Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Moc procentu skladanego

Recommended Posts

Niektorzy dziwia sie dlaczego 1% dziennie od kapitalu mnie w zupelnosci cieszy (ostatnia sesja 1,25% na + wartosci portfela). Przedstawie to na prostych obliczeniach a wnioski wyciagnijcie sami :-)

Przyjmijmy jako kapital poczatkowy minimalna wplate przy otwieraniu rachunku w DM BOŚ czyli 5000pln. Zakladajac ze robimy dziennie 1% kapitalu przez rok (260 sesji) to po roku czasu bedziemy mieli:

dane:

Ko = 5000 (pln)

r = 1 (%)

n = 260 (dni)

Kn= ? = x

gdzie:

Ko = kapital poczatkowy (pln)

r = stopa procentowa (%)

n = okres kapitalizacji (dni)

Kn= kapital koncowy (pln)

wzor: Kn = Ko (1+ r)^n

obliczenia:

Kn = 5000(1+0,01)^260

Kn = 66454

Jak widac z obliczen z 5000pln, utrzymujac stope w wysokosci 1% dziennie - jestesmy w stanie wypracowac kapital rowny 66454pln co daje nam 1329% kapitalu poczatkowego.

Odpowiedz na pytanie "Czy warto uzywac procentu skladanego?" pozostawiam Wam.

A`propos: wcale nie trzeba robic po 20-50% dziennie zeby sie wzbogacic. Utrzymanie stalego procentu od inwestycji jest w tym wypadku kluczem do sukcesu.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denon....pozwole sobie wtrącic..od kwoty koncowej odejmij zasrane 19% podatku belki( celowo napisalem z malej litery :P) tak nas niestety rzad ogranicza....zamiast promowac tego typu dzialalnosc, inwestowanie to oni jeszcze zniechecaja, ale coż...taki mamy kraj.Ktos moze powiedziec"no dobra..ale sa przeciez zagraniczne platformy na ktorych nie placisz podatku i te 19% zostaje w kieszeni"....ok.... to tez jest sposob, tyle ze jesli grasz na naprawde gruby szmal Twoj sen juz moze nie byc tak spokojny.Chcialbym tu rowniez wspomniec historie pewnej babki z chin , ktora na forexie zarobila kupe szmalu.. niepamietam kwoty , a zmyslac nie bede...w kazdym badz razie dojechał ja chinski urzad skarbowy:/ i babcia Chang miala klopot( jesli jej nie powiesili na placu defilad to pewnie odrabia ten podatek w obozie pracy a pieniadze przejał rzad na pomoc glodujacym:) 8....wiec jesli grasz na gruby szmal..a platforma ma Twoje prawdziwe dane osobowe to zawsze jest jakies ryzyko przeplywu tych informacji do n"niewlasciwych rąk"..... taka ma opinia...oczywiscie kazdy gra za swoje i ma prawo grac gdzie mu podoba..., good luck i udanych transakcji 8-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra

To odejmujesz to 19 % podatku "belki" i mozesz traktowac juz gpw jako prace. Nie musisz pracowac bo uczymujesz sie z gpw . A jezeli chcesz mniejszy podatek to wg mnie grac na gpw w innym kraju. Ale tu tez jest - bo zmiana czasu nie pozwala grac np w ameryce Bo musielibysmy nie spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denon....pozwole sobie wtrącic..od kwoty koncowej odejmij zasrane 19% podatku belki( celowo napisalem z malej litery :P) tak nas niestety rzad ogranicza....zamiast promowac tego typu dzialalnosc, inwestowanie to oni jeszcze zniechecaja, ale coż...taki mamy kraj.Ktos moze powiedziec"no dobra..ale sa przeciez zagraniczne platformy na ktorych nie placisz podatku i te 19% zostaje w kieszeni"....ok.... to tez jest sposob, tyle ze jesli grasz na naprawde gruby szmal Twoj sen juz moze nie byc tak spokojny.

Zagraniczny broker nie wystarczy do ominiecia podatku belki jezeli jestes rezydentem polskim :-P

Pisalem o tym tutaj: Forex - polskie podatki

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze 100usd ,z którego nic nie wydajemy tylko inwestujemy cały czas na 1% dziennie przez 4 lata (pomijając podatek dochodowy) daje nam 7mln 488 tys 299zł i 42 grosze :D po 4 latach ,licząc tylko dni robocze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało możliwe że osiągnie sie stope zwrotu równą 1% dziennie i to przez 4 lata. A ludzie którzy to robią to już nie ludzie tylko maszyny. I jak w wielu tematach znowu pojawia sie podatek Belki, utrapienie traderów w całej Polsce =D. Wracając do sedna posta wydaje mi się że TAK, warto używać procentu składanego.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albert Einstein powiedział: "Największą siłą wszechświata jest siła procentu składanego."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już wspominałem tutaj kilka razy o myśli jaką zaraził mnie mój mentor (tak, ja też mam takowego :mrgreen:) :

"Konsekwencja i cierpliwość to podstawa"

BTW: Fajnie, że zabrałeś głos Exodus :-> (mimo czwartego postu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W procencie składanym, wytrwałości i konsekwencji siła. Jeśli ktoś ma na tyle zacięcia i cierpliwości by grać tylko pewne inwestycje na sesji, to wychodzi bez problemu i zbędnych nerwów na swoje.

Niczego więcej dodawać nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...