Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 26.07.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

W dniu dzisiejszym wydarzeniem dnia jest decyzja EBC. Ostatnie posiedzenie zakończyło się bardzo gołębim komunikatem powodując euforie zakupowa na DAX i wyprzedaż euro. W dniu dzisiejszym powinniśmy zachować nieco więcej spokoju, ale lekko podwyższona zmienność jest oczekiwana. W komunikacie będzie, ciężko zachować tak gołębi ton jak ostatnio, więc spodziewam się lekko jastrzębiego wydźwięku, które może spowodować lekkie cofniecie na DAX.

Niemiecki indeks w dniu wczorajszym w końcówce dnia mocno zyskał na wartości po pozytywnych komunikatach płynących ze spotkania Trumpa z Junker. Wojny handlowe między USA a UE zostały na razie złagodzone. To spowodowało, że indeks strachu na DAX, jest dosyć nisko i w razie jastrzębiego komunikatu może dojść do lekkiego cofnięcia na DAX.

Innym scenariuszem będzie szukanie pozycji krótkich na parze EURSEK, EURNOK. Po wkacjach w Szwecji i Norwegii spodziewane są pierwsze podwyżki stóp procentowych, jeżeli komunikat z EBC będzie gołębi, będę szukał wejścia w pozycje krótkie na wymienionych parach walutowych.

 

 

dax i indeks strachu dax.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z realizacji scenariusza na DAX, zrezygnowałem ze względu na to, że obecnie poziomy cenowe są w okolicy dziennego low. Atrakcyjnie za to wygląda sytuacja na EURSEK i to tam będę szukał okazji do zajęcia pozycji krótkiej w razie gołębiego komunikatu EBC. Równie atrakcyjnie wygląda sytuacja na EURGBP.

eursek.thumb.png.f782d784b337cded5c495068eafb649b.png

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×