Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Relacja ze szkolenia BOŚ - FERK

Recommended Posts

23 Kwietnia w Bibliotece Miejskiej w Rybniku odbyło się spotkanie szkoleniowe z kontraktów terminowych na GPW oraz analizy technicznej. Seminarium zostało zorganizowane przez dom maklerski BOŚ oraz fundację FERK.

Po przeczytaniu informacji na Rybnik.com.pl o organizowanym szkoleniu, niezwłocznie postanowiłem się zarejestrować i wziąć udział w seminarium. Mimo, iż uważam, że moja wiedza z analizy technicznej jest na dość wysokim poziomie, praktycznie bez większego zastanowienia wysłałem zgłoszenie. Możliwość wysłuchania kogoś innego, spojrzenie na sprawę z pkt. widzenia kogoś z większym doświadczeniem, sprawia, że powinniśmy korzystać ze wszelkich możliwości jakie dają nam darmowe kursy/szkolenia. Dodatkowo zyskujemy możliwość nawiązania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach. Zakładam, że wśród naszych starych znajomych liczba tych co interesuje się giełdą jest bardzo, ale to bardzo mała.

W dniu szkolenia i po przybyciu na miejsce, zostałem serdecznie powitany przez dyrektora domu maklerskiego BOŚ w Rybniku, chwila wspólnej rozmowy, wpisanie się na listę i udanie się do sali wykładowej. Kątem oka można było zauważyć obszernie zastawiony stół z różnymi słodkościami, kanapkami, kawą no i oczywiście herbatą. Wszystko to specjalnie przygotowane dla uczestników szkolenia.

Wchodząc na salę wykładową ukazuje się grupa licznych inwestorów, różnego rodzaju biznesmenów, studentów oraz innych zainteresowanych z niecierpliwością czekających na rozpoczęcie się wykładów. Każdy uczestnik przy swoim miejscu posiada liczne materiały ułatwiające śledzenie wykładu, jak również jego późniejszą powtórkę w domu. Załączone ulotki wyjaśniają nam działanie GPW w Warszawie oraz instrumentów pochodnych, dowiemy się gdzie studiować i odbywać kursy związane z rynkami finansowymi oraz gdzie szukać informacji o inwestowaniu i finansach.

Po zajęciu miejsca w wygodnym fotelu i odczekaniu kilku minut, zaczyna się oczekiwane od kilku dni szkolenie. Na pierwszy ogień idą kontrakty terminowe z GPW w Warszawie - krótkie zdefiniowanie obowiązkowych pojęć, prezentacja różnego rodzaju kontraktów. Wszystko w miarę skrótowo, ze względu na to, że nie było to szkolenie dla początkujących, a raczej dla tych co już trochę mieli do czynienia z giełdą. Prezentacja prowadzona jest przez Bogdana Kornackiego z Działu Rozwoju Instrumentów Finansowych GPW oraz przerywana komentarzami przez Grzegorza Zalewskiego eksperta DM BOŚ. Jako inwestor na rynku Forex, ta część wykładu niekoniecznie przypadła mi do gustu, chociaż warto posiadać wiedzę z tego zakresu. Bardziej interesowała mnie część poświęcona analizie technicznej i opracowywaniu własnych strategii inwestycyjnych.

Krótka przerwa na kawę, poczęstunek oraz pogawędki i można zaczynać drugą część wykładów. Ta część prowadzona już jest przez Pana Grzegorza i uczy podstawowych rzeczy o których zapomina bądź nie wie większość początkujących traderów. Dowiadujemy się jak wykorzystywać prawdopodobieństwo otwarcia zyskownej transakcji z możliwymi zyskami bądź ewentualnymi stratami. Dzięki odpowiedniemu poziomowi wskaźnika ratio (ewentualny zysk/ewentualna strata) oraz prawdopodobieństwu, jesteśmy w stanie uzyskać stały przychód w długim okresie czasu. Pisałem już o tym na forum w dziale psychologia - Złoty Graal. Omawiany został również temat różnych metod otwierania pozycji, jak również sposobów na wyjście z rynku. Sam jestem bardzo zadowolony z tej części wykładu, prezentuję identyczne podejście do rynku co wykładowca, co dodatkowo sprawia, że czuję się pewniej na giełdzie.

Uważam, że warto poświecić jednorazowo te kilka godzin aby wysłuchać ludzi z ogromnym doświadczeniem na rynku. Jest to idealny sposób na poszerzenie swojej wiedzy, a w dodatku nic nas to nie kosztuje, no po za kilkoma godzinami, które z pewnością się zwrócą w przyszłości. Więc sięgajmy po wiedzę, którą ktoś zupełnie za darmo chce nam przekazać.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W roku 2008 DM BOŚ + Ferk organizowali wspólnie szkolenie w Szczecinie. Odbyło się ono w Park Hotel, który jest idealnie wkomponowany w otoczenie zieleni, mimo iż znajduje się praktycznie w środku miasta.

Przybyłych gości witał Dyrektor szczecińskiego DM BOŚ, na którego zaproszenie pojawiłem się wraz z partnerką i wujkiem (rodzinne zainteresowania ;-) ). Prowadzący szkolenia byli Ci sami co w Rybniku.

Pamiętam, że jakiś czas przed szkolenie przeczytałem książkę Grzegorza Zalewskiego pt. Kontrakty terminowe w praktyce (którą serdecznie polecam), przy czym szkolenie wydało się jeszcze ciekawsze, znając po części podejście prowadzącego do tematu inwestowania. W trakcie szkolenia Ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na niektóre, zadane przez prowadzącego pytania - otrzymywali właśnie ww. książkę.

Po zakończonym szkoleniu prowadzący zostali, aby odpowiedzieć na pytania indywidualne. Pamiętam, że pytałem o coś Pana Zalewskiego ale teraz nie mogę sobie przypomnieć co :-P

Szkolenie organizowane przez DM BOŚ + Ferk bardzo przypadło mi do gustu (jak widać nie tylko mnie). Polecam wszystkim, aby wybrali się na podobne, jeżeli tylko będą mieli taką możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...