Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

maciek

Początki..

Recommended Posts

Jestem początkującym traderem, ale już swoje wiem i mam swoją dopasowaną strategie. Moje pierwsze depo to 200 zl, udalo mi się nie raz zarobić, a czkolwiek tylko raz wypłacilem sume 50 zł, teraz moje depo wynosi 36 zl ;p - dlaczego ? pośpieszone transakcje i brak cierpliwości, chciwość zarobienia szybkiej kasy, maksymalne loty i duży lewar. Długo się trzymałem, teraz rozważam swoje błędy, a są to m. in. nie czekanie na odpowiednie sygnały.

Teraz pozostaje mi się odbić na 0.02 - 0.03 lota, jeżeli dojdę do 200 zł w ciągu miesiąca, to będę mistrzem :-D , a czkolwiek myślę że się coś dopłaci z kieszeni.

Ważne jest to żeby się nie poddawać.

Życzcie mi powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety jestem na minusie :/

mam pytanko do was kto mi w peosty sposob wytlumaczy co to jest linia wsparcia i oporu i jak sie wyznacza w prosty sposob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę znacząco zmienić sposób gry bo ciągle jestem na minus, mam nadzieję że tutaj znajdę rady które mi pomogą.

Na pewno znajdziesz tu wiele przydatnych informacji. Ja czytam, czytam i raz jestem na minus raz na plus :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propos początków, to ważna jest edukacja, edukacja i raz jeszcze edukacja. Jeśli faktycznie chcesz być na bieżąco, i treidować na forexie, to musisz się wciąż uczyć.

Ja zaczęłam od nauki, od darmowych materiałów w sieci, na YT, FB, poprzez darmowe webinary, a jest kilka fajnych, potem znajomy polecił mi szkolenie. Co prawda nie byłam do końca pewna czy to dobry moment, ale mimo to zdecydowałam się na nie, bo było on-line a to przy półrocznym dziecku jest ważne:) . Teraz wiem, że zaoszczędziłam sporo kasy. :D Otworzyło mi oczy min. na moje dotychczasowe analizy itp. polecam Wam darmowe webinary, są mega! ostatnio byłam na webinarze akademiaforex. pro odnoście dbania o swój mózg, babeczka mówiła fajne rzeczy, hehehe takie proste i banalne ale bardzo wazne. Polecam Wam ten i inne webinary.

pozdr.

Krysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaką książkę polecilibyście początkującemu traderowi? Chodzi mi o to żeby była napisana

prostym językiem z dużą ilością przykładów. Drugie pytanie, czy wg Was strategia długoterminowa w dłuższym horyzoncie czasowym może przynieść większe zyski niż strategia krótkoterminowa? Biorąc pod uwagę że mam godzinę dziennie na inwestowanie.

Pozdrawiam,

Szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Jaką książkę polecilibyście początkującemu traderowi? Chodzi mi o to żeby była napisana

prostym językiem z dużą ilością przykładów.

Witaj Szymonie. Na przyszłość polecam korzystanie z wyszukiwarki forum. Większość pytań zostało już wcześniej zadanych, a odpowiedzi na nie udzielono ;-).

Wątek pt. "Literatura dla początkującego tradera" odnajdziesz tutaj.

Drugie pytanie, czy wg Was strategia długoterminowa w dłuższym horyzoncie czasowym może przynieść większe zyski niż strategia krótkoterminowa? Biorąc pod uwagę że mam godzinę dziennie na inwestowanie. (...)

Moim zdaniem sprawa wygląda tak:

Im niższy interwał czasowy, tym większe są potencjalne zyski, aczkolwiek prawdopodobieństwo ich osiągnięcia jest tym mniejsze. Tym samym wraz ze wzrostem horyzontu czasowego utrzymywania pozycji rośnie prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku, jednak jest on tym mniejszy, im wyższy jest to interwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź.

A nie jest czasem tak, że za każdą transakcję broker bierze dla siebie prowizję? Tak na logikę im mniej transakcji, tym mniej oddajemy brokerowi? Myle się?

Na pewno skorzystam z literatury, postaram się więcej nie zaśmiecać forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedź.

