Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Youri

EUR / USD

Recommended Posts

Dzisiaj od 16:00 do 19:00 cena odbijała się od poziomu 1.3100, gdzie istnieje silny opór oraz zaznaczyłem w tamtym miejscu wskaźnik <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego na poziomie 100.00%. Dodatkowo poziom wolumenu na wykresie H1, H4 oraz D1 utrzymuje się na dosyć małym poziomie, więc nie należy się póki co nastawiać na pozycję long, lepiej jeszcze trochę poczekać. Moja prognoza? Od jutra tj. 31 Marca 2009 około godziny 5:00,6:00 trend powinien odbić się od poziomu 1.3260. Czyli według mnie oczywiście ;), dzisiaj lekkie wzrosty gdzie cena powinna dotrzeć w okolice 1.3200 i dalej spadki. Ciekawe jest to, iż na innych parach typu USD/JPY, USD/CAD wykresy pną się bacznie w górę, więc póki co nie spodziewajmy się nie wiadomo jakich "ogromnych" wzrostów. Powoli, ale do przodu :)

No i ciekawy link: http://stooq.pl/n/?f=235705&c=1&p=0

eurusd_2009_03_30_h4.gif.f26c969c1c7bee0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie spotykamy sie z glosami mowiacymi ze nadszedl czas umacniania sie dolara ale czy napewno ? czyzby bylo odwrotnie ? a moze to tylko moja nadinterpretacja ?

638fdf2ae6c650f3m.gif

rgr.JPG.287fc100df9e914674cc48dffa8bb439

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zakładam chwilową konsolidację w granicach 1.4451 - 1.4865. Po okresie miesiąca należałoby spodziewać się wybicia z konsolidacji zgodnie z aktualnym trendem i oczekiwać dalszej wędrówki kursu w maksima na poziomie 1.60.

eu1.gif.40ca74f1d02e83fd3b8ba3bc82e8e9d4

eu.gif.eeda0c60eb54ce6a91cb0c46a316db9c.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , czy euro będzie spadało w stosunku do dolara?

Moim zdaniem, euro będzie nadal walczyć powyżej psychologicznego kluczowego poziomu 1,400 w stosunku do dolara.

Jednak EUR / USD rzeczywiście mogą się pogrążyć poniżej krótkiego okresu wsparcia 1,3929, niskich notowań sesji giełdy azjatyckiej a następie może znaleźć oparcie w okolicach 1,3721, wysokość z 10 kwietnia.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie , czy euro będzie spadało w stosunku do dolara?

W moim mniemaniu sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Nie zmienia to jednak faktu, iż zawsze można dołożyć swoje 3 grosze ;-).

Osobiście interesują mnie jedynie sygnały, jakie generuje strategia, a nie prognozy, które są tworzone na zawołanie (dla danej sytuacji panującej na rynku). Niemniej jednak jeśli miałbym opowiedzieć się za jednym z kierunków, to byłby to spadek. Do tego dochodzi oczywiście horyzont czasowy o którym niestety zabrakło wzmianki. Skupiając się na przyszłych kilku dniach/tygodniach - moja analiza mówi mi, że nie ma oznak zmiany trendu na interwale H4, co z kolei doprowadza nas do sytuacji w której obojętnie co by się nie działo, to nie gramy przeciw trendowi. W przypadku braku przesłanek do otwarcia pozycji długiej - skupiłbym się raczej na wyszukaniu odpowiedniego momentu do zajęcia wspomnianego shorta.

W każdym bądź razie stronię raczej od prognoz, gdyż najlepszy sygnał to taki, który generowany jest bez dozy subiektywizmu. Oczywiście nie oznacza to, że umniejszam wartość samej analizy - wręcz przeciwnie. Pozwala ona jednak na wykreowanie pewnego wyobrażenia na temat aktualnej sytuacji panującej na rynku, a nie na samo zajęcie nań pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wiemy doskonale edek jest w trendzie wzrostowym. Jednak jak przyjzymy sie blizej wykresowi dziennemu zobaczymy mozliwy opor w okolicach 1,4850. Po przejsciu na interwal 4h widzimy formujacy sie podwojny szczyt. Jezeli nastapi korekta i przebuje poziom 1,4770 i zechce wypelnic formacje to bedziemy mieli zjazd do poziomu 1,4660 a nawet troche nizej do wsparcia, ktore zaznaczylem strzalkami. Jezeli jednak zdecyduje sie pojsc do gory to nastepny opor dopiero 200 pipsow wyzej.

eurusd_dzienny.png.5b1cc7a3ff568263e3da3

eurusd_4H.png.02dd63ece85311227d14d72582

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Para EUR/USD cały czas w trendzie wzrostowym. Obecnie testuje poziom 1.4877 i wszystko wskazuje na to że zostanie ten poziom pokonany. Po takim ruchu powinniśmy widzieć wzrost w kierunku 1.5153 - formacja flaga.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

Chciałbym zaczerpnąć waszej opini o prognozie pary eur/usd na najbliższe 2 tygodnie.

