Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 24-07-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

W dniu dzisiejszym wydarzeniem dania jest decyzja Banku Turcji o stopach procentowych. Ostanie posiedzenie, które także obserwowaliśmy na forum, odbyło się 7 czerwca i przyniosło podwyżki stóp i jastrzębi komunikat. W dniu dzisiejszym zakładam, że retoryka Banku Turcji utrzyma się i dojdzie do powtórzenia jastrzębiego komunikatu. Inflacja wzrosła powyżej 15% i jest konieczna interwencja Banku Turcji. Swojej szansy będę szukał w pozycjach krótkich na EURTRY po ogłoszeniu komunikatu, jednak z horyzontem krótkoterminowy, nawet kilkugodzinnym. W dniu dzisiejszym od rana obserwujemy lekkie osłabienie liry tureckiej co daje szansę na to, że będzie można zająć pozycję w dobrej cenie, jeżeli scenariusz na umocnienie liry się sprawdzi.

eurtry.thumb.png.7ab520caa25a3cf86be05669686f691c.png

Dlaczego jednak jestem zainteresowany krótkoterminowym scenariuszem?

Ze względu na to, że jastrzębi komunikat może się spotkać z negatywnym odbiorem prezydenta Turcji i ministra finansów, co spowoduje, że aprecjacja liry może być w sposób nieoczekiwany zatrzymana a para wróci do swojego stałego trendu który widoczny jest od kilku lat. Więcej informacji znajdziesz o tym w poniższym nagraniu.

U wielu brokerów para z lirem może mieć bardzo szeroki spread, więc należy z rozwagą dobierać wielkość pozycji i w pierwszej kolejności umiejętnie zarządzać ryzykiem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×