Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Pokusa zmiany strategii

Recommended Posts

Bez względu na poziom zaawansowania - zawsze jesteśmy narażeni na pokusę zmiany stosowanej strategii z powodu:

- znużenia

- rozproszenia uwagi

- presji otoczenia

- zbytniej pewności siebie

- siły przyzwyczajenia

- zazdrości

- strachu

- chciwości

etc.

Codziennie bombardowani jesteśmy różnego rodzaju informacjami płynącymi z rynków. W większości spowodowane są one ciągłymi zmaganiami inwestorów z Panią Giełdą, która w zależności od kaprysu, odpowiednio wycenia poszczególne walory.

Na samym forum Trader Team mamy opisanych wiele strategii, przy czym (najczęściej) wybrać oraz zastosować możemy jednocześnie tylko jedną, bądź kilka z nich. Dokładając do tego setki innych źródeł takich jak: książki, telewizja, prasa, forum (inne) etc. z których możemy czerpać wiedzę na temat różnych strategii - okazuje się, że ciężko jest wybrać rozwiązanie dla nas najbardziej odpowiednie.

Nie dziwię się wielu osobom, które spędzają kolejne miesiące na poszukiwaniu złotego środka. Decyzja o powierzeniu ciężko zarobionych pieniędzy, określonej strategii raczej nie należy do najłatwiejszych. Tym samym znowu okazuje się, że największą przeszkodą w osiąganiu zysków nie jest rynek ale my sami.

W tym miejscu pragnę dać Wam jedną radę:

Jeżeli już przyjmiecie jakieś założenia, to trzymajcie się ich.

Dopiero w momencie przeprowadzenia rzetelnej weryfikacji (przetestowania) danej strategii można spróbować ją zmienić - oczywiście jedynie w przypadku osiągnięcia niezadowalających wyników. Pamiętajmy, że ciągłe zmiany nie prowadzą do zysków. Wręcz przeciwnie. Jedynymi cechami, które mogą prowadzić do sukcesu na rynkach finansowych, są cierpliwość i konsekwencja.

Wiem, że wspomniane cechy mogą być już Wam dobrze znane (szczególnie, że powtarzam je przy każdej możliwej okazji), lecz jestem pewny, iż dobra ich interpretacja z pewnością potrafi przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×