Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Youri

EUR / USD

Recommended Posts

Moje podstawowe TP zostało osiągnięte, jednak nie zamknąłem jeszcze pozycji. Podciągnąłem zlecenie obronne i czekam na więcej.

Wszystko za sprawą tak szybkiego zdyskontowania nie najlepszych danych o mniejszej, niż prognozowana ilości miejsc pracy w sektorze pozarolniczym. Osobiście oczekiwałem zaskoczenia pozytywnego, jednak patrząc na tak znikomą reakcję na negatywne dane śmiem twierdzić, iż nastroje co do kondycji USA są i tak lepsze, niż w przypadku tych odnoszących się do strefy euro. Jeżeli przebijemy wsparcia z zakresu 1.2970-1.3030, to będziemy mieli wolną drogę do 1.2670, co oznacza potencjalnie zysk na poziomie kolejnych 300 pipsów (total 600).

Co do tych wszystkich dziwnie brzmiących nazw formacji, to niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć, gdyż poza podstawowymi formacjami (jak np. trójkąt), raczej nie używam tego typu rozwiązań, jako narzędzi wykorzystywanych przy przeprowadzaniu analizy. Szanuję jednak to, że każdy sam dobiera narzędzia, które akurat mu odpowiadają, zatem powodzenia na wybranej drodze do osiągnięcia rynkowego sukcesu daniel1704.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj ,

Przyznam ,że tak mała korekta w nocy do poziomu 1,3144 mnie zaskoczyła i myślałem ,że będzie to znacznie wyżej i zarobię ok 50 pips .

W tym momencie spodziewam się wejścia pary w poziom 1,3032 na wsparcie tworząc podwójne dno. Jeśli zostanie z łatwością przełamane prawdopodobnie siła ruchu oprze się sie wsparciu 1,2970. Jesli kurs odbije się od wsparcia 1,3032 wchodzę w długą.

W twojej analizy fundamentalnej wyciągasz podobne wnioski więc fajnie się to układa jak na razie .

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

W twojej analizy fundamentalnej wyciągasz podobne wnioski więc fajnie się to układa jak na razie .

W pewnym zakresie (tych wsparć) może tak, jednak patrząc na sprawę ogólnie, to jestem zadeklarowanym niedźwiedziem - zarówno fundamentalnie, jak i technicznie. Prawdą jest, że zakładany scenariusz się już wypełnił, jednak chętnie zobaczę jego drugą część. W związku z tym oby te wsparcia okazały się wyjątkowo słabe ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważania to jedno, a rynek to drugie.

Właśnie złapałem stopa na +232 pipsy. Pozostaję poza rynkiem do czasu wyklarowania się sytuacji. Aktualnie zauważalne są bardzo pesymistyczne nastroje związane z gospodarką USA. Oznacza to, że trzeba zrewidować podstawowe założenia co do znaczących problemów w strefie euro. Nic bowiem nie da nam fakt, że EUR będzie słabło w momencie, gdy USD okaże się bez siły na zbicie kolejnych poziomów.

Prawdą jest, że w przypadku par walutowych możemy mieć do czynienia ze słabością z obydwu stron - ważne, aby jedna (w tym przypadku USD) spadała wolniej od drugiej. Jako, że nie interesują mnie na ten moment półśrodki, to zdecydowałem się poczekać na dalszy rozwój sytuacji, gdyż chwilowe odreagowanie jest rzeczywiście możliwe, szczególnie w sytuacji, gdy świat skupia swą uwagę na lamencie amerykanów nie bacząc na problemy na Starym Kontynencie.

Ciekawe jest w takiej sytuacji, której ze stron uda się dłużej wytrzymać bez mrugnięcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom oporu 1.3143 został z łatwością przełamany jednak zaraz po przełamaniu nastąpiła gwałtowna korekta więc czekanie jest w obecnej sytuacji jak najbardziej odpowiednim wyjściem.Mocnym sygnałem było by wyjście z oporu 1,3164. Jednak wykres ichimoku daje mi sygnał do otwarcie długiej i chyba sie pokuszę na ciasnym SL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na prze EUR/USD obserwujemy wielkie niedecydowanie inwestorów-konsolidację. Poziom oporu 1,3143 został przełamany jednak żadna świeca (H1) nie zamknęła się powyżej oporu(tylko knoty świec). Osobiście uważam ,że dobrym sygnałem wejścia w pozycję długą będzie zamknięcie świecy powyżej tej magicznej kreski. Nadmienię ,że cały czas analizuję pod DT.

