Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 31.07.2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

W dniu dzisiejszym zostaną opublikowane dane z kanadyjskiej gospodarki o PKB, które dają sporą szansę na wykonanie udanego trejdu w sesji intraday, lub swingu dwu/trzy dniowym. Ja oczekuje dobrych danych z Kanady ze względu na ostanie dobre odczyty o inflacji i sprzedaży detalicznej o których wspominałem w ostatniej analizie dolara kanadyjskiego. Wsparciem dla tego scenariusza jest też ostatni odczyt z USA o PKB w którym ujrzeliśmy wartość powyżej 5%.

W dniu dzisiejszym Kanadyjczyk lekko traci na wartości, prawdopodobnie ze względu na to, że na Reutres pojawiła się informacja o tym, że jutrzejsze negocjacje krajów NAFTA, które są kolejnym już spotkaniem, po pierwszym w zeszłym tygodniu mają się odbyć bez udziału Kanady. Z tego jednak co doczytałem, nieobecność strony kanadyjskiej wynika z tego, że minister odpowiedzialna za negocjacje NAFTA w Kanadzie będzie na innych spotkaniach i nie może być w dwóch miejscach na raz. Na razie nie biorę pod uwagę nieobecności strony kanadyjskiej jako duże ryzyko dla przyszłego powodzenia rozmów NAFTA, dlatego też dzisiejsze dane wykorzystam w razie dobrego odczytu i wejścia w pozycje długie na CAD.

Obecnie najciekawiej z punktu widzenia AT i realizacji scenariusza wyglądają pary AUDCAD i EURCAD, które są obecnie w korektach przed prawdopodobnie dalszym umocnieniem dolara kanadyjskiego.

 

eurcad eikon thomson reuters.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z kanady o PKB na lekki plus. +0,5% oczekiwano +0,4. Reakcja na CAD bardzo silna, kwestią otwartą pozostaje to, czy ruch z pierwszego impulsu będzie kontynuowany w kierunku południowym. 

 

eurcad reakcja PKB.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×