Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Riddle

Dzienniczek ucznia

Recommended Posts

Dlaczego zakladam journal ?

nie chce udowadniac jaki swietny ze mnie gracz, bo do tego jeszcze bardzo dluga droga, celem dziennika jest wyszukanie dzieki Waszej pomocy moich najwiekszych bledow, ktore czasem samemu ciezko jest dostrzec. Licze na Wasze komentarze, opinie, rady, zastrzezenia, kazda uwaga moze pomoc mi osiagnac cel.

Czego mozecie sie spodziewac ?

bede staral sie zamieszczac screeny wykresow z uzasadnieniami. gram w oparciu o poziomy fibo, S/R, formacje harmoniczne, cenowe, swiecowe, sl max 100p, tp uznaniowe w zaleznosci od sytulacji na rynku. Gram na tf h4 d1, w pozycje staram sie wchodzic w godzinach wieczornych gdy jest wyrazny zarys swiecy dziennej.

To chyba wszystko, jezeli o czyms zapomnialem to smialo pytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedstawie teraz transakcje z godziny 17

EUR USD

OPEN: 1.4147

SL: 1.4174

Dlaczego wlasnie tak ?

Juz jakis czas temu wyrysowalem sobie formacje kraba a zielone linie to jego max zasieg, kurs wlasnie znalazl sie w tym przedziale, ale to chyba za maly powod na otwieranie pozycji, tutaj dochodzi z pomoca fibo i odbicie "dolek -> szczyt -> 61.8 -> 161.8 <- punkt w ktorym jestesmy teraz", kolejna rzecza, ktora przekonala mnie do zajecia krotkiej pozycji jest proporcja AB=CD oraz fibo " D -> S -> 38.2 -> 138.2 <- poziom do ktorego co prawda brakuje okolo 50p ale fibo nie jest idealny", dalej dochodzi opor dobrze widoczny na wykresie W1.

Jest kilka rzeczy, ktore wydaje mi sie ze zrobilem zle tzn:

- a szybkie wejscie, nic nie potwierdza mozliwosci zwrotu

- za maly sl (7p nad high dziennym)

- pozycja byla juz na +40 moglem przestawic SL na BE czy lepiej zostawić tak jak jest ?

Riddle

2905_2_574.gif.02cd2e79affe0d95aa54b9d06

2905_1_108.gif.efa7694c3eb6dab2bee1e008b

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś spróbował np. poczekać na kolejną świecę ? Dość często jest tak, że jak otwieramy pozycję na aktualnej świecy, to cena kilkukrotnie testuje dany poziom, przez co jest duże prawdopodobieństwo wywalenia naszej pozycji na małym SL. Po północy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staralem sie grac po potwierdzeniach ale wtedy na duzych tf dochodzi problem z sl stawianym nad/pod high/low, wystarczy ze swieca na h4 mialaby 50-60p wczesniej podobna i mamy juz max sl, wystarczy kolejne testowanie high i odpadam z duzym sl, a przy takim wchodzeniu na czuja sl jest dosc maly i moge sobie pozwolic na kilka prob wstrzelenia sie. Nie wiem tylko czy taki tok rozumowania jest wlasciwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli np. używasz dużej ilości poziomów fibo i tym samym momentów wejść jest dużo, to tym samym możesz stracić 5-7x mały SL, a np. czekając na potwierdzenie sygnału możesz stracić jeden większy SL.

Po prostu musiałbyś sobie porobić obliczenia i wszystko posprawdzać, żeby mieć stuprocentową pewność, które metoda jest lepsza.

Na oko ciężko jest to stwierdzić, ale po obliczeniach wszystkich SL i do tego spread'u (dość często o tym wszyscy zapominają) uzyskasz odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tego typu sytuacji może dobrym rozwiązaniem okazałoby się zmniejszenie wielkości pozycji o np. 50% co zwiększyłoby zakres do poziomu, który pozwalałby bez problemu zastosować SL nad dziennym high / pod dziennym low.