----------------

Poziom został przełamany w tym momencie otwieram długa pozycję-jest szansa dużo zyskać w krótkim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po ostatnich wzrostach (do poziomu 1,3212 ) nastąpiła korekta,która wg mnie się zakończyła. Formacja młot H1 oraz odbicie od wsparcia 1,3164(marginalne wsparcie) mogą przepowiedzieć wzrosty. Analizując wykres D1 dochodzę do wniosku że dzisiejsza świeca powinna zamknąć się znacznie na plusie. Kluczowy będzie tu poziom zamknięcia najbliższej świecy h1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przewidywałem takiego obrotu sprawy - aż taki spadek. W obecnej sytuacji spodziewam się wybicia przynajmniej do poziomu 1,3150,ale to nastąpi jeśli podobnie jak pozostałe poziomy wsparcia edek nie zamknie świecy na poziomie 1.3003.

Kanał spadkowy H1 utworzony między 13-16 kwietnia może za chwilę zostać przełamany co także prognozuje korektę pro wzrostową na dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra pora na zamknięcie L opcjonalnie TP choć w obecnej sytuacji z obligacjami hiszpanii edek nie powinien przekroczyć oporu 1,3212.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Opór został przekroczony ,ale nieciekawe informacje płyną ze świata-Sarkosy przegrywa z Hollandem ,a to w dłuższej perspektywie może przynieść europie zachwianie równowagi .

Krótko mówiąc spadki murowane na parze Edka. Dużo zależy od USA- nie zanosi się na to ,ze przestaną dodrukowywać dolara ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linia trendu wzrostowego h1 przed godziną została przełamana kolejne Wsparcia sypią się równo. Info z Europy łącznie z wczorajsza wypowiedzią Bena nie wnoszą nic pozytywnego dla Edka.

Reasumując wejście w pozycję krótką jak najbardziej wskazane . SL dość szeroki. Dokładnie proponuję poczekać na niewielką korektę -odreagowanie rynku i za godzinę wejść w S-kę.

pozdrawiam i życzę trafnych prognoz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

korekta była większa- trwała między 1-4 rano więc potwierdza to potencjał spadkowy tej pary.

Jeśli obecna świeca zamknie się poniżej 1,3180 można próbować wejść z S-kę na stosunkowo ciasnym SL/ Fibo wskazuje na możliwy do przełamania poziom 1,3154 a później 1,3113.

pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej napisałem- ciasny SL spowodował zamkniecie pozycji krótkiej po znacznych wzrostach. 27.04 Edek dobił max do poziomu 1,3157 i rozpoczeła się kontynuacje trendu wzrostowego wyższego interwału -D1 czego się nie spodziewałem i nie przewidziałem.

Niemniej warto zastanowić się nad obrotem sytuacji podczas weekendu majowego-dzisiaj 13 dzień trendu wzrostowego H1. Warto zastanowić się nad otwarciem S-ki bo ile można utrzymywać edka-tym razem Sl w granicach 50 pips.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realizacja zysków On-1,3260 tp 1,3130.

Dla niezadeklarowanych po korekcie która jest przed nami wart wejść w S-kę . Potencjał na dziś 1,3080 ,dane ze świata kiepskie:

obniżenie rantingu USA, złe dane gospodarcze z Niemiec Hiszpanii.

pozdrawiam i życzę miłego świętowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luka powstała na Edku wycięła część SL. Na pierwszy rzut oka wydaje się ,że łatwo zarobić na wypełnieniu tejże luki,jednak wg mnie szykuje się kolejna wycinka SL Longów. Zasadnym jest rozważenie 'wejścia' w S-kę na ciasnym SL -30 pips; TP 1,2980. Trzeba zaczekać na realizację zleceń przez USA. Najbliższe pół godziny wszystko powinno wyjaśnić.

Co do AF to nie trzeba chyba komentować sytuacji w Europie bo każdy widzi co się dzieje .

