Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

olivier

Stochastics trading method

Recommended Posts

Już jakiś czas temu obiecałem że opiszę metodę jaką grałem/gram od jakiegoś czasu.

Potrzebne są 3 x sts z różnymi parametrami.

1. Sts 20,10,20

2. Sts 50,10,20

3. Sts 5,3,3

Pierwsze 2 wskazują trend a 3 (5,3,3) jest trigerem do wejścia.

Jeśli "trendowe" sts wskazują ten sam kierunek to czekamy aż 5,3,3 zwróci się w tym samym kierunku.

Najlepiej jest poczekać na otwarcie nowej świeczki i otwieramy pozycje.

w raz ze wzrostem doświadczenia w użyciu będzie się wydłużał/skracał moment close

na zalaczonym screenie widac dokaldnie setupy.

kierunki i momenty otwarcia-zamkniecia

jest pokazany tzw slingshot czyli trend utrzymuje sie nad 80 poziomem a 5,3,3 regularnie zawraca do góry i za każdym razem super rezultaty.

Niektore sa malozyskowne , tutaj trzeba sie wykazac doswiadczeniem i uzywanie sl jesli nie siedzisz non stop przy kompie.

na sts trzeba uważac przy liniach trendu , poziomach wsparcia i oporu

moga wtedy dawac mylne sygnaly

kwestia doświadczenia i przy czekaniu na bardzo dobry sygnał (nie na każdy)

jest średnio ok 85% skuteczności.

jak każda metoda ma wiele wad i zalet.

Doświadczenie pozwala ograniczyć wady i dobrze się posługiwać sts'ami.

gj_1h_sts.gif.3415dd3f33d53f76cd21470311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System zapowiada się dość przyzwoicie. Myślę, że warto wypróbować na demo.

Na jakich parach najlepiej się spisuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a więc tak w sumie to każda para jest dobra , najmniej mi pasowało na EG :(

a moje ulubione to EJ , GJ , GU , EU

ale mt4 mam z 20 wykresow i na kazdym wrzucony system , i szukam na kazdym tylko najlepszych setupow to daje najlepsze efekty !

ja najbardziej polecam :

1. najpierw patrzec na 4 h - tam okreslic najsilniejszy trend dzienny

2. potem zobaczyc 1h czy kierunki zgadzaja sie ztrendem dziennym czy jest okres korekty

3. najlepiej wchodzic jak 15 min sie zgadza z 4h

w sumie dziala na kazdym TF , ale wazne zeby sie zgadzalo na wyzszych !

im wyzszy TF i dobry setup tym wieksze prawdopodobienstwo sukcesu i duuuzego ruchu.

polecam na testy demo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w nocy zauważyłem ładny setup

otworzyłem shorta na EU i GJ

zobaczcie rezultat działania STS :)

w załączeniu setup przed i w trakcie trejdu

na 1D też był wczoraj ładny setup , który zaczął działać.

postaram się też dorzucić ten setup z wczoraj

eu_100pips.gif.e0a6420933f46de204315cb8f

eu_100pips_res.gif.910c03f489b493d6337da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak długo grasz tym systemem ?

Chodzi mi o to czy możesz przedstawić jakieś statystyki (gł. miesięczne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samym systemem nie gram już od jakiegoś czasu , teraz służy mi on głównie do sprawdzania siły ruchu na wyższych TF.

grałem nim ponad rok

gdy go testowałem za pierwszym razem na oandzie real przy wkładzie 100$ to po 6 miesiacach wypracowałem 800% depo.

Nie grając %-składanym.

system jest ok , trudno na nim określić SL , TP i isc robic cos innego , trzeba szukac setupów.

Dla początkujacych jest super , bo sts jest starym wskaznikiem i dobrze uczy jak bardzo zmienia sie PA

miarodajnych statów nie posiadam , aktualne są pomieszane z innymi metodami więc trudno by było rozdzielić jaki wkład wypracował sts a jaki inny system :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ładny zwrot jak na 6 msc. :), dobrze by było jakbyś mógł jeszcze kilka przykładowych wejść powklejać (takich bardziej aktualnych).