Możesz spróbować przetestować takie rozwiązanie powiedzmy przez miesiąc. Po tym czasie porównasz wyniki z wcześniejszym detailed statement za dany okres (odpowiadającym okresowi testowemu).

Dodatkową sprawą jaka mnie zastanawia jest zbytnia uznaniowość. Nie jestem specjalistą od HT ale właśnie ta zbytnia swoboda nie pozwala mi do końca zaakceptować tego nurtu. Mimo wszystko doceniam potęgę liczby "fi" etc.

Proponuję wprowadzić kilka stałych wartości. W tym celu należy przeprowadzić formalizację systemu. Wspomniana zbytnia uznaniowość (nie tylko przy HT) zapobiega powtarzalności wyników, co oznacza brak kontroli nad działaniami inwestycyjnymi.

Daj znać czy coś postanowiłeś.

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie pozycji nie wchodzi w gre z wiadomych przyczyn, ktore dotykaja wszystkich poczatkujacych. Co do poziomow fibo, o ktorych mowi nemesis, to nie uzywam ich duzo (przynajmniej tak mi sie zdaje), uzywam tylko tych widocznych na screenach. Odnośnie stałych zasad zagrań to jestem na etapie ich wyszukiwania, staram sie czytac jak najwiecej o HT i laczyc to z wlasnym doswiadczeniem.

Riddle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takim razie pozostaje adaptacja różnych rozwiązań w celu przeprowadzenia testów.

Czekamy na dalsze wpisy w tym journalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilku testach high cena przebila ten poziom i doszla do sl. Jakie wnioski wynioslem z tej lekcji ? bede staral sie zaczekac na potwierdzenie przez chociaz 1 swiece h4 bo takie pchanie sie pod prad i proby wyznaczenia idealnego wejscia moga drogo mnie kosztowac. W dalszym ciagu cena znajduje sie w PRZ wiec czekam na kolejny syg. wejscia w krotka pozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD SELL

OPEN: 1.4166

SL: 1.4255

Teraz przychodzi najtrudniejsza część - wytlumaczenie przed sobą dlaczego postapilem wlasnie tak. Głównie opieram sie na screenie umieszczonym w 2 poscie (29.05_2), dzis nastąpiło odbicie od poziomu 138.2 - wydaje mi sie ze niedzwiedzie w tym rejonie maja przewage nad zmeczonymi maratonem bykami co widac na wykresie h4. W ostatnim czasie zaczalem równiez zwracac uwage na wykres zlota ktore jest silnie skorelowane z dolarem, na screenie widac jak zloto odbija od poiomu .50-.618 i dochodzi do poziomu 1.50. Ciekawa rzecza wydaje mi sie to, ze w momencie gdy eurusd probowalo przebic high zloto meczylo sie z poziomem 138.2 co moglo wskazywac ze chwilowy ruch w gore (świeca z godz 16 tf h4 eu) to tylko walka ostatkami sił krwawiących byków. Również faktem przemawiajacym za spadkami jest formacja spadajacej gwiazdy (mysle ze cena przez te ostatnie godz. nie podskoczy i tego nie zmieni), ktora naruszyla opor z ostatnich dni poprzedniego roku.

0106_150.gif.4e897f0374cddbb4c276ffde191

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ciekawy start. Podobają mi się komentarze typu cyt. "walka ostatkami sił krwawiących byków". ;-)

Co do analizy - jest to Twoja ocena sytuacji rynkowej i nie będę Ci się wtrącał.

Dobrze by było jak byś podawał jakieś wyniki np. procentowe, które mogłyby pokazywać efekty w miarę prowadzenia przez Ciebie journala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja zamknieta na SL

Stan konta od poczatku prowadzenia dziennika: - 116p

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze byki nie sa takie słabe za jakie je uwazalem, wiec sprobujemy dołączyc sie do nich i poleciec z trendem, moze ten sposob cos da.