Według mnie został przełamany trend wzrostowy(rozpoczęty 16.01) i w najbliższym czasie szykują się nam spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak uważacie czy odłoszenie przez Chiny i Japonie chęć chce uczestnictwa

w zwiększeniu zasobów Europejskiego Funduszu Walutowego wpłynie znacząco na EUR/USD w dłuższej perspektywie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najbliższy czas jest bardzo niespokojny dla pary EUR/USD.

Pomijam już deklaracje Japonii. Cały czas czekamy na "zrzutkę " krajów Europejskich dla Grecji.

Myślę jednak,że długoterminowe określenie biegu wydarzeń tej pary będzie jak wróżenie z fusów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linia trendu wzrostowego na interwale H1 została ponownie przełamana. Uformowany między 27-29 podwójny szczyt informował o możliwej zmianie trendu. Teraz należy czekać na potwierdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość silny poziom wsparcia na poziomie 1,2984 nie został przełamany.

Natomiast przed chwilą kurs przełamał (pierwszy raz od 2.03 ) poziom oporu =1,3278 co może prognozować dalsze wzrosty. Należy wypatrywać sygnałów kontynuacji trendu. Wszystko wskazuje,że trend wzrostowy wyższego rzędu (interwał D1) będzie zmierzał ku oporowi na poziomie 1,3465. Moje przewidywania to wzrost kursu do maksymalnego poziomu w okolicach 1,3320 w najbliższych dniach (ekstremum między 28-30.03)

Zobaczymy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie para eur/usd zmierza zgodnie z założeniem do poziomu oporu o mniejszej sile : 1,3384. Wg mnie przełamie go i dojdzie w okolice 1,3387. Za godzinę koło 11 wg moich założeń będziemy obserwować znaczną korektę i proponuję już na tym poziomie otwierać pozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Za godzinę koło 11 wg moich założeń będziemy obserwować znaczną korektę i proponuję już na tym poziomie otwierać pozycje

Nie napisałeś po której stronie należałoby otwierać te pozycje. Osobiście mam krótką i jeżeli się utrzyma, to na pewno do NFP (Non-Farm Peyrolls), czyli tzw. "pozarolniczego piątku" ją zostawię. Zakładam, że będzie pozytywna reakcja dla USD w kierunku, jaki zakładam w średnim terminie (odniesienie do tematu "Runda 2" ze strefy fundamentalnej forum), jednak wykracza to poza ramy tego wątku, gdyż nie dyskutujemy tutaj na temat longtermów.

Prawda jest ogólnie taka, że jesteśmy w sytuacji, gdzie ryzykując 50-80p możemy uzyskać nawet powyżej 300p. Oczywiście wszystko uzależnione jest od tempa ewentualnego ruchu - mam jednak wrażenie, że ratio na poziomie 3.75 z prawdopodobieństwem względnym 75% jest w tym przypadku atrakcyjną perspektywą wejścia w nowy tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że po ponad 50 pipsowym spadku na pewno chodziło Ci o pozycję krótką, dlatego też zadane w poprzednim poście pytanie odnośnie kierunku uznajmy za nieaktualne ;-).

Cieszmy się zatem spadkami, najlepiej aż do samego piątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wg mnie szykują się nam kolejne spadki - wczoraj koło 15.00 przerwana została linia trendu niższego rzędu H1. Wczorajsze testowanie miało dzisiaj po rannej korekcie do poziomu ok 1,3350 powrót poniżej kreski (lini trendu wzrostowego) . Przed korektą formacja trzech czarnych kruków oraz bardzo ładny wisielec ;-) utwierdzają mnie w przekonaniu iż szykuje się nam spadek.

