Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

System - Formacje 1-2-3 (testy)

Recommended Posts

nemesis, dlaczego nie przestawiles SL na BE ? byloby na 0 chociaz, spaprales sprawe nie da sie tego inaczej napisac...a ja wygadalem....

"hehe Denon by Ci dal jakby taki plus zamienil na minus"

Mam nadzieje ze z tej nauczki wyciagniesz wnioski i juz wiecej nic takiego sie nie stanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemesis, dlaczego nie przestawiles SL na BE ? byloby na 0 chociaz, spaprales sprawe nie da sie tego inaczej napisac...a ja wygadalem....

"hehe Denon by Ci dal jakby taki plus zamienil na minus"

Mam nadzieje ze z tej nauczki wyciagniesz wnioski i juz wiecej nic takiego sie nie stanie!

1. Nie przestawiłem SL ponieważ gram w 100% z założeniami, które sobie wyznaczyłem. Jedyna możliwa zmiana SL następuje po ukształtowaniu się nowego wierzchołka/dołka. Jeżeli po serii testów wyjdzie, że ta metoda jest zła to wtedy nastąpi jej zmiana.

2. Forex ma służyć do zarabiania pieniędzy, a nie do unikania straty. Według mnie należy się liczyć ze stratami i do nich przywyknąć, bo są nieodzowną częścią inwestowania na giełdzie. Tak np. zmiana SL na 0 nic nam nie daje. W momencie w którym zaliczy nam SL na 0 i zaraz pójdzie w naszą stronę, będziemy pluć sobie w brodę, że go zmieniliśmy. W innym wypadku będziemy przeklinać bo było na +90 i nagle jest na 0, więc np. następnym razem będziemy chcieli zmienić SL na +20 i tak w kółko. Uważam, że nie można zmieniać systemu w trakcie inwestowania, należy prowadzić testy i na podstawie wielu obserwacji wyciągnąć wnioski i wtedy coś zmienić. Dodatkowo jeżeli ktoś się boi strat (zmiana sl na 0), to lepiej zmniejszyć wielkość pozycji lub przejść na jakiś czas na demo. Najważniejszy jest system i należy się go trzymać, zmiany w trakcie powodują, że tak na prawdę nie gramy systemem, tylko swoim "widzi mi się".

3. "wygadałem..." proponuje unikać czegoś takiego, bo nie "bawimy" się w zgadywanie, tylko podejmujemy decyzję na podstawie twardych dowodów płynących z rynku.

4. "dostałem nauczkę" - raczej nie, to tylko demo - kolejne dane do statystyk. O nauczce możemy mówić gdybym grał na real, miał pozycję na plusie, zmieniłbym niepotrzebnie SL (wbrew systemu), następnie wywaliłoby pozycję, a chwile później kurs poszedłby w moją stronę.

Riddle spokojnie :) małymi kroczkami do sukcesu...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nemesis ok, po tym poscie lepiej rozumiem system, ktorym grasz i Twoje podejscie do forexu, zobaczymy jak to sie dalej potoczy. Zawsze mozesz przemyslec dodanie opcji przesuniecia sl na be po osiagnieciu np +50p; +100, lepiej chyba juz wyjsc na to 0 niz na minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemesis ok, po tym poscie lepiej rozumiem system, ktorym grasz i Twoje podejscie do forexu, zobaczymy jak to sie dalej potoczy. Zawsze mozesz przemyslec dodanie opcji przesuniecia sl na be po osiagnieciu np +50p; +100, lepiej chyba juz wyjsc na to 0 niz na minus.

Ale wytłumacz mi proszę, jaki ma sens zmieniać SL na 0 po tak dużym zysku ? Jedynie widzę tutaj aspekt psychologiczny - uffff nie wtopiłem.

Ustawiając sl na 0 jest on zaraz na linii wsparcia/oporu, dając mu te 20pipsów luzu zapewniamy sobie, że lekkie przebicie tego poziomu nie wywali nas z pozycji.

Jak już byśmy chcieli zabezpieczyć swój potencjalny zysk 100 pipsów to na pewno nie na sl 0, bo to 100 pipsów do tego poziomu, więc trzeba szukać rozwiązania które zapewni np. 75% potencjalnego zysku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nemesis, nie chodzi mi koniecznie o przesuniecie na 0 ale wlasnie o jakies zabezpieczenie tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlecenie oczekujące:

USD/CHF SELL 1.0759 (SL: 1.0781)

Ze względu na konsolidację (czarny okrąg) postanowiłem nie brać pod uwagę tego dołka i szczytu. Dodatkowo na koncie realnym wykres wygląda odrobinę inaczej i tam "1 2 3" jest prawidłowe.

Edit: Zlecenie oczekujące usunięte.

123a8_180.gif.ec0fcb6bdf7d5dd1a78c5c0bf3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USD/JPY SELL 96.86 (SL: 96.63)
, przypominam o oznaczeniach :) Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie po 6 tygodniach:

- strata 16% kapitału

- ilość stratnych pozycji: 12

- ilość zyskownych pozycji: 1 (wręcz minimalny zysk: +1 pips)

Bo bardzo złych wynikach, postanowiłem zmienić jedną rzecz, a mianowicie będę otwierał teraz tylko i wyłącznie pozycje zgodne z kierunkiem trendu krótkookresowego (H1).

Chciałbym uniknąć otwierania pozycji w takim przypadku:

konsola.gif

gdzie wyraźnie widać, że zostanę wręcz zmiażdżony przez rynek.

Wcześniej nie zwracałem na to uwagi i otwierałem pozycję w każdym przypadku.

Przykład trendu:

trend.gif

widzimy, że każdy kolejny szczyt jest powyżej poprzedniego, jak również dołki są coraz wyżej, dodatkowo możemy zamknąć wykres w kanale.

Następuje reset konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mało sygnałów ostatnimi czasy, wręcz praktycznie 0. Wszystko spowodowane konsolidacjami.

Zlecenie oczekujące:

USD/CAD SELL 1.0837 (SL: 1.0859)

123a.GIF.d6deed6450df0e173f377d6e04c3f91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wraz z otwarciem rynku nastąpi zmiana SL na 1.0857, ze względu na wierzchołek.

Na chwilę obecną +9 pipsów.

123aaa.gif.c1dae268666c380e8187dbb431764

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Close na SL: -28pipsów

Coraz mniej mi się podoba ta metoda...

Nawet gdyby zmienić SL na większy to niewiele to da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niezadowalające wyniki, wręcz ich brak, zawieszam dalsze testowanie systemu. Może jeszcze powrócę do 123, gdyby ktoś miał jakieś propozycje to chętnie ich wysłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałeś czymś co jest częścią formacji 123 Ross Hook, tyle, że cała formacja wydaje mi się dużo pewniejsza. Spójrz, dodatkowa wiedza na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...