysłowych i rolnych. Dlatego spodziewamy się iż rok 2016 przyniesie stabilizację i niewielki wzrost wyceny obu indeksów. Powinien tu pomóc wzrost wyceny ropy naftowej oraz wzrost popytu na surowce przemysłowe ze strony Chin. Natomiast spadająca produkcja surowców rolnych w odpowiedzi na niskie ceny powinna doprowadzić do kurczenia się zapasów a nawet do niedoboru niektórych surowców rolnych na rynku i w konsekwencji również do co najmniej niewielkiego wzrostu ich cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×