USD JPY SELL

OPEN: 95.88

SL: 96.40

Podstawa podjecia takiej decyzji to odbicie od 50% fibo oraz linie trendu.

Denon wlasnie fajnie by bylo gdybys sie wtracal, mialem wrecz nadzieje ze po fali krytyki zaczne trzezwo myslec i postrzegac rynek.

SL przesuniety na 95.91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

Moje źródła (czyt. boby fischer) podawały w momencie jak pisałem o wtrącaniu, że według HT jest przeciwny sygnał - chyba miał rację ;-)

Mobilizować będzie Cię od teraz to -116, które wszyscy widzą. W razie czego czuwam i w miarę możliwości pomogę.

Czekam na dalszy rozwój sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh i zamkniecie na sl, moglem zamknac pozycje gdy byla na +30-40 ale uznalem, ze chce wiecej no i mam. Zaczne chyba lapac wróble bo na gołębie jeszcze nie czas ;)

STAN KONTA:-119p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USD JPY BUY

OPEN: 95.73

SL: 95.23

Decyzja podyktowana sytulacja na h1, mysle ze mozliwa jest mala korekta, ktora chcialbym chociaz w czesci zlapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD BUY LIMIT

OPEN 1.4107

SL 1.4097

TP 1.4127

Dlaczego tak ? ladnie widoczne wsparcie na m15, mam nadzieje ze cena odbije przynajmniej te 20p, takie PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh zlecenie usuniete, cena tak jak myslalem doszla do 1.4107 i odbila o 30p ale zeby otworzyl sie BL musialaby spasc jeszcze 1-2 pipsy nizej, no i tym sposobem stracilem ladne wejscie, moglem normalnie recznie otworzyc, no ale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widac po ostatnich zleceniach odszedlem od pierwotnej koncepcji gry na h4 d1 i przenioslem sie na m5 m15, na tych tf bede staral grac sie pod fibo i S/R.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EUR USD SELL

OPEN 1.4155

SL: 1.4225

TP: w zaleznosci od sytulacji

Decyzja podyktowana formacja RGR na h1 i obecnym pullbackiem. Wejscie na m15 na wysokosci 38.2-50% fibo ostatniej fali spadkowej. Screenow nie zamieszczam bo wiecej z tym zachodu niz to warte, analiza jest latwo widoczna na wykresie, jezeli bede tworzyl cos bardziej skomplikowanego to dla rozjasnienia zamieszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja zamknieta ze strata 58p, kolejny blad, jutro odpuszczam a od poniedzialku postaram sie dalej walczyc.

STAN KONTA - 153p

Bede mial teraz troche czasu wolnego i mysle ze spedze go na glebokich przemysleniach, bo tak dalej byc nie moze hehe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto sobie zrobić przerwę i odsapnąć od rynku, a nawet całkowicie nie myśleć o nim. Wyjść na dwór, rower, basen itd :)

Dobrze, że mamy przerwy weekendowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może spowodowane jest to przez te dane makro, które są publikowane w ostatnich dniach dość często, a system poprostu tego nie uwzględnia. Dzisiaj np. po opublikowaniu danych z EBC można było zgarnąć 300 pipsów w kilka minut dosłownie. Może system dobry do grania jakoś wieczorami, albo godzinę/dwie po opublikowaniu danych ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oboje macie racje, przerwa i odpoczynek sa potrzebne zarowno jak idzie dobrze i jak zle, a co do systemu to przerzucilem sie na PA czyli czysta AT i dane napewno duzo mi mieszaja. Gra wieczorami jest duzo wygodniejsza ale tez mozolniejsza i meczaca bo czekas sie godzine dwie az kurs powiedzmy spadnie o 15p straszne..., ale uwzglednie obcje grania tylko po 18 gdy cos sie jeszcze rusza a nie ma takich danych istotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...