Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 05.06.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za kilka minut decyzja Banku Rezerw Australii w sprawie stóp procentowych. Przygotowuję się pod jastrzębi wydźwięk komunikatu. Wczorajsze dane z Australii o sprzedaży detalicznej były bardzo dobre i pozwoliły na umocnienie AUD. W nocy mamy lekką korektę. Jeżeli wydźwięk komunikatu po ogłoszeniu decyzji będzie jastrzębi będziemy mieli kontynuację impulsu z dnia wczorajszego. Scenariusz wspieram niską ilością pozycji długich na AUD oraz jastrzębim komunikatem z zeszłego tygodnia ze strony Banku Kanady. Cel dla scenariusza 0,778. Stop loss 0,762. Ryzyko 0,5%

audusd.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zrezygnowałem, ze zlecenia, brak zmienności oraz przekaż komunikatu lekko gołębi, najważniejsze do zanotowania.

RBA SAYS INFLATION LIKELY TO REMAIN LOW FOR SOME TIME

RBA SAYS EMPLOYMENT GROWTH HAS SLOWED OVER RECENT MONTHS

RBA SAYS WAGE GROWTH APPEARS TO HAVE TROUGHED

RBA SAYS WAGES GROWTH REMAINS LOW, LIKELY TO CONTINUE FOR A WHILE YET

RBA SAYS AN APPRECIATING EXCHANGE RATE WOULD BE EXPECTED TO RESULT IN SLOWER PICK-UP IN ECONOMY, INFLATION THAN CURRENTLY FORECAST

RBA SAYS AUSTRALIA'S TERMS OF TRADE EXPECTED TO DECLINE OVER NEXT FEW YEARS, BUT REMAIN AT HIGH LEVELS

RBA SAYS HOUSING MARKETS IN SYDNEY, MELBOURNE HAVE SLOWED

RBA SAYS WAGES GROWTH EXPECTED TO REMAIN LOW FOR A WHILE YET

RBA SAYS THERE ARE CONCERNS ABOUT DIRECTION OF INTERNATIONAL TRADE POLICY IN THE UNITED STATES

Komunikaty Reuters.

Jak możemy wyczytać z komunikatów w najbliższej przyszłości na notowania dolara australijskiego będą miały wpływ takie dane jak zatrudnienie, sprzedaż, czy wzrost wynagrodzeń. W razie utrzymywania się niskiego poziomu AUD podczas publikacji wymienionych danych to w momencie pozytywnego zaskoczenia, mamy szansę na silne impulsy wzrostowe. Bank Rezerw Australii zwraca także, uwagę na politykę handlową Trumpa, oraz sytuację we Włoszech.  Na kurs AUD, znaczenie będą miały negocjacje między Chinami i USA. Niepokojące komunikaty będą osłabiać AUD a optymistyczne wspierać AUD. Chiny są największym partnerem handlowym Australii, dlatego też kurs AUD jest silnie powiązany z tym co dzieję się w Chinach. Sytuacjach we Włoszech będzie w sposób ograniczony wpływać na AUD.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DAX

W zeszłym tygodniu po osiągnięciu poziomu 20.00 punktów na indeksie strachu dla DAX w ciągu kilku dni mamy zjazd do poziomu 15.50. Jak można zauważyć ostatni spadek na indeksie strachu nie przełożył się na wzrost wartości DAX. Problem Włoch na razie został oddalony w czasie, więc nie widzę tutaj zagrożenia obecnie. W zeszłym tygodniu z gospodarki europejskiej mieliśmy sporo dobrych danych a przed nami dzisiaj kolejne odczyty PMI, które w ostatnich miesiącach mocno rozczarowywały. Uważam, że mamy szansę na odbicie wzrostowe na DAX w momencie pojawienia się dobrych odczytów z rynku PMI. Martwi mnie jednak korelacja z indeksem strachu. Jest on na niskim poziomie a jego wzrost może wywołać impuls spadkowy na indeksie i to mnie przekonuje do tego, aby na dzisiejszej sesji szukać impulsów spadkowych i rozczarowujących danych z europejskiej gospodarki. Dobre dane PMI, będą równoznaczne z brakiem aktywności na DAX.

Dax: fioletowy

Indeks starchu dla DAX - żółtydax indeks strachu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane z PMI usługi z największych europejskich gospodarek były neutralne. Przed nami jeszcze odczyt z W.Brytanii godzina 10:30. Tutaj będę szukał pozytywnego zaskoczenia. Suprise index jest nadal na bardzo niskich poziomach dla GBP. Lepsze dane od oczekiwań, dadzą silniejszy impuls. Transakcji będę szukał na EURGBP z celem na 0,8705 sl 0,88. Liczę na to, że dobre dane spowodują, że oczekiwania rynku w sprawie podwyżek stóp przez Bank Anglii będą wzrastać tak szybko jak spadły w ostatnich tygodniach. Dla realizacji scenariusza potrzebne są dobre dane. Ryzyko 0,5%, zlecenie oczekują sell stop, kilka minut przed ogłoszeniem danych.

gbp suprise index.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EURGBP, zlecenia aktywne...ryzyko zwiększone do 1% ...w ciągu kilku godzin powinno się wyjaśnić. Zakładam szybszą realizację zysku po osiągnięciu dla rachunku wyniku +2%. Odczyt wyższy od oczekiwań i silna reakcja na umocnienie GBP. Screen przed i po aktywacji.

eurgbp 05,06,18a.png

eurgbp 05,06,18.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycje krótkie na EURGBP ostatecznie zamknięte na 0,8735. Poziom ten w raz z innymi aktywnymi zleceniami, które miałem aktywne od kilku dni pozwolił mi na zebranie +2% konta. Jak widzicie w ostaniej fazie transakcja była już zabezpieczono na cenie wejścia. Jeżeli cena dość mocno odejście w kierunku profitu staram się zabezpieczyć zlecenie. Minimalizacja ryzyka jest dla mnie bardzo ważna w tradingu. Screen zrobimy zanim cena osiągnęła poziom 0,8735. Poniżej przykład transakcji EURNOK, która już rozgrywam od kilku tygodni i zamykałem razem z EURGBP.

eurgbp 05,06,18c.png

eurnok 05,06,18.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piotr Majda napisał:

Martwi mnie jednak korelacja z indeksem strachu. Jest on na niskim poziomie a jego wzrost może wywołać impuls spadkowy na indeksie i to mnie przekonuje do tego, aby na dzisiejszej sesji szukać impulsów spadkowych i rozczarowujących danych z europejskiej gospodarki. Dobre dane PMI, będą równoznaczne z brakiem aktywności na DAX.

Indeks strachu poleciał dzisiaj jeszcze mocniej w dół. Z szukaniem sygnałów sprzedaży, za bardzo się pospieszyłem i mimo neutralnych danych o PMI z europejskiej gospodarki, Dax dzisiaj przez cała sesję wykazuje dużą siłę. Dzisiejszą sesję już kończę, zapraszam na jutro. W razie pytań proszę o komentarze oraz zapraszam do dzielenia się swoimi zmaganiami rynkowymi.

dax indeks strachu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...