Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Pozytywne myślenie

Recommended Posts

Tym razem będzie o wpływie pozytywnego myślenia na wyniki inwestycyjne i życie codzienne każdego z nas.

Najczęściej nasz nastrój odzwierciedla, to jak nam idzie na rynku. Spróbujmy jednak podejść do sprawy w nieco inny sposób. Skoro pozytywny nastrój idzie w parze z zyskami, to może należałoby popracować nad samym nastrojem, który przyciągnie do nas zyski? Dodatkowym czynnikiem, który przemawia za próbą okiełznania naszych myśli jest fakt, że pozytywnemu nastawieniu najczęściej towarzyszy sukces.

Będąc pewnym, że potrafimy osiągnąć wybrany cel - czym w naszym przypadku są zyski z inwestycji - nie ma takiej siły, która mogłaby nas przed tym powstrzymać. Podchodząc do sprawy od strony egzoterycznej (The Secret etc.), okazuje się, że prawo przyciągania jest bardzo potężnym narzędziem, które pozwala stworzyć wszystko czegokolwiek w życiu zapragniemy.

Obojętnie która dziedzina (psychologia czy ezoteryka) bardziej do nas przemawia - możemy być pewni, że pozytywne myślenie na pewno nie zaszkodzi naszym finansom.

W tym miejscu każdy może odnieść się do osobistego studium przypadku.

Najpierw należy przypomnieć sobie fakt, gdy byliśmy przygnębieni, a nasze myśli były negatywne lub zwyczajnie nie wierzyliśmy w siebie. Czy tego typu stanom emocjonalnym towarzyszyły jakiekolwiek sukcesy? Niestety znam odpowiedź - prawdopodobnie nie!

Drugie ćwiczenie polega na przypomnieniu sobie sytuacji w których byliśmy radośni, a nasze myśli były pozytywne lub wierzyliśmy we własne siły. Czy tym stanom emocjonalnym towarzyszyły sukcesy? Zapewne!

Analizując poszczególne sytuacje mające miejsce w moim życiu - mogę z pewnością stwierdzić, że dużo więcej osiągnąłem będąc pozytywnie nastawionym, niż w przypadku gdy było przeciwnie.

Skoro podobne wzory pojawiają się u większości osób, to dlaczego nie wykorzystać tego typu prawdopodobieństwa dla swoich korzyści? Jestem pewny, że każdy kto będzie pozotywnie myślał - nie tylko na temat swoich inwestycji ale także życia - będzie odnosił sukcesy finansowe i cieszył się z każdego nadchodzącego dnia.

Zatem - myślmy pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pijać tymbarka trafił mi się ten o to kapsel (patrz załącznik). Jako, że od 2-3 lat staram się podchodzić z dystansem do życia oraz być ciągle zadowolonym i uśmiechniętym, postanowiłem powiesić go sobie na swojej tablicy korkowej.

Przypomina mi on o tym, że w momentach niepowodzeń należy wziąć się w garść i dążyć do określonego celu, a nie marudzić i zwalać winę na innych - pozytywne myślenie. Zauważyłem, że wśród znajomych jestem najmniej narzekającą osobą, co uważam za duży plus dla mnie.

Zamiast stać bezmyślnie i komentować, staram się od razu szukać jakiś rozwiązań danego problemu, a najlepszym hasłem jakie mogę wtedy usłyszeć jest "nie przejmujesz się w ogóle?" i moja standardowa odpowiedź "czym?, takimi pierdołami".

Z moich obserwacji wynika, że najczęściej użalają się nad sobą kobiety i najmniejsza pierdołka potrafi im popsuć humor na cały dzień, a czasami lepiej się w ogóle do nich nie zbliżać.

Uważam, że pozytywne myślenie jest bardzo ważne i pozwala zachować energię do innych działań, bo zazwyczaj jak ktoś ma zły humor to nie ma ochoty na nic. Biorę życie takie jakie jest, a że czasami nie wszystko idzie zgodnie z naszymi planami, to nie powód aby robić z siebie męczennika. Tak jak na forexie, trzeba się pogodzić z tym, że nie zawsze wygrywamy, a jak ktoś nie potrafi przegrywać, to przegra w ostatecznym rozrachunku.

IMG_4644.jpg.42ecaa2dde931a45d7f8706795f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najczęściej nasz nastrój odzwierciedla, to jak nam idzie na rynku.

Ale tak nie powinno być.(...)

Oczywiście, że nie - dlatego każdy z nas powinien pracować nie tylko nad tym, by emocje nie wpływały na nasz trading, ale również nad tym, by sam trading nie wpływał na nasze samopoczucie.

Poza tym życie to nie tylko giełda.

Oczywiście. Niektórzy zapominają, że rynek powinien dawać wolność, a nie sprawiać, że jest jedynym liczącym się aspektem w naszym życiu. Bardzo często powtarzam, że nie ma sensu zamieniać pracy na etacie na 10 godzin dziennie ślęczenia przed wykresami, gdzie zarobki nie są pewne, a możliwe jest nawet osiąganie strat.

Nie odbiegając za daleko od tematu - uważam, że powinniśmy starać się panować nad emocjami oraz kontrolować stopień poświęcenia swojego życia na rzecz ewolucji w tradingu. Jest wiele rzeczy, które są w życiu istotne - bez równowagi nie można osiągnąć dobrych rezultatów w żadnym z aspektów naszego życia.

Cała wypowiedź nie dotyczy jedynie samego tradingu, ale także wszystkich innych spraw, które potrafią tak wciągnąć człowieka, by przestał dostrzegać wąską granicę między pozytywnym zaangażowaniem, a negatywnym popadaniem w skrajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...