Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Podatek Belki - w koncu cos sie dzieje

Recommended Posts

"Podatek Belki" (podatek od przychodow kapitalowych) jest jak wiadomo dla Nas swego rodzaju problemem - chodzi o to ze byloby dla nas (traderow, inwestorow) lepiej gdyby go nie bylo.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury i komentarza. Slyszalem wypowiedz premiera i bardzo mi sie ona podoba. W koncu cos sie dzieje. Jak to wszystko zostanie rozwiazane?... o tym przekonamy sie juz niedlugo.

Oto link traktujacy o zniesieniu podatku Belki: http://wiadomosci.onet.pl/1698768,10,1,1,,item.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ponoć pomysł z którym wyskoczył PiS a nie Tusk.Cały PiS ma ustawe przygotować,to mieli już przed rozpoczęciem swojej 2letniej kadencji zrobić i co dupa,PiS tylko obiecuje,obiecuje a potem nic,już szukają głosów na następne wybory,skandal...

A co do podatku Belki,jeśli weźmie się za to nasz obecny ,wg mnie dość kompetentny rząd to jest możliwość ,że podatek ten zostanie usunięty co mnie bardzo ucieszy,jak i wielu innych tu przebywających traderów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PiS to dopiero na nastepny dzien z rana wyszedl na przeciw wczesniejszej wypowiedzi Tuska, aby pokazac sie z jak najlepszej strony. To Tusk rozpoczal w koncu cos dzialac w tym kierunku. (Nie mowie tutaj o glosowaