Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Anir

Japonia - recesja

Recommended Posts

Witam,

Dziś z rana została ogłoszona oficjalna informacja dotycząca recesji w Japonii. Jak ujawniono od 3 kwartałów w tym państwie utrzymuje się ujemny przyrost <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=263" title="produkt krajowy brutto - pkb">pkb</a>. Tak więc doszliśmy do momentu, w którym jeden z nie kwestionowanych liderów rozwoju i produkcji masowej stoi w głębokim kryzysie i boryka się z recesją. Co za tym idzie?

Jestem osobiście ciekaw czy jeszcze jakieś państwo odwarzy się na ujawnienie swojej sytuacji. Wiadomo już, że czas taniejącej elektroniki upadł, albowiem 65% rynku stanowiły komponenty jeśli nie pochodzenia to produkcji koncernów Japońskich. Co dalej?

We will see.

Zapraszam do polemiki oraz swoich spostrzeżeń w tym temacie. Naprawdę warto.

Do poczytania, najprostrze źródło:

http://ft.onet.pl/10,17235,japonia_osuwa_sie_w_recesje,artykul.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Już od wczoraj ponownie relacjonuje ruchu na parze G/J co można znaleźć na forum. Jak widać ma to odzwierciedlenie w ruchach. Swoją drogą coraz bardziej widać wpływ tej informacji na rynki światowe. Z dnia na dzień niektóre sektory gospodarcze odnotowały 5% wzrosty kosztów i spadki obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obcięcie stóp pierwszy raz od tak długiego czasu nie może obejść się bez echa. Jak widać z różnych stron dobiegają nas słuchy o recesji. Bardzo prawdopodobny spadek eksportu dla kraju takiego jak Japonia na pewno nie wróży nic dobrego. Moim zdaniem to dopiero początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas wznowić wątek, albowiem po 2 miesiącach od oficjalnych wiadomości doszło do tego, że największe koncerny zaprzestają produkcji. Recesja, kryzys, czarna fama przetacza się przez kraj, który śmiało można powiedzieć był potęgą na miarę światową pod względem produkcji i eksportu. Toyota, Iiyama, Kenji Projects wszystkie duże firmy od wczoraj zawiesiły produkcję w 90% fabryk.

Ograniczanie kosztów na masową skalę, mega wyprzedaże w celu pozyskania kapitału, ograniczony popyt na produkty sprawiają, że raz po raz widzimy jak kolejne wielkie królestwa upadają. Co będzie dalej?

PS. Trochę fatalistyczny post, ale taki miał być :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×