Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Piotr Majda

DayTrading - 04-09-2018

Recommended Posts

Analizy, pozycje oraz komentarze z tego dnia.

Informacje przedstawione na forum traderteam.pl są prywatnymi opiniami użytkowników i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

W dniu wczorajszym pisałem:

 

Cytat

Argentyna, Turcja.

W zeszłym tygodniu doszło do silnego przecenienia argentyńskiej waluty co pociągnęło za sobą lirę. Sytuacja w Argentynie jest o tyle odmienna że w przeciwieństwie do Turcji Argentyna, niweluje deficyt budżetowy, współpracuje z MFW i podwyższa stopy procentowe,obecnie 60%. Jednak kryzys z początku wieku powoduje, że strach i sentyment do Argentyny jest kiepski i w razie jakby dzisiejsze negocjacje z MFW się nie powiodły można liczyć na dalsze osłabienia się walut wspominanych krajów. Wsparciem ze strony MFW, będzie niewątpliwie uspokajać sytuację. W Niemczech jest planowane spotkanie na najwyższym szczeblu między Merkel i Erdogan i to tutaj będzie można w najbliższym czasie oczekiwać wsparcia dla notowań liry.

W poniedziałek prezydent Argentyny ogłosił wprowadzenie nowych podatków, które maja przekonać inwestorów i MFW do tego, że zależy im na stabilności budżetowej i walucie.

 

 

Dzisiaj będą się odbywać rozmowy między Argentyną a MFW, jeżeli okażą się udane być może dojdzie pewnej stabilności na peso z przełożeniem na Turcję i lirę turecką. Władze tureckie w ostatnim czasie zabiegają o poprawę stosunków z UE, jednak na przeszkodzie tez jest sporo problemów politycznych związanych z puczem z 2016 roku.

 

 

Gdyby jednak doszło do przełomu, w rozmowach między ministrami spraw zagranicznych Turcji i Niemiec dojdzie w takim przypadku do spotkania na samym szczycie i być może jakieś pomocy ze strony Niemiec, która mogłyby ustabilizować sytuację na lirze.

Jednak problemów na świecie nie brakuje i włoskie obligacje znowu tracą na wartości a w między czasie dowiadujemy się że RPA weszła w recesję....coraz bardziej się to komplikuje...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×