Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

3 spółki (długoterminowo) - zyski

Recommended Posts

Zanim przejdę do opisu analizy - odsyłam do tematu odnośnie magicznej formuły, gdyż właśnie na informacjach tam zawartych będzie się opierała cała analiza.

Przeanalizowałem rynek w celu stworzenia dwóch rankingów:

ranking 1: lista 60 spółek uporządkowanych od 1 do 60 pod względem ich atrakcyjności w stosunku do ceny po jakiej są oferowane (C/Z)

ranking 2: lista 60 spółek uporządkowanych od 1 do 60 pod względem ich atrakcyjności w stosunku do zysku jaki są w stanie wypracować z posiadanych aktywów (ROA)

Obszerną analizę zawarłem w skoroszycie (Excel 97-2003) który załączam do tematu na samym dole tego wpisu.

Wynik końcowy (top 5):

1. ARM

2. MSX

3. K2I

4. KER

5. IBS

Założyliśmy wybór 3 spółek. Tak też zrobimy, jednak z małą poprawką dla magicznej formuły.

Nie jestem przekonany do tego aby zakupować akcje K2I, gdyż jako jedna z trzech naszych typów (top3) nie jest notowana ani w indeksie mWIG40, ani też sWIG80. Co prawda teoretycznie mniejsza płynność nie powinna być przeszkodą, to po przeglądnięciu wykresów nie jestem w stanie kupić akcji spółki, której wykres zdecydowanie prezentuje zarówno krótko- jak i średnioterminowy trend spadkowy. Rozumiem, że inwestowanie zgodnie z magiczną formułą polega na opieraniu się o fundamenty (nie technikę), lecz nie potrafię odrzucić głosu technicznej części mojej osobowości inwestora.

W związku z powyższym - trzy typowane spółki, to:

1. Armatura Kraków

2. Mostostal-Export

3. Kernel Holding

Przypominam o punkcie 18 regulaminu forum: Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej (forum). Żadna z zamieszczonych informacji nie może być traktowana jako rekomendacja.

magiczna formuła - analiza 30 lipca 2009r..xls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualna sytuacja panująca na MSX, która wykazuje zmianę trendu wzrostowego na fazę dystrybucji oraz dane fundamentalne płynące ze spółki (C/Z 51.19 oraz ROA 0.99%) zmuszają mnie do wykluczenia spółki z listy. Zmiana sytuacji jest tak wielka, że nie można przejść koło niej obojętnie.

Reszta pozostaje bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na kolejną analizę. Tym razem stworzyłem jednak ranking nie 60, a 139 spółek (WIG20, mWIG40, sWIG80).

Sprawa wygląda całkiem ciekawie - KER oraz ARM są nadal w czołówce stawki (kolejno 1 i 2 miejsce). Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko zostawić je w spokoju, tak jak są. Ogólny ranking wygląda następująco:

1. KERNEL

2. ARMATURA

3. GANT

4. QUMAKSEK

5. INSTALKRK

6. KOGENERA

7. STALPROD

8. CEZ

* wytłuszczoną czcionką oznaczono 3 aktualne typy (długoterminowo).

Tak samo jak poprzednio - załączam aktualne obliczenia w formie arkusza kalkulacyjnego.

Przypominam o punkcie 18 regulaminu forum: Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej (forum). Żadna z zamieszczonych informacji nie może być traktowana jako rekomendacja.

magiczna formuła - analiza 18 listopad 2009r. DONE.xls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...