Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

System - Formacje 1-2-3 (testy)

Recommended Posts

Przeczytalem caly temat i z tego co widze to wyniki tego testu fatalne. Moze to poprostu dlatego ze Sl za maly ? Moze trzeba by bylo wyzszy TF ? H1 jest bardzo malym TF i jest to okres czasu podatny na rozne dane makroekonomiczne. Mysle ze ten sposob bylby bardziej wydajny na D1.

Ale nemesis brawa za dobrze wykonany test. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

system 123 to nie tylko liczenie barow

ale sprawdzanie czy mamy konsolidacje i jaka

w konsoli 123 nie funkcjonuje

123 to jest formacja poczadku trendu lub zmiany kierunku

cala strategia zawiera jeszcze inne proste figury ktore potwierdzaja trend i daja mozliwosc dolozenia pozycji

a grac ta metoda mozna- czy jak mowi autor tej strategi "prawem rynku" na wszystkich TF i parach czy towarach

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym autor konkretnie okresla z ilu swiec sie sklada 123

opisuje jakie i z ilu swiec skladaja sie konsolidacje

w konsoli uklad 123 moze sie powtazac

dajac na przemian SH lub L

nie jest to prosta strategia

a na screenie wyzej jest wiecej wejsc niz to jest zaznaczone

zostaly pominiete TTE

na screenie formacje 123

123.JPG.f2b1075d1be6a8b6f93395896bf823fd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na tym screene zielone strzalki pokazuja wejscia potencjalne w TTE

Mógłbyś to pokazać na kilku wykresach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam

maly przyklad wykres h4 kiwi

układ 123 pokazuje nam początek trendu lub zmiany kierunku

nastepujace po sobie HR potwierdzi na trend wzrostowy

a TTE zaznaczone niebieskimi strzałkami dają nam możliwość zarobienia na pozycji zanim cena przetnie HR

w kolorowym kółku zaznaczyłem konsolidacje.

(okład listwy-występujący do 10 barów i cena prawie zawsze podąża zgodnie z trendem co tutaj zostało potwiedzone)

na 2 i 3 HR wejscie w dolny TTE potwierdzilo nam PD czyli podwójne dno

wejcia w pozycje bylo na przebiciu 2 nastepne byly dokladane na HR w rożnych położeniach TTE

mozna wchodzic w kazde TTE łącznie z HR

moge na HR robic wejscia piramidalne wchodzac na kazdy TTE

metoda jest i latwa i trudna zarazem i napewno nie dla kazdego

ale uklady sa latwe do znalezienia w kazdym trendzie i na kazdym wykresie obojetnie na jakim produkcie gramy

pozdrawiam

kiwi.JPG.ba327e7c9e00283c44a64eef531ea88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i technika jest łatwa i prosta... jednak dla mnie za dużo jednak kombinowania... w zasadzie nigdy nad tym nie zastanawiałem się długo... może to i dobrze. W zasadzie zarabiać można przy użyciu zwykłych 2 średnich (ba nawet jednej).

ACZKOLWIEK - jakby gdzieś ukazała się polska publikacja tego +dokładny opis wejść itp itd - pewnie bym dodał niektóre rzeczy do mojego arsenału wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście w systemie brakuje zastosowania liczb fabiacciego a dokładnie zastosowania złotej proporcji do prognozowania zmiany trendu krótkoterminowego (na interwale H1).

Za pomocą ww. analizując wierzchołki można obliczyć z dużą dokładnością czas punktu zwrotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Close na SL: -28pipsów

Coraz mniej mi się podoba ta metoda...

Nawet gdyby zmienić SL na większy to niewiele to da...

Dołącz fibo a zobaczysz nowy wymiar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Close na SL: -28pipsów

Coraz mniej mi się podoba ta metoda...

Nawet gdyby zmienić SL na większy to niewiele to da...

Dołącz fibo a zobaczysz nowy wymiar :)

Może jeszcze wrócę do tego systemu i spróbuje go udoskonalić, ale na razie testuje inne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie metoda jest zła. I wcale nie brakuje żadnych wskaźników fibo,średnich i innych lalek voodoo.

Osobiście gram tylko na niskich interwałach max 5m. i po paru latach widzę, że jest parę ważnych spraw o których mało kto wspomina na forach i w dyskusjach tego typu.

Najważniejszą pomijaną często kwestią jest czas. Jeżeli nastawiam się na szukanie 1.2.3 lub zwykłego przebicia S/R (osobiście w 90% gram pod korektę w trendzie, dobrze jak pojawi się tam PIN) to jedynie w odpowiednich godzinach. A odpowiednie godziny to godziny największej płynności 14-17, czyli nakładanie się LO i NY. Z resztą sami zobaczcie.

Poza tym nie trudno jest zauważyć, że po drugiej stronie też są ludzie. No wiecie, wychodzą na przerwę, lunch itd. To wszystko owocuje spowolnieniem PA w określonych godzinach (wtedy breakouty mogą okazać się fakeoutami).

Do czego zmierzam- warto zwracać uwagę czy wybicie z formacji 1.2.3 czy też przebicie S/R ma miejsce w odpowiednich godzinach. Ponieważ w innym przypadku cena może nie mieć jaj aby dynamicznie podążać w kierunku wybicia, co za tym idzie, będzie się błąkała w miejscu albo uderzy w SL (u mnie to max 5p.)

Wystarczy spojrzeć co działo się dziś na E/U. Cena respektowała każdy 1.2.3 po rozpoczęciu się sesji w NY. Nie jest tak zawsze- to oczywiste- ale dlatego właśnie takie dni jak dzisiejszy powinny opłacać i sponsorować straty z innych- drętwych dni.

Od razu wyjaśnię i uprzedzę potencjalnych hejterów czy też innych malkontentów. Nie żyję z giełdy, ale po 4 latach porażek w końcu w miarę stabilnie buduję depo. Więc żaden ze mnie mędrzec, po prostu zwróćcie uwagę na CZAS w jakim gracie.

Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki/dziewczyny,

Jak Wam idzie trading?

W ostatnich dniach (po FOMC statement) można było zarobić kupę pipsów na zwykłym 1.2.3. Ostatnie 3 dni to niczym nie zakłócony spadek ceny z dziesiątkami świetnych setupów.

Ja grałem pod dane same w sobie (możecie zobaczyć jak na moim blogu).

Chociażby dzisiejszy dzień to co najmniej 3 dobre setupy na 10-20 pipsów każdy. Price action w okolicach krótkoterminowych S/R lub stare dobre raz dwa trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątek wciąż martwy pomimo prób reanimacji, a szkoda.

Być może kogoś zainteresują potencjalne setupy w oparciu o 1/2/3 i S/R. To co przygotowałem i obserwuję wymaga jednak dodatkowego potwierdzenia w postaci PA. Niemniej jednak może ktoś z Was skorzysta.

Screeny w linku poniżej:

SETUPY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...