Na nowszych screenach widzę, że dałeś dłuższy okres 20 - > 30, co było tego powodem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bede wklejał aktualne setupy

dobrze zobaczyłeś , a ja się pomyliłem :)

poprawny setup , który z doświadczenia wydaje się działać najlepiej to :

1)

k:20

d:10

slowing:20

2)

k:50

d:10

slowing:20

3)

k:5

d:3

slowing:3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrym pomysłem jest także wykorzystywanie RSI do znajdywania większych ruchów i przy przebijaniu TL na RSI upewnieniu się że ruch będzie duży i pewny.

Rysujemy TL na RSI i czekamy na przebicie + sygnał z STS = najczęściej KILKASET pipsów.

screen w załączeniu

TL na RSI najlepsze jest na 15min , wtedy dziennie macie kilka sygnałów od 50-150+ pips

załączyłem przykład na 4h - sygnał dał 700 pipsów w 32 godziny.

grając na wyższych TF (1d , 4h) nie trzeba śledzić wykresów bardzo często

wystarczy kilka minut dziennie a zyski są ładne

ponieważ mimo licznych zalet STS ma wiele wad to warto zawsze grać małym % depo :)

wyznaje zasadę że lepsze są mniejsze kroki do przodu niż duże do przodu i duże do tyłu bo wtedy stoimy w miejscu lub nawet się cofamy z depo

gj_4h_rsi.gif.737e13772d5fe31fb7df1ec46d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to system coraz bardziej się nam rozkręca i rozrasta, osobiście jestem zwolennikiem, że im mniej wskaźników tym lepiej. No ale jak widać na screenie nieźle można było zarobić.

Dalej widzę, że używasz 30 10 20 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczycie pierwszy post z wykresem i przypomnicie sobie czym jest slingshot to mozna stwierdzic ze bardzo duzy tworzy sie teraz na 1d GJ

poprzednie shorty zamknąłem +75pips

przez te kilka dni na swiatowych rynkach byly swieta wiec plynnosc byla znikoma by poprzednie setupy dały wiecej pipsow.

Sts nie jest doskonały i trzeba obserwowac , nawet jak na 1h czy 4h jest setup a na 1d jest przeciwny to 1d w 90% bedzie silniejszy i zdeformuje te mniejsze do przeciwnych setupów niz poprzednie.

trzymam longi i licze na +500pips (1st target)

+300(2nd target)

pozdrawiam ,

Oli

w chwili gdy pisze ten post juz jest ponad +50p z pierwszych longów.

gj_1d.gif.3a13937ca26a8ac18757dfc4061f71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. W jaki sposób dodać 3 parametry na Xtb-traderze aby były pokazywane w jednym oknie STS'a ? Dzięki.

Proszę o konkrety. Co masz na myśli pisząc parametry?

Jeżeli nie wiesz jak ustawić takie parametry jak: %K okres, %D period i spowolnienie (slowing), to należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na dodany wskaźnik po czym "Stoch (xxx) właściwości" i pojawia się okienko z zakładką właśnie o nazwie Parametry.

Jeżeli natomiast chodzi Ci o podanie poziomów, to klikasz na zakładkę Poziomy we wspomnianym okienku, po czym "dodaj" i pojawia się nowy poziom, który możesz odpowiednio edytować.

Nie jestem w stanie wydedukować do końca co możesz mieć na myśli, dlatego w razie gdyby odpowiedź nie satysfakcjonowała, to proszę o rozwinięcie zapytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że chodzi Ci o dodanie trzech różnych Stochów w jednym okienku...

Wtedy po dodaniu pierwszego Stochastic, klikasz znowu na wskaźnik i przeciągasz go na wykres tego pierwszego, pojawią się wówczas dwa wskaźniki na jednym oknie.

stoch.JPG.b02c1bfc556914447b944e3ab26666

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...