Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 01-06-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nami bardzo ciekawy tydzień pełen zwrotów akcji i dużej zmienności. ostatni dzień tygodnia mimo kliku ciekawych wydarzeń zapowiada się spokojniej. Poniżej lista najważniejszych wydarzeń w dniu dzisiejszym.

od 8:30 do 10:30 seria danych z PMI, kraje europejskie.

14:30 Bezrobocie USA

16:00 ISM dla przemysłu USA

Głosowanie nad votum zaufania dla hiszpańskiego rządu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróciliśmy do stanu normalnej zmienności. Przynajmniej tej mierzonej poziomem VIX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na krótko terminowe rozegranie danych na przykładzie NFP.

O 14:30 będą opublikowane dane z amerykańskiego rynku pracy, które od wielu lat są z miesiąca na miesiąc dobre, co przedstawia poniższa grafika.

Obecnie jesteśmy także po okresie kilkunastu tygodni kiedy dolar amerykański się umacniał. Mój wniosek jest taki, że dobre dane które być może będą opublikowane o 14:30 nie zrobią wrażenia na rynku, ponieważ jest to dyskontowane od kilku tygodni. Dlatego też przygotowuję się na zupełnie odwrotny scenariusz, ponieważ dobre dane nie dadzą tak silnego impulsu na rynku jak słabe dane, których rynek obecnie nie wycenia i które będą dużym zaskoczeniem dla inwestorów. Dodatkowym elementem wspierającym będzie, umocnienie się  USD w parze z euro, tuż przed publikacją danych. Kilkanaście sekund przed danymi będę umieszczał zlecenie oczekujące buy stop. W momencie kiedy dane będą słabe i zgodne ze scenariuszem aktywuje się moje zlecenie, które już po kilkunastu minutach będę chciał zabezpieczyć a na koniec dnia ewentualnie zebrać zysk. jest to krótkoterminowa transakcja i nie liczę na odwrócenie trendu, tylko na silniejszą korektę na wykresie. Brak słabych danych to automatycznie usunięcia zlecenia oczekującego.

Publikacja danych wywołuje silne impulsy i czasem bardzo ciężko zapanować na tym co dziej się na rynku, dlatego też zawsze w takich sytuacjach zaczynam od bardzo małego zlecenia, ewentualnie później dokładam kolejne jak sytuacja się wyklaruje a scenariusz jest realizowany. Po za tym mała pozycja dlatego, że czasem rynek, gubi się w interpretacji a właściwy ruch ceny występuje dopiero po kilkunastu minutach, więc mimo dobrej oceny sytuacji możemy zaliczyć stop loss i uwaga nie warto liczyć na to że odwróci.

Dla początkujących polecam rozegranie danych na demo, lub po prostu obserwując wykres podczas publikacji na małych interwałach....trening i przygotowanie potem realny rynek.

Przed publikacją danych dam informację, czy realizuję zakładany scenariusz i jak wygląda sytuacja na wykresie.

 

bezrobocie-usa.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Denon napisał:

Wróciliśmy do stanu normalnej zmienności. Przynajmniej tej mierzonej poziomem VIX.

Tak dzisiaj zmienność powraca do umiarkowanej...dzisiaj mamy jeszcze przed nami głosowanie w Hiszpanii, gdzie będą decydować się przyszłość tamtejszego rządu, ale rynku to tak bardzo już nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piotr Majda napisał:

Obecnie jesteśmy także po okresie kilkunastu tygodni kiedy dolar amerykański się umacniał. Mój wniosek jest taki, że dobre dane które być może będą opublikowane o 14:30 nie zrobią wrażenia na rynku, ponieważ jest to dyskontowane od kilku tygodni. Dlatego też przygotowuję się na zupełnie odwrotny scenariusz, ponieważ dobre dane nie dadzą tak silnego impulsu na rynku jak słabe dane, których rynek obecnie nie wycenia i które będą dużym zaskoczeniem dla inwestorów. Dodatkowym elementem wspierającym będzie, umocnienie się  USD w parze z euro, tuż przed publikacją danych. Kilkanaście sekund przed danymi będę umieszczał zlecenie oczekujące buy stop. W momencie kiedy dane będą słabe i zgodne ze scenariuszem aktywuje się moje zlecenie, które już po kilkunastu minutach będę chciał zabezpieczyć a na koniec dnia ewentualnie zebrać zysk. jest to krótkoterminowa transakcja i nie liczę na odwrócenie trendu, tylko na silniejszą korektę na wykresie. Brak słabych danych to automatycznie usunięcia zlecenia oczekującego.

EURUSD obecnie testuje najniższe poziomy podczas dzisiejszej sesji to wspiera nasz scenariusz i jeżeli do godziny 14:25 sytuacja nie zmieni się diametralnie będziemy szukać zleceń buy stop. Stop loss 1,161 Take profit 1,19. Cena wejścia będzie ustalana tuż przed publikacją danych. Wykres jest w interwale pięcio minutowym.

eurusd przed nfp.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Majda napisał:

Mój wniosek jest taki, że dobre dane które być może będą opublikowane o 14:30 nie zrobią wrażenia na rynku, ponieważ jest to dyskontowane od kilku tygodni.

Odczyt NFP był bardzo dobry ponad 220 tys nowych miejsc pracy i wzrost wynagrodzeń 0,3% m/m co jest wynikiem lepszym od konsensu. Ja pozostaje bez pozycji ponieważ odczyt nie był zgodny z moimi oczekiwaniami. Tak jak wspominałem wcześniej reakcja na dobre dane była znikoma i zapowiada, że obecnie na rynku będziemy mieli realizację zysków. Dla mnie na dzisiaj nie ma już więcej okazji do handlu, pilnuję tylko zlecenia te które mam aktywne od kilku dni. Dziękuję za wspólny tydzień i zapraszam na kolejny ?

Dorzucam link na analizę USDCAD, która ponownie podeszła pod poziom 1,30.

http://www.makroekonomia.traderteam.pl/dolar-kanadyjski-przed-szansa-na-umocnienie-sie.html

eurusd po nfp.png

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...