Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Stanowisko pracy tradera

Recommended Posts

Przygotowanie stanowiska pracy jak w każdym zawodzie ma znaczenie. Stanowisko pracy może mieć znaczący wpływ na naszą skuteczność w podejmowaniu decyzji, dlatego postaram się przedstawić kilka punktów, które mogą się przydać.

1. Pierwszym czynnikiem jest wybór pomieszczenia. Nie zawsze mamy taką możliwość, aby zagospodarować osobny pokój na trading-room / biuro / gabinet. Jednak należy wiedzieć, iż umieszczenie komputera w sypialni może powodować zaburzenia snu, co z kolei może przełożyć się na jakość podejmowanych przez nas decyzji inwestycyjnych.

2. Dobrze jest mieć dodatkowe źródła - poza internetem - z których możemy czerpać informacje o rynku (np. takie kanały telewizyjne jak TVN CNBC BIZNES, TVN24, TV BIZNES etc.).

3. Kolejnym czynnikiem, który może poprawić nasze wyniki jest stworzenie warunków do pełnego odprężenia np. wygodne krzesło.

4. Ważne jest też wewnętrzne wyciszenie. Jeżeli mamy problemy z emocjami - każdy trader je odczuwa, lecz niewielu potrafi sobie z tym radzić - to dobrze jest mieć coś co pomaga nam się zrelaksować np. piłeczka, którą możemy ściskać. Nawiązując do tego podpunktu - na Wall Street podobno wielu zarządzających przed sesją medytowało, dzięki czemu odnosili zdumiewające wyniki. Dobrym rozwiązaniem w trudnych momentach są ćwiczenia relaksacyjne, bądź przerwy. Osobiście maszeruję po trading-roomie lub obracam długopis między palcami ;-)

5. Przygotowanie sprzętowe może być kolejnym krokiem w stronę profesjonalizmu. Prawdą jest, że do aktywnego tradingu wystarczy nawet notebook. Wszystko ma jednak znaczenie. Taki notebook jest dobrym narzędziem do kontroli już otwartych pozycji, może się przydać w podróży, bądź w razie awarii głównego sprzętu. Uważam, że w momencie, gdy zaczynamy poważnie traktować to zajęcie - musimy liczyć się z wydatkami. Prawie każdy biznes wymaga początkowych inwestycji. Tak samo jest z aktywnym tradingiem. Tutaj naszymi głównymi wydatkami są komputery (ewentualnie monitory), szybkie łącze internetowe i inny sprzęt wspomagający.

---

Jeżeli macie swoje doświadczenia/spostrzeżenia związane z powyższym tematem to proszę o podzielenie się nimi.

*Niektóre z wątków tego tematu mogły być już częściowo poruszane we wcześniejszych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi osobiście pomaga jeszcze muzyka podczas tradowania, głównie mocniejsze kawałki, chyba że aktualnie słucham wiadomości w CNBC Biznes to sobie odpuszczam.

natomiast jeżeli chodzi o "czystość" i sprawność umysłu to polecam magnez + b6 oraz omega 3 i 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denon-oczywiscie ma racje.Jezeli chcemy byc profesjonalistami to tak powinno byc jak on pisze.Ja swoje trzy grosze dodam do przygotowania sprzetowego.Ja poza komputerami czytaj monitorami czesto uzywam drukarki.Wydruki wykresow dziennych lub tygodniowych mam zawsze pod reka i na nich notuje pewne swoje uwagi.Codziennie robie wydruk odnosnie danych ktory mam na widoku aby mnie cos nie zaskoczylo.Drukuje sobie rowniez pewne analizy z roznych portali i na biezaco sledze ich sprawdzalnosc.Oczywiscie przez caly czas muzyka /blues/

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja poza komputerami czytaj monitorami czesto uzywam drukarki.Wydruki wykresow dziennych lub tygodniowych mam zawsze pod reka i na nich notuje pewne swoje uwagi.

Zgadzam się. Jeżeli widzimy dany wykres na monitorze i jednocześnie na kartce papieru to szanse na dostrzeżenie ważnych czynników wzrastają. To tak jak w copywritingu, aby dany tekst został lepiej odebrany przez czytającego dobrze jest go przeredagować wykorzystując różne podejścia do analizy czytanego tekstu (czytaj: monitor, wydruk, pismo odręczne) - to tylko taka moja mała dygresja (jeżeli ktoś by pytał to nie zajmuję się copywritingiem :-P , znam jedynie podstawy).

A`propos: Jednak, gdy mamy system, który konsekwentnie stosujemy to kombinowanie jest zbędne - powinniśmy ślepo stosować wcześniej przyjęte przez siebie zasady (co do ważności stwierdzenia, że konsekwencja to podstawa... nie będę wracał).

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Właściwe przygotowanie jak we wszystkim procentuje. Im bardziej my się przygotujemy i będziemy czuć się komfortowo, tym więcej opanowania i przekładu na zyski to nam przyniesie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodał, że warto wyposażyć swój trading room w dziewczynę. Jak nie mamy swojej własnej, to można zatrudnić asystentkę/sekretarkę.

Świetny sposób na zrelaksowanie się. :mrgreen: Naprawdę działa :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym jeszcze dodał, że warto wyposażyć swój trading room w dziewczynę. Jak nie mamy swojej własnej, to można zatrudnić asystentkę/sekretarkę.

Świetny sposób na zrelaksowanie się. :mrgreen: Naprawdę działa :mrgreen:

"Znowu te kreski..." itp. :mrgreen:

Osobiście wolę sam przy komputerze siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetny sposób na zrelaksowanie się. :mrgreen: Naprawdę działa :mrgreen:

no wiadomo... aż parę razy nacisnąłem Kup zamiast Sprzedaj, ale to się pominie :)

Teraz cicho winamp + radosne oczekiwanie na poziom :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, to prawda - jest spory związek między organizacją stanowiska pracy a wydajnością pracy. W tym fachu wielkie znacznie ma również kwestia równowagi i minimalizowania elementów, które nas rozpraszają. Takimi elementami będą na pewno problemy ze sprzętem, awarie, brak wygody, nadmiar wygody, itp.

Z własnego doświadczenia wiem, że dobrze też rozbić swoje stanowisko na dwa tryby pracy: stacjonarny oraz mobilny. Dla mnie podstawą warsztatu od strony hardware'owej jest mocny laptop i stacja dokująca. W tej chwili pracuję na Lenovo ThinkPad W530, który za ok. 6K skonfigurowali mi w tym sklepie http://www.kuzniewski.pl/k175,lenovo-ib ... pad-w.html - to typowy muł do pracy, jego zaletą jest możliwość szybkiej rozbudowy i łączenia z innymi urządzeniami, np. monitorami.

Tak więc w trybie stacjonarnym pracuję na zewnętrznych monitorach, z laptopem podłączonym do stacji dokującej. W trybie mobilnym biorę ThinkPada ze sobą, mimo że nie jest najlżejszym modelem na rynku. Jego wielką zaletą są jednak profesjonalne parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...