Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 18-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Wydarzenia #fx 18.07.2018

10:30 Inflacja W.Brytania

11:00 Inflacja strefa Euro

14:30 Zezwolenia na budowę USA

16:00 Wystąpienie Powell

16:30 Zapasy ropa

Wyniki American Express, Morgan Stanley, Ebay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na GBP wystąpiła kumulacja strachu w ostatnich dniach.

Po optymistycznym porozumieniu w brytyjskim rządzie sprzed blisko dwóch tygodni i opublikowaniu białej księgi zaczęły się problemy. Doszło do dymisji ważnych członków rządu odpowiedzialnych na Brexit a pozycja premier May była podkopywana między innymi przez prezydenta Donalda Trumpa. Z początkiem tygodnia trwały też ważne głosowania w parlamencie brytyjskim, które premier May przezwyciężyła. Mimo to na rynku funta panuje strach i GBP notuje coraz niższe poziomy a w parze z dolarem amerykańskim jest w okolicy tegorocznych minimów. Skrzydło zwolenników "hard Bretix" w partii konserwatywnej mocno psuje nastroje.

W dniu wczorajszym mieliśmy także wystąpienie prezesa Banku Anglii, która zakomunikował, że w razie "hard Brexit" dojdzie do zmiany w oczekiwanej polityce pieniężnej co dodatkowo wzbudziło strach wśród inwestorów i presję podażową na GBP.

W dniu dzisiejszym mamy odczyt inflacyjny, a oczekiwany odczyt jest większy niż poprzednio i w razie dobrego odczytu mamy szanasę na silniejsze odbicie na funcie ponieważ może to znacznie zwiększyć szansę na podwyższę stóp przez Bank Anglii w sierpniu. Pozytywny scenariusz dla dzisiejszej sesji potrzebuje jeszcze dodatkowego elementu w postaci spokoju wokół Brexit. Dzisiaj tez jest na to szansa, ponieważ nie oczekuje się ważniejszych  wydarzeń a obecnie oczekujemy na negocjacje brytyjskich i europejskich polityków, którzy będą dyskutować o wyjściu Wielkiej Brytanii ze struktur UE.

Pozycji długich będę szukał najprawdopodobniej na parze GBPUSD lub GBPNZD. Dolar amerykański po wczorajszym wystąpieniu szefa FED, pozostaje nadal mocny i na razie nic nie zapowiada aby mogło się to zmienić, dlatego też być może pozycji długich będę szukał na drugiej ze wspomnianych par. Inflacja w Nowej Zelandii pozostaje niska i nie zapowiada się obecnie na jastrzębią politykę, więc mamy szansę na to że tamtejszy dolar pozostanie słabszy.

Duży strach w momencie opublikowania dobrych danych inflacyjny, szybko powinien w znaczący sposób przełożyć się na wzrost optymizmu wśród inwestorów związanych z GBP.

 

gbpusd 18.07.18.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dane z Wielkiej Brytanii poniżej oczekiwań i mamy dalsze osłabienie się GBP a ja pozostaje po za rynkiem. Rozczarował odczyt inflacyjny +2,4% a także sprzedaż detaliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×