Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Youri

EUR / USD

Recommended Posts

e8602a5a2183d3ddm.jpg

Edek znajduje się aktualnie w trendzie spadkowym. Odbicie od wczesniejszego LOW zaznaczone na wykresie. Po przebiciu kolejnych linii wsparcia powinien spadac dalej. Nieznaczne przebicie spadkowej linii trendu przed godziną 14:30 nie będzie sygnałem na L - możliwość pułapki hossy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jedno a drugie to to, ze na gg opisal mi domki i tez zgodnie z prognozami ;-)

Graty za dzisiaj Yourii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a megaqujik to ja :D

jak to mój doradca finansowy mówi: "co tu dużo mówić " :) obrazek pokazuje to co uważam. Dokładne odbicia się we wnętrzu trójkąta utwierdzają mnie w przekonaniu, ze dzisiejsze zamknięcie znajdzie się na 1.4860. Jak się tylko dzień skończy to ja jadę z shortem :) Boję się tylko jakiegoś krzaka w górę, które widać po przełączeniu na świece :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oto najnowsza formacja na parze EUR/USD.

25bf901e81b0335fm.gif

Mamy wyraźną formacje trójkąta rozszerzającego się, co jest zapowiedzią zmiany trędu. Jednak zalecam ostrożność jeszcze w podejmowaniu decyzji, ponieważ wyraźny sygnał będzie dopiero po wybiciu się z tej konsolidacji.

pozdrawiam niespokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na M30 mamy trójkącik (żółte linie)

euax4.th.gif

eud1ap4.th.gif

2 wykres tylko dla zobrazowania linii trendu na D1

zbieganie się trójkąta z linią trendu spadkowego może nam sugerować dalszy spadek waloru, jednakże jest to interwał M30 i cena musi pokonać widoczną na wykresie przedłużoną linię trendu wzrostowego, od której się odbiła, aby mogła sobie spokojnie polecieć na południe do ciepłych krajów :)

ogólnie sytuacja techniczna trochę skomplikowana jak dla mnie, może ktoś coś doda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z analiza zniesień <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego w punkcie 1,5599 ukształtowało się wsparcie (0,618 zniesienia ruchu), dodatkowo Docelowy Punkt Zysku (krótka pozycja) znajduje się na poziomie ok 1.5630.

Na podstawie tej analizy spodziewałbym sie wzrostu kursu :)

update

w momencie gdy pisałem tego posta nastąpił już ruch w górę, zobaczymy jak dalej sytuacja się rozwinie

ps: nie męczy Cię patrzenie w czarne tło ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z analiza zniesień <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego w punkcie 1,5599 ukształtowało się wsparcie (0,618 zniesienia ruchu), dodatkowo Docelowy Punkt Zysku (krótka pozycja) znajduje się na poziomie ok 1.5630.

Na podstawie tej analizy spodziewałbym sie wzrostu kursu :)

update

w momencie gdy pisałem tego posta nastąpił już ruch w górę, zobaczymy jak dalej sytuacja się rozwinie

ps: nie męczy Cię patrzenie w czarne tło ? ;>

Jakbyś mógł na przyszłość wrzucać wykres to byłoby duzo czytelniej ;) Bo nie rozumiem jednej rzeczy: piszesz, że punkt zysku znajduje się na ok. 1.5630, i wtedy krótka pozycja musiałaby zostać otwarta w okolicach 1.5685, to miałeś na myśli ?

Na wykresie wolę czarne tło, koniecznie bez siatki. :) Kiedyś sobie ustawiłem biały kolor, ale jakoś mnie rozpraszał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodnie z analiza zniesień <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego w punkcie 1,5599 ukształtowało się wsparcie (0,618 zniesienia ruchu), dodatkowo Docelowy Punkt Zysku (krótka pozycja) znajduje się na poziomie ok 1.5630.

Na podstawie tej analizy spodziewałbym sie wzrostu kursu :)

update

w momencie gdy pisałem tego posta nastąpił już ruch w górę, zobaczymy jak dalej sytuacja się rozwinie

ps: nie męczy Cię patrzenie w czarne tło ? ;>

Jakbyś mógł na przyszłość wrzucać wykres to byłoby duzo czytelniej ;) Bo nie rozumiem jednej rzeczy: piszesz, że punkt zysku znajduje się na ok. 1.5630, i wtedy krótka pozycja musiałaby zostać otwarta w okolicach 1.5685, to miałeś na myśli ?

Na wykresie wolę czarne tło, koniecznie bez siatki. :) Kiedyś sobie ustawiłem biały kolor, ale jakoś mnie rozpraszał...

z moich obliczeń wychodziło ze przed poziomem 1.5693 należałoby zamknąć długą pozycje, następnym razem postaram się wrzucać wykresy itd, na razie all na szybko analizowałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok więc na wykresie mamy w/w fibo, z tym że narysowane wg bounce'a i pojawia nam się trójkącik.

eunt7.th.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też dawno nikt nic nie dawał, więc:

EU_1947.jpg

Jak widać z TF niższych niż H4 oraz dedukcji wszystkie pary z yy/USD lecą w dół. Jeśli Edek na H4 przebije kanał mamy spory spadek, bo wsparcie jest 50p w dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze dane o wzroście zaufania konsumentów oraz piątkowe napływające z Uniwersytetu Michigan spowodowały umocnienie się amerykańskiej waluty w stosunku do euro. Dziś o 14:15 poznamy wielkość zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, która według prognoz ma również być lepsza od rokowań. Wg mnie kurs edzia pójdzie następująco:

ej2sj6.th.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie do końca wiem jak mam interpretować ten zygzak na wykresie. Aczkolwiek zgadzam się, że edzio potrzebuje kopniaka by się ruszyć. Tak czy inaczej w perspektywie nie można zapominać o korekcie całego ruchu wykonanego w dół, a mało to nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zygzak jest przykładem formacji liniowej a biorąc pod uwagę iż za amerykańskimi indeksami idzie wszystko... możliwość dalszej głębszej korekty po opublikowaniu danych w kierunku południowym oceniam na 85 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twoje przewidywanie okazały się trafne, można było ładnie zarobić :) szkoda tylko, że godzinę później powróciło do wcześniejszego poziomu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na dane z USA Edek siedzi w trójkącie i nic a nic nie robi

eba85bf6a7971cb3m.gif

Istnieje prawdopodobieństwo wybicia dołem nie tylko ze względu na analizę fundamentalną ale również techniczną indeksów USA, wg której dolar powinien się umacniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam liczę na umocnienie się EURO w przeciągu najbliższych dni. Mam otwartą długą pozycje na EUR/JPY (+100).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

Godzina: 22:52 w chwili obecnej jesteśmy w tej parze po spadku, w kanale. Para konsoliduje. TF - H1. Z konsoli najprawdopodobniej wejdziemy w korektę ruchu, jednak trzeba wyczekać potwierdzenie. Rozciągamy Levele Fibo i wszystko widać. Potem ponowny spadek, USD zyska jeszcze trochę do Euro na mocy światowych wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan eur/usd napotkał na opór, ale coś mi mówi, że go przebije ;) Ja osobiście otworzyłem około 19:18 pozycję długą i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie opory są aktualnie niszczone ;-) Pewnie Twoja eLka już ładnie napuchła - trzymasz czy już zamknięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...