Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 22-08-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

W dniu dzisiejszym po kilkunastu dniach mniejszej zmienności na rynku, można spodziewać się, że zacznie się więcej dziać na rynku.  Politycy wracają z urlopów 🙂

W dniu dzisiejszym rozpoczynają się rozmowy handlowe między USA i Chinami. Jednak przedstawiciele USA nie spodziewają się przełomowych rozmów. W razie gdyby strona chińska zaproponowała coś poważnego dojdzie do kolejnych spotkań. Rozmowy będą toczyć się z udziałem drugorzędnych członków rządu, więc nie należy spodziewać się poważnych decyzji. 

Gdyby jednak doszło do kolejnych rozmów i wystąpienia szansy na spotkanie prezydentów USA i Chin w listopadzie, może  okazać się  ze waluty EM i światowe indeksy miałyby powody do tego aby rosnąć.

Brak kolejnych rozmów będę powodem do tego, aby dalej umacniał się amerykański dolar.

W tym tygodniu toczą się też rozmowy między Meksykiem i USA w sprawie porozumienia NAFTA. Strony negocjacji dały nadzieję na to, że rozmowy będą miały finał wraz z końcem sierpnia a nawet w połowie tego tygodnia. Zakończenie negocjacji między wspomnianymi krajami pozwoli na dołączenie do rozmów Kanady i przystąpienie do kolejnej tury rozmów tym razem trójstronnych. 

Obecnie rozmowy toczą się głównie wokół branży motoryzacyjnej i ich pozytywne zakończenie może wpłynąć bardzo pozytywnie na peso i dolara kanadyjskiego.

W dniu dzisiejszym mamy publikację danych z Kanady o 14:30, sprzedaż detaliczna. Mimo bardzo dobrych danych z piątku o inflacji dolar kanadyjski jest dość słaby. Dzisiejsze dobre dane i ewentualnie w nocy optymistyczne informacje z negocjacji między Meksykiem a USA dają szansę na wzrost wartości peso i CAD.

Przeciąganie się negocjacji, lub ich zerwanie będzie oznaczało wzrost awersji do ryzyka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×