Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Raport

Recommended Posts

W zależności od tego jak, kto podchodzi do tematu jakim jest inwestowanie na rynku Forex, to chciałbym, aby każdy z Was odpowiedział na pytanie:

Czy robicie sobie comiesięczne posumowanie waszych inwestycji?

Oczywiście owy raport można robić również co tydzień, kwartał czy rok (osobiście robię go co miesiąc). Jest jednak ważne, aby o tym nie zapominać. Dla tych co traktują Forex jako zabawę - kontynuowanie czytania tego postu jest zbędne ;).

Jeżeli nie wiecie jakie informacje i działania matematyczne będą potrzebne do wykonania raportu - prezentuję osobisty raport miesięczny jaki właśnie wykonałem (po zakończeniu zacząłem się zastanawiać jak wielu traderów robi takie podsumowanie).

Oczywiście w swoim raporcie nie będę prezentował kwot oraz wielkości pozycji, gdyż mogłoby to źle wpłynąć na odbiór tego tematu - przesłanie moje jest pozytywne, czyli kontrola własnych poczynań.

RAPORT:

Najpierw w pierwszej tabeli wypisałem sobie każdą pozycję stratną, zamkniętą na SL. Dane w tej tabeli to: SL, w pipsach, 1p- wartość, wielkość zlecenia (w tym wypadku stała*).

Do drugiej tabeli wpisałem każdą zyskowną pozycję. Ze względu na to, że nie stosuję TP to dane w tej tabeli wyglądają tak: PROFIT, w pipsach, 1p- wartość, wielkość zlecenia (w tym wypadku stała*).

* Aktualnie jestem w fazie testów - prowadzę doświadczenie, które ma na celu dać mi odpowiedź na pytanie ----> Co jest lepsze?:

- określenie stałej wielkości pozycji adekwatnej do posiadanego kapitału, zmiana wartości etapowo (po osiągnięciu odpowiednich pułapów marginu)

czy

- określanie stałego procentu na pozycję, czyli manipulacja wielkością pozycji przy stałej kwocie ewentualnej straty

_

W każdym bądź razie ten miesiąc tradowałem z góry ustaloną (stałą) wielkością pozycji.

Po rozpisaniu takich tabelek otrzymałem wyniki:

Ilość otwartych pozycji: 17

Ilość stratnych pozycji: 10

Ilość zyskownych pozycji: 7

Pozycje stratne (w pipsach):

GU -40

EU -50

ECHF -17

EJ -54

EU -40

UCHF -35

EJ -62

UJ -25

UCAD -19

AU -24

Pozycje zyskowne (w pipsach):

UCAD +64

UCHF +129

GU +309

ECHF +11

GU +109

EU +21

EJ +171

Średnia strata (w pipsach): 36,6 =~ 37

Średni zysk (w pipsach): 116,2 =~ 116

Ilość pozycji zyskownych do pozycji stratnych: 0,7

Średni zysk do średniej straty: 3,17

OGÓLNY ZYSK =~ 52% (na kapitale)

---------

Wiele z przedstawionych danych można znaleźć w historii rachunku. Jak pewnie większość z Was wie - platforma Meta Trader 4 posiada coś takiego jak "Detailed Statement", gdzie można uzyskać bardzo wiele szczegółowych danych. Dzięki temu rozwiązaniu wystarczy chwila pracy z kalkulatorem, aby uzyskać interesujące nas wyniki (jeżeli ktoś chce wiedzieć więcej niż podane jest w DS).

Regularne sporządzanie raportów pozwala nam wiedzieć na czym stoimy, co musimy zmienić, bądź zostawić w spokoju. Takie podsumowanie daje nam również poczucie kontroli nad własnymi poczynaniami - o tym wspomniałem na początku tego topicu.

To chyba wszystko z mojej strony na ten temat.

ZACHĘCAM WSZYSTKICH DO SPORZĄDZANIA WŁASNYCH RAPORTÓW :-)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam taki arkusz kalkulacyjny /nie chce go tu zaprezentowac poniewaz nie jestem jego autorem/ktory liczy pozycje dzienne,tygodniowe i m-czne.Wylicza zysk/strata ,w pipsach i gotowce i %.Poniewaz lubie wykresy to codziennie wpisuje sobie stan mojego konta i w Exelu robie wykres /ladnie wyglada jak idzie up ;-) /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dopiszę do tematu a co.

Raporty prowadzę, w dwojakiej formie.

Pierwsza: zeszyt - formatu A5, w którym zapisuje spostrzeżenia, trafione pozycje, formacje które wpływały na mój osąd oraz tygodniowe podsumowanie zyski/straty/kapital/marginy.

Druga: miesięczne rozliczenie z wyznaczeniem średniej, trendów, ogólnego kapitalu i zalożeń na nowy okres.

Czy jest to potrzebne? Tak, ponieważ każdy finansista powinien mieć rękę na pulsie, zwlaszcza pulsie swojego kapitału. Nie wyobrażam sobie obracaniem pieniędzmi w ciemno, bez żadnego założenia i realizacji planu. Chaos jest zgubny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co jest lepsze?:

- określenie stałej wielkości pozycji adekwatnej do posiadanego kapitału, zmiana wartości etapowo (po osiągnięciu odpowiednich pułapów marginu)

czy

- określanie stałego procentu na pozycję, czyli manipulacja wielkością pozycji przy stałej kwocie ewentualnej straty

I jakie wnioski? Moim zdaniem, znacznie lepsze wyniki powinien dawać wariant drugi.

Raport jest oczywiście obowiązkowy, chociaż ja otwieram tak mało pozycji (kilkanaście miesięcznie), że generalnie wszystkie zapamiętuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...