Co odważniejsi mogą otwierać krótkie pozycje . Ja zaczekam na przełamanie wsparcia 1,3278(o słabej sile) prognozuję spadek do poziomu 1,3214 w tym tygodniu.

Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy ciekawy przykład zderzenia się interwałów. Nazwałbym to nawet pracą w innych wymiarach. Oczywiście nie chcę tutaj twierdzić, iż w dłuższym terminie moje podejście jest lepsze, a inne są złe. Zauważ, jednak jak dużo tracisz takimi ciągłymi skokami, skoro od samego początku widziałeś spadki. Osobiście cały czas trzymam krótką, tak jak opisywałem to w poniedziałkowym poście. Dzięki temu nie musiałem zadowolić się 87 pipsami, tylko jest ich już prawie 200.

Prawda jest taka, że pips pipsowi nie równy, jednak według mojej oceny rozszerzenie horyzonu umożliwia nie tylko osiągnięcie pewnej wolności (więcej czasu) ale również wstrzelenie się w większe zakresy TP. Nie znam akurat stopa, jaki został przez Ciebie użyty, jednak zakładam, że był podobny do mojego (ok. 50p). Jaki jest zatem sens wychodzić przed przebiciem określonego wsparcia/oporu, jeżeli można podciągnąć jedynie stopa umożliwiając sobie osiągnięcie większego zakresu, bez konieczności zwiększania początkowego ryzyka?

Wyjście z palca jest dobrym rozwiązaniem, jednak tylko w momencie gdy określony poziom utrzymał kurs na dłuższy moment lub też spodziewamy się iż planowana publikacja danych może nam w określonej sytuacji zaszkodzić. W analizowanym przykładzie jednak nie wystąpiła żadna z powyższych opcji, a kurs od początku tygodnia spada praktycznie bez chwili wytchnienia.

Daniel - osiągane przez Ciebie wyniki przy zwrotach na poziomie ok. 100 pipsów, dają Ci znakomitą bazę do poszerzenia perspektywy. Nie mówię, że masz zacząć od razu patrzeć na interwały tygodniowe, jednak wyjście poza strefę komfortu (daytrading, gdzie pozycje zamykane są na koniec sesji/dnia) nie zawsze okazuje się złym rozwiązaniem. Należy wtedy jednak pamiętać o tym, aby podciągać na noc zlecenia obronne, tak aby nie obudzić się jedynie ze wspomnieniem osiągniętego dzień wcześniej wyniku.

Powyższa wypowiedź nieco wykracza poza zakres tematyczny tego działu (mój komentarz nie dotyczy samego rynku), jednak mam nadzieję, że da nieco do myślenia czytającym. Zasada jest prosta: nie oddawajmy części potencjalnego zysku, gdy możliwa jest jego maksymalizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spadek przerósł moje oczekiwania-zysk ok ponad 100 pips. Od godz dzisiaj 12.00 wyczekuje potwierdzenia zmiany trendu H1(mam już formacje młot) , Przy 1,3300 otwieram pozycję długą licząc na spory zysk. Czekam na komentarze. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

Liczę na więcej komentarzy i sugestii oraz waszych przewidywań kursu.

Jednak uparcie będę bronił DT bo uważam ,że w połączeniu z ruchomym SL i TP jestem w stanie mniejszymi transakcjami i większym nakładem sił i czasu dojść do podobnego profitu jak na grze z długimi terminami. Spytacie dlaczego : mam sporo czasu w tym momencie , a poza tym uważam iż początkujący trader za którego się uważam powinien zaczynać na DT by niejako poczuć realnie rynek . Grając na DT czuje,że mam większa kontrolę ,czuje się bardziej zmobilizowany do poszukiwania sygnałów.

pozdrawiam ;-) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Na tym poziomie chyba rozsądnie było by zakończyć pozycje krótkie.

Koło 15.00 wystąpił młot na H1. Kolejnym sygnałem do zmiany trendu krótkoterminowego jest słaba ale jednak formacja trzech białych żołnierzy. Słaby lokalny poziom oporu 1,3112 został z łatwością przełamany . Bardzo bym się zdziwił jak jutrzejszy dzień nie przyniesie wzrostów.

Powolne powracanie inwestorów do gry objawiające się lokalną konsolidacją w okresie świątecznym zostało zakończone. Trzeba teraz bacznie obserwować nadchodzące sygnały.

Trzymamy rękę na pulsie. ;-)

No i czekam oczywiście na wasze opinie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...