A nie jest czasem tak, że za każdą transakcję broker bierze dla siebie prowizję? Tak na logikę im mniej transakcji, tym mniej oddajemy brokerowi? Myle się?

Na pewno skorzystam z literatury, postaram się więcej nie zaśmiecać forum :)

tu masz rację ale na długich pozycjach dolicz jeszcze swap.

+ do tego te prowizję nie są duże 1-2 pip za otwarcie pozycji (wysokość zależy od brokera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedź.

A nie jest czasem tak, że za każdą transakcję broker bierze dla siebie prowizję? Tak na logikę im mniej transakcji, tym mniej oddajemy brokerowi? Myle się?

(...)

Masz oczywiście rację ale tutaj chodzi o składanie kolejnych szeregów pozycji scalpingowych, które uśredniając już nawet po uwzględnieniu kosztów transakcyjnych mają przynieść zysk. Takich przypadków jest zgodnie ze znanymi mi źródłami ok. 1-2% wśród wszystkich systemów z niskim horyzontem czasowym, stosowanych przez scalperów. Zauważ, że najczęściej w tej grupie znajdują się najbardziej zaawansowani uczestnicy rynku.

Do wspomnianych już kosztów transakcyjnych, poza samym spreadem zaliczamy także poślizgi cenowe i wspomniane przez Kieca swapy. Oznacza to, że każda strategia może posiadać minusy kosztowe w zupełnie innym miejscu. Dla scalpingu będą to właśnie owe poślizgi cenowe oraz punkty swap, natomiast dla tradingu pozycyjnego nawet pół punktu różnicy przy spreadzie, może mieć mniejsze znaczenie, niż przykładowo ujemny swap po obydwu stronach rynku. Prawda jest jednak taka, że nieprzemyślana sprawa kosztów transakcyjnych może w długim terminie położyć nawet bardzo obiecujący system. Wystarczy porównać krzywą equity bez uwzględniania kosztów transakcyjnych do tej samej krzywej po dodaniu kosztów transakcyjnych po jednym punkcie na wejściu oraz wyjściu.

Poniżej prezentuję screen jednego z przykładowych rozwiązań dla którego wartość equity zaprezentowana została bez uwzględnienia kosztów, po czym to samo rozwiązanie z nieco innej symulacji, gdzie bez zmiany kluczowych warunków zawierania transakcji, koszty transakcyjne zaburzają całą liniowość wyników. Całość zapożyczona z dwóch różnych okresów pracy nad pewnym rozwiązaniem, aczkolwiek myślę że idealnie odzwierciedla istotę sprawy.

_

POTcost_nocost.gif.30dc4449b72629ee3a83c

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Rozumiem, że koszty transakcyjne mają duży wpływ na nasze zyski/straty. Byłbym wdzięczny jakby ktoś potrafił mi wytłumaczyć ludzkim językiem co to jest swap. Widziałem definicje, nawet kilka, ale jakoś do mnie nie przemawiają. Resztę rozumiem.

PS. Na scalpingu naprawdę da się zarobić? Czy nie jest to tak, że każdy mówi o tym systemie w samych superlatywach, a nikt faktycznie tam nie zarobił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o książki to polecam :

