Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 11-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Przed decyzją Banku Kanady.

O godzinie 16:00 decyzja Banku Kanady o stopach procentowych. Prawdopodobieństwo podwyżki stóp jest powyżej 90%, więc decyzja jest już wyceniania przez rynek. Do wczoraj byłem przygotowany na to, że będę szukał umocnienia CAD po ogłoszeniu komunikatu z posiedzenia banku. W nocy jednak zostały ogłoszone plany nakładania kolejnych ceł na chińskie produkty przez administrację Trumpa. 

Komunikat z automaty przywrócił wzrost awersji ryzyka a USD zaczął ponownie mocno się umacniać. W dniu dzisiejszym także dolar kanadyjski się osłabia chociaż w ostatnich godzinach jest próba ataku dziennych minimów na USDCAD. 

Powrót ryzyka 'trade war" powoduje, że podczas dzisiejszego komunikatu będę szukał wejść w pozycje długie na USDCAD. Obecnie możemy się spodziewać, że już niedługo usłyszymy kolejne informacje o "trade war". W pierwszej kolejności rynek będzie oczekiwał szczegółów odnoście ceł odwetowych ze strony Chin, następnie szczegółów związanych z terminem wejścia w życie obwiązywania ceł. Taki obrót sprawy, będzie powodował, że waluty surowcowe nadal będą się osłabiać a ogłoszenie kolejnych szczegółów będzie nakręcać sytuacje. Z dotychczasowych działań Trumpa widać, że nie ma zamiaru na kroku wstecz. Poprzednie decyzje o nakładanych cłach spowodowały silną aprecjację dolara amerykańskiego a ostatni komunikat ze strony administracji Trampa może być kolejnym początkiem nowego impulsu wzrostowego dla USD.

Poza tym, komunikat Banku Kanady ma większe szanse na rozczarowanie inwestorów niż przebicie wysokich oczekiwań.

Zmienność oczekiwana nie jest zbyt wygórowana, jednak należy zachować ostrożność i być przygotowanym na zwiększone ruchy cen w obu kierunkach.  

W kolejnych wpisach poinformuję jak rozgrywam scenariusz i z jakim efektem.

 

 

usdcad.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z oczekiwaniami, decyzja o podwyżce stóp nie przełożyła się na umocnienie dolara kanadyjskiego. Tuż po publikacji komunikatu , nastąpiło umocnienie CAD, ale trwało bardzo krótko i kilkanaście minut później USDCAD atakował dzienne szczyty.

Bank Kanady zwrócił uwagę na to, że protekcjonistyczna polityka USA w sprawie handlu, jest dużym zagrożeniem na przyszły wzrost światowego PKB i obniżył prognozy światowego wzrostu z 3,75% do 3,5% w przyszłym roku. Poza tym opublikowane zostały wyższe prognozy inflacyjne na drugą połowę 2019r.

 

usdcad1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×