Chcę tylko zaznaczyć ,że Merkel podczas wywiadu uspakaja iz stary porządek zostanie zachowany,ale to tylko gra na czas bo nowy prezydent Francji już w czerwcu zaszokuje Europę i Merkel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zamknąłem dzisiaj tygodniową eSkę po 1.3012 i czekam na chociaż częściowe wypełnienie się luki. Jest to jedna z moich podstawowych zasad: zakładać domknięcie luki do czasu, aż rynek nie zdecyduje się kontynuować ruchu. Na tej podstawie nie pozostaje nic innego jak dobrać kolejną eSkę w okolicach 1.3070, jeżeli zwrot okaże się wystarczająco płynny z zachowaniem odpowiedniego kształtu na wykresie (możliwość oparcia SL).

Co do AF, to od miesięcy jestem niedźwiedzio nastawiony do strefy euro o czym wiele razy na łamach Equity Magazine lub tego forum pisałem. Uważam, że nawet widmo częściowego rozpadu nie jest niczym szczególnie wybujałym, jak na aktualny stopień paniki ogarniający światowy rynek finansowy. Potwierdzeniem moich słów jest zakupiony szereg opcji CALL na indeks WIG20 z ceną wykonania na poziomie 2300pkt, co trzymam już od tygodni, jak nie miesięcy.

Jesteśmy aktualnie w bardzo newralgicznym momencie, gdzie mamy do czynienia z barierą psychologiczną trzech zer. Zmiana z 1.3000 na liczbę w której po kropce znajdzie się 2 może na długi czas zmienić poziomy kolejnych konsolidacji. Według mojej oceny już niedługo zajrzymy w pysk wielkiego niedźwiedzia, zwiastującego drugą falę europejskiego kryzysu.

Ja jestem przygotowany, a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przygotowany, a Wy?

Ja jestem przygotowany na rozpad euro oraz QE3, więc niedźwiedź czy byk to nie ma większego znaczenia. Idealnie gdyby wahania z ostatnich kilku dni na eur/usd były dużo częściej, ponieważ konsolidacja jest bardzo męcząca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozycja S

On 1,3050 nastawiam się na spore spadki. Dla bezpieczeństwa ostrożny SL-bez TP.

Zobaczymy co Japonia zadziała będziemy spać: 1,2970? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy rzeczywiście ktokolwiek się przygotował, jednak aż łezka w oku się kręci na widok tego, że w ostatnich miesiącach rynki poruszają się niemal jak po sznureczku. Zarówno EUR/USD, jak i WIG20.

Zastanawiające jest to, że byłem niemal przekonany, że ostatecznie RPP nie zdecyduje się na ruch odwrotny do ogólnej tendencji, czyli na podniesienie stóp procentowych. Zakładałem, że nawet jeżeli tak będzie, to nie tylko ceny rynkowe ale również koszty kredytów zostały już dostosowane do możliwej zmiany (dyskontowanie). Ostatecznie okazało się, że decydenci mimo wszystko i tak zdecydowali się na walkę z inflacją (podnieśli stopy procentowe o 25pb), przy jednoczesnym chłodzeniu gospodarki. Od jutra referencyjna stopa procentowa wynosić będzie 4,75% w skali roku.

Myślałem, że to kryzys będzie moim "sprzymierzeńcem", a tutaj okazuje się, że nawet RPP chce dołożyć swoje tzw. 3 grosze do ogólnej tendencji. Nie mnie jest co prawda oceniać, jednak boję się, aby za jakiś czas nie okazało się, że podobnie do swojego europejskiego odpowiednika, nie zaczęli pośpiesznie obniżać stóp, gdy okaże się, że coś poszło nie tak jak planowano. Należy przy tym wszystkim pamiętać oczywiście, że ekonomia to nauka społeczna, a nie ścisła. Dlatego też nigdy nie można być pewnym tego co się stanie w przyszłości. Ważne jest jednak, że do tej pory scenariusz wypełnia się wręcz książkowo i najlepiej, aby tak pozostało w przyszłości.

Wszyscy chcący dowiedzieć się więcej na temat przyczyn dzisiejszej decyzji oraz dalszych możliwych scenariuszy, mają okazję zapoznać się z komunikatem z posiedzenia RPP, który opublikowany zostanie już za niecałą godzinę.

Życzę sukcesów.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skupię się tym razem, głównie na przedmiocie tego wątku, czyli na EUR/USD.