1. FOREX dla bystrzaków, Mark Galan, Brian Dolan

2. Analiza techniczna rynków terminowych, Schwager Jack D.

3.Komputerowa analiza rynków terminowych, Charles LeBeau, David W. Lucas

te 3 pozycje są świetne dla początkujących, szeroka gamma opisów i tego typu rzeczy do tego dochodzą przydatne tipy na różne tematy związane z czytanym tematem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy te książki dostępne są gdzieś w internecie w formie e-booków do kupienia? Szukałem na Amazonie, ale ni było. Aha, mogą być po angielsku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ignaczyk1 mówisz, że te książki się przydadzą? Jak możesz to podaj ceny tych książek, gdzie je można kupić oprócz internetu, tzn. w jakich księgarniach bo pewnie w nie wszystkich są te książki (jeżeli w ogóle są). Bardzo mi na tym zależy, jak możesz to pomóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem tu nowy, chciałbym podzielić się moimi wrażeniami z Forex-em otóż zacząłem jakiś miesiąc temu pierwsze konto w realu otworzyłem w Banc de Binary ( depozyt 250 USD + 250 USD bonus ) długo czekałem na wejście depozytu bo jak się okazało pieniądze utknęły gdzieś sam dokładnie nie wiem gdzie kiedy wreszcie dotarły pomalutku w kilka dni dobiłem do 700 USD bez większego wysiłku :mrgreen: , w tym czasie moje konto nie było jeszcze w pełni zweryfikowane kiedy wreszcie zostało zweryfikowane dziwnie wszystko się odwróciło, często moje przewidywania w 85% były trafne tylko jakoś dziwnym sposobem zawsze wtedy kiedy chciałem wejść w odpowiednim momencie info " server error " lub poprostu mnie wylogowywało i nie z powodu bezczynności chyba że 5 min to już bezczynność do tego dziwne kursy dla drabinki w kolumnie gdzie pokazywany jest rzeczywisty kurs różnił on się od pozostałych wierszy w tej kolumnie platforma BdB zwyczajnie wykazuje jakieś tendencje " niestabilnej pracy " i tak z 700 USD zrobiło się 3 USD :cry: Ależ to było bolesne ale trudno pogodziłem się z tym trudno było ale przeżyłem teraz testuję Plus500 też w realu pierwsze wrażenie w porównaniu do BdB niebo a ziemia oprawa programu prosta przejrzysta zrozumiała i ogromny plus to to że to ja decyduję kiedy zamykam transakcję jak na obecną chwilę dla mnie bomba jak to będzie dalej zobaczymy wszystko wymaga czasu na BdB nauczyłem się jednego mianowicie że ważnym elementem jest potrafić radzić sobie z emocjami bo potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi ( server error ) co było kosztowną lekcją 450 USD nie licząc bonusu

servererror.PNG.0e7fab6f1967b8427ba0c03c

li.PNG.df8091755916391510ed168040615b0f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poznać ze broker nas dy... gram od ok miesiąca na trading 212 szkło mi całkiem nieźle raz wygrana raz przegrana ale wychodziłem na +. aż tu nagle wszystkie decyzję okazują się być złe i plecy. Rozumiem że nie zawsze się wygrywa ale czuje ze to nie przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak poznać ze broker nas dy... gram od ok miesiąca na trading 212 szkło mi całkiem nieźle raz wygrana raz przegrana ale wychodziłem na +. aż tu nagle wszystkie decyzję okazują się być złe i plecy. Rozumiem że nie zawsze się wygrywa ale czuje ze to nie przypadek

Zawsze możesz spróbować zawierać identyczne pozycje u kilku brokerów jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz spróbować zawierać identyczne pozycje u kilku brokerów jednocześnie.

Co mam sądzić jeżeli wykresy w trading 212 nie pokrywają się z wykresy mi w mt4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie pokrywają to zmienić brokera albo napisać do ich supportu, żeby wyjaśnili sytuację.

Odnośnie wypłaty, to rozliczasz się tylko z zarobionych pieniędzy:

Forex a podatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmienić brokera (albo ogólnie, jeśli ktoś chce zacząć przygodę rynkiem Forex od podstaw) to powinieneś się zainteresować easyMarkets. Będziesz posiadał rozbudowaną ofertę instrumentów do handlu, bezpłatne wpłaty i wypłaty, a także co ważne, jeśli aktywnie działasz na rynku Forex - gwarantowany stop loss, który zapewni ochronę nagłymi zmianami oraz ochronę przed ujemnym saldem.

wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej:

https://www.easymarkets.com/eu/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednym z elementów odróżniających easyMarkets od wielu podobnych brokerów z Cypru jest to, że mają opcje waniliowe. Taki element w ofercie poza standardowym FX CFD wyróżnia tego brokera nawet wśród klasycznych ECNów. W końcu mało kto z brokerów walutowych może pochwalić się czystymi opcjami w ofercie, dzięki którym można wdrożyć sobie ciekawe strategie opcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...