Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Riddle

Dzienniczek ucznia

Recommended Posts

Denon, masz, racje cos sie pozmienialo, chcialem ulepszyc to co bylo dodajac nowe elementy, ale okazalo sie ze to blad, ale nie poddaje sie, badam dalej temat, ktory mnie interesuje i mysle ze efekty beda zadawalajace :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam troche charakter zapisu stanu konta, ilosc pipsow demotywuje i troche rozprasza przy zamykaniu pozycji, wygodniej gra sie chyba na procenty. Spróbuje.

OSK - ogolny stan konta

dzis jedno zlecenie, zamkniete na +1.7%

OSK: -85.58%

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem więc słowa dotrzymam ... :)))

Strategia Anty-Stop

Ile razy zdarzylo ci sie, ze po zajeciu pozycji cena zmieniala kierunek, zamykala twoj stop/loss i wracala do trendu zgodnie z ktorym zagrales? Pewnie czesto, ja tez niestety doswiadczam takich sytuacji.

Mozna w pewien sposob zmniejszyc bol spowodowany taka strata i odzyskac pieniadze..... w sporym stopniu. Strategia Anty-Stop polega na ponownym zajmowaniu pozycji w tym samym kierunku po zamknieciu stopa. Troche inaczej sie to robi w grze intra, troche inaczej w mid i long term.

Zakladamy, ze mamy trend rosnacy i zajales pozycje Long po cenie 4100 ze stopem 25 pips. Cena zawraca, zamyka twoja pozycje na poziomie 4075, ból...... znów zawraca, mija 4100 i leci w gore.... bez ciebie.... ból i wscieklosc......

W takim wypadku, po stopie, złóż ponownie zlecenie oczekujace buy na poziomie 4100 (moze to malo fortunny poziom, cena lubi "tanczyc" dokola rownych poziomow, ale to tylko przyklad), gdy cena zawroci znow jestes w grze zgodnie z twoimi zalozeniami i trendem. Jezeli cena oddali sie od twojego s/l dalej jak 25 pips (do poziomu 4050), zloz zlecenie buy na poziomie na ktorym zostales wyrzucony z rynku, czyli 4075, gdy cena zawroci i dotrze do poziomu 4100 - odzyskales swoja kase. Sprobuj, bedziesz zaskoczony jak dobrze to dziala.....

sukcesów życze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Często masz tak, że wywala Ci pozycję na SL, a potem idzie w twoją stronę ?

Nemesis roznie to bywa. Gdyby byla jednoznaczna odpowiedz to byloby super ale tak nie jest.

Strategia Anty-Stop

dzieki boby za fatyge, chociaz szczerze powiem, ze boje sie bujania. Postaram sie teraz probowac grac ustawiajac zlecenia przeciwstawne, obecnie gram na m15 wiec sl jest maly i mozna probowac.

Dla zainteresowanych: to, ze ostatnio nie wrzucam zadnych wynikow gry znaczy, ze nic nie gralem ostatnio, dziennika nie odpuscilem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast ciasnego SL ustal sobie metodę wyjścia z pozycji. A początkowe SL ustaw np. na poziomie 100-150 na wszelki wypadek.

Czasami warto przetestować na demo pewne rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nemesis, metoda gry wymaga ciasnego sla, musze chwile podzialac konsekwentnie zgodnie z zasadami bo widze, ze tak skacze to z jednego pomyslu na drugi co efektów nie daje.

wczoraj 2 zlecenia (w obrębie 1 sygnału) -2.175%

OSK: -62.945%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nemesis, ok ale na realu ustawiam tp i sl i nie musze siedziec przy kompie a chcac dolaczyc demo tak jak sugerujesz musialbym siedziec i caly czas pilnowac tego co sie dzieje. Ewentualnie moge zwrocic uwage na realu co by sie stalo gdybym nie mial ustawionego wąskiego sla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że ciasny SL jest zmorą dla inwestorów (pułapką), bo jakby nie patrzeć to forex nie jest idealny i ciężko żeby poszło od razu w naszą stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wrócilem do metody gry z przed 2mcy kiedy szło mi dość dobrze.

Rezultaty:

Dwa zlecenia zamknięte łącznie na +5,585%

OSK: -57,377%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejne statystyki, zobaczymy czy mocno nabroiłem w tym miesiącu.

Ogolna liczba wejść: 27 ( 17 mniej niz w zeszlym miesiacu)

Zyskowne (% całości): 9 (33.33%) ( 5 zlecen mniej niz w zeszlym miesiacu)

Stratne (% całości): 18 (66.67%) ( 12 zlecen mniej niz w zeszlym miesiacu )

w tym miesiacu zanotowałem stratę w wysokości: 10,56%

OSK: -57,377%

Zamknąłem kolejny miesiąc na minus, co jest tego przyczyną ? albo stawiam sobie zbyt wygórowane cele, albo za słabo się przykładam do tego co robię. Postaram się to zmienić.

Chciałem też Was poinformować że 2 dni temu minęło 5 miesięcy odkąd prowadzę ten dziennik ;-)

Pozwolę sobie wkleić zdanie, które napisałem na podstumowanie ostatniego miesiąca:

Mialo byc lepiej a wyszlo gorzej, ale ciesze sie, ze robie te podsumowania widze jak to naprawde wyglada i jak w sumie nie wiele brakuje zeby bylo zupelnie inaczej.

Mam nadzieje ze wytrzymam psychicznie i bede dalej walczyl :)

Pozdrawiam czytelnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak to często bywało w przeszłości i teraz nowy miesiąc zaczynam od ładnego plusa. Jedno zlecenie zamknięte na +2.901%

OSK: -54,476%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno zlecenie zamknięte na sl: -1.076%

OSK: -55.552%

Dałem ciała, ale zrobiłem maksimum żeby ograniczyć ryzyko i stratę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęscie, że ten tydzień dobiegł końca, dzis -3.326%, zabrakło trochę umiejętnosci zeby znak byl odwrotny.

OSK: -65.759%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...