Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Artur

Mega mix

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Chciałbym przedstawić Wam system którym gram już od jakiegoś czasu. System daje dość pokaźne zyski w postaci pipsów, jednak nie jest czysto mechaniczny. Często wymaga od nas ruszeniem głową. Właściwie bez tego to nie ma szans na zrobienie czegokolwiek.

Muszę nadmienić że system nie należy do mojego wynalazku. Sam w sobie jest mixem różnych stylów, połączyłem A z B i mamy C Dość profitowe zresztą. Mamy więc zmixowane: PA(price action - analiza dołków/szczytów)+S/R(wsparcia/opory)+CCI (Commodity channel index)+QQE+Staszki (stoch. oscilator)

1. Czas gry

Najlepiej 7-16 - później nie ręczę za jego działanie :)

2. TF

W zasadzie każdy. Polecam 15 jako obserwację 5m jako wejście. Im większy tf tym większy SL

3. Co potrzebujemy?

- znajomość podstawowej PA (i trochę wyczucia)

- jakiś indyk do pivotów

- CCI ustawione na 63

- QQE - domyślne (wrzucamy indyka na wykres nic nie zmieniając :))

- Staszki(w jednym oknie) - 5/3/3 jako sygnalny i 20/10/20 oraz 50/10/20 pokazujące trend

- Ema 34 high/low/close

4. Zasady gry

- Znajdź falę HIGH - LOW - HIGHER LOW dla sprzedaży i vice versa dla kupna

- umieść zlecenie sprzedaży kupna 10 pips pod/nad kanałem ema PO pierwszej świecy, która wyjdzie z kanału. Inne rozwiązanie - mniej zyskowne - 3-10 pips nad/pod ostatnim H/L

- SL osobiście ustawiam nad/pod high/low + najbliższy poziom s/r

- TP hm... wiele zależy od nas - polecane jest daily low/high albo któryś z s/r pointów np R2 czy R3.

- Ważne. Aby wejść potrzebne nam są 2 sygnały dla sell: QQE poniżej 0 CCI poniżej zero. Po ograniu tak na prawdę wystarczy nam samo CCI.

- Ważniejsze niż ważne Razz NIGDY nie próbuj wyprzedzić rynku - w 90% dostaniesz kopa w dupę tak mocnego że odwidzi Ci się. SPOKÓJ, OPANOWANIE I WYCZEKIWANIE NA SYGNAŁ - podstawą systemu!!! dziennie parę się znajdzie takich.

5. Jak ja gram (a nóż komuś pomoże)

- Zawsze czekam aż zaistnieją cztery warunki 1. PA !! 2. Kanał Ema skierowany w odpowiednim kierunku 3. QQE po mojej stronie 4. CCI po mojej stronie.

- zawsze przed transakcją wiem gdzie jest SL i gdzie jest TP

- zawsze otwieram 2 pozycje jednocześnie. Pierwszą zamykam na +20-50. Drugą - zależy. Przeważnie SL przesuwam na BE+1 i na TP kończy się gra.

Ważne - nie przesuwaj za szybko SL na BE. W 90% przypadkach jest korekta i zamyka Ci pozycję na BE a Ty już boisz się otwierać od nowa pozycję co wg mnie jest zrozumiałe. Najlepiej jest poczekać na korektę i po korekcie wchodzić (będzie to pokazane na przykładzie)

Mam nadzieję, że nie pominąłem niczego. Jeżeli macie jakieś pytania z przyjemnością pomogę - o ile będę potrafił. Proszę Was tylko o jedno, a w sumie 2 rzeczy.

1. Cierpliwość

2. Pograjcie - jak już zaczniecie tą metodą 2-3 tygodnie NA DEMO - przyzwyczajcie się do sygnałów, potestujcie. Gwarantuje Wam, że odwdzięczy się Wam ona wieloma pipsami.

Na screenie pokazałem tyko kilka przykładów. Jeden z nich opisałem literkami L/H/LH resztę mam nadzieję że sami widzicie.

Wejścia w tym przykładzie na koncie real jakie wykonałem:

Po zaznaczonym L/H/LH Tp zaliczone na pivocie. Drugie TP na S1 (czerwona przerywana linia)

http://i42.tinypic.com/29bc7ra.gif

Pozdrawiam

Artur

wskaźniki.rar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie z Twojej strony, ze opisales swoj system, mam nadzieje ze bedziesz zamieszczal jakies screeny, ktore jeszcze bardziej nam go przybliza, moze jakis journal ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zamieszczać tutaj screeny wejścia.

Jeżeli chodzi o journal - to nie dla mnie ;) nie chce mi się chyba pisać takich rzeczy. Choć może kto wie :) Czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- zawsze otwieram 2 pozycje jednocześnie. Pierwszą zamykam na +20-50. Drugą - zależy.

w MT4 jest taka fajna możliwość, że można otworzyć pozycję z wyższym wolumenem, a później zamknąć połowę - można trochę zaoszczędzić czasu niż klikając dwa razy na sell/buy

Bardzo rozbudowana strategia, ze względu na ilość wskaźników itd. Screeny myślę, że spokojnie wystarczą, żeby zaprezentować jej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby można :) ale.. 2pozycje 2x sl w strategicznych miejscach i 2 różne TP. Do tego sell stop +buy stop i w sumie nie ma sobie co zawracać głowy o więcej. Może jeszcze jakiś konkretny TS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak obiecałem tak wejścia pokażę.

Dziś pierwsze 2 wejścia perfekcyjne można powiedzieć... następne... hm.. dyskusyjne - nie zgodne z zasadami do tego counter trend ale... po mocnym spadku cena wręcz zawsze wraca.. pojawiła się okazja wszedłem... +1xx pips na dziś.

1.jpg.971ffc19bfe44fc4570e3008ec0c6dcb.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...