Analizując cały miesiąc maj dochodzę do wniosku, że mamy niemal pionowy spadek na dniówkach, gdzie jedynie jeden dzień zakończył się na zielono. Według mojej oceny przydałby się chwilowy oddech, nawet jeżeli średnioterminowy kierunek jest jeden (południe). Osobiście zamknąłem wszystkie pozycje krótkie na EUR/USD o których pisałem na poprzednich stronach wątku, gdzie największa wyniosła +273 pipsy.

Przynajmniej przed ostatecznym wyjaśnieniem kwestii Grecji powinien pojawić się chociaż jeden szczyt (D1), po którego ustanowieniu mam zamiar zacząć budować kolejną dużą pozycję krótką. Nastąpi to przed powołaniem nowego rządu oraz wyjaśnieniem kwestii wyjścia ze strefy euro. Głównym celem jest próba wygenerowania zysku z kolejnej fali spadkowej na pozycji budowanej nieco wyżej od aktualnego kursu.

Odnosząc się krótko do wspomnianego W20, po tych spadkach liczonych już w setkach mam zamiar przynajmniej częściowo wyjść z pozycji krótkich w opcjach PUT na rzeczony indeks. Polska dostaje ciągle rykoszetem i prędzej czy później rynek to zrozumie. Nie jest to co prawda jeszcze koniec problemów europejskich, jednak dobrze jest szukać powoli scenariuszy alternatywnych. Najchętniej zbudowałbym przy poziomach 1600-1900 długoterminową pozycję długą na akcjach, kontraktach i opcjach na naszym rodzimym rynku (GPW).

Jak Wy oceniacie sytuację? Czy ostatecznie byliście przygotowani na taki rozwój sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podobnie jak przedmówca jestem zadeklarowanym niedźwiedziem długoterminowym,a obecna sytuacja W europie tylko dolewa oliwy do ognia.

Korekta w czasie oczekiwania na wybory wydaje się rzeczą pewną szczególnie ,,że nie mieliśmy większej korekty od kilkuset pips,a rynek oczekuje chociaż częściowego domknięcia powstałych luk.

Mam jeszcze jedną S-kę od pewnego poziomu,której cel wyznaczyłem 1,2630 ale w obecnej sytuacji przy mocno bronionym wsparciu 1,2680 chyba będę zmuszony ją zamknąć.

Nie chce komentować od jakich poziomów siedzę w S-kach bo nie o to chodzi by się przechwalać . Przyznam tylko ,że nie zdziwił mnie rozwój sytuacji i zamknąłem 6 pozycji S niektóre z wysokim wynikiem (pips)

Pozdrawiam i życzę sukcesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Nie chce komentować od jakich poziomów siedzę w S-kach bo nie o to chodzi by się przechwalać . Przyznam tylko ,że nie zdziwił mnie rozwój sytuacji i zamknąłem 6 pozycji S niektóre z wysokim wynikiem (pips)

Oczywiście nie chodzi o to, aby się chwalić, ale pisząc swoje komentarze dobrze jest wspomnieć o swoich pozycjach. W końcu, gdyby przewidywany scenariusz się nie wypełnił, należałoby mimo to wskazać na jakim poziomie wyszło się z pozycji.

W moim mniemaniu istotą nie są tutaj przechwałki, a raczej informacja odnośnie zamknięcia się pozycji lub też wyczerpania ruchu o którym się pisało. Sytuacja ta jest analogiczna do opisywania systemu transakcyjnego - nie wystarczy bowiem podać powodów wystąpienia sygnału do otwarcia pozycji, gdyż równie istotna jest strategia wyjścia.

Napisać o zwrocie post factum, to nie sztuka. W takim przypadku lepiej jest już nie wspominać o swoich pozycjach, kiedy chcemy wtrącić jedynie podstawowy komentarz do sytuacji. W momencie kiedy komentarz tworzy się na podstawie budowanej pozycji, dobrze jest wyczerpać również i ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zapatrujecie się na takie stwierdzenie: "W najbliższych tygodniach kurs EUR/USD powinien zniżkować poniżej 1,26." :?:

Jeżeli o mnie chodzi, to wiele wcześniejszych postów jasno ukazuje podstawy mojego niedźwiedziego nastawienia. Chętnie poznam jednak komentarz e-rzecznika go4x. Ciekaw jestem poziomu wiedzy na temat samego rynku, nie tylko wewnętrznej oferty brokerskiej czy też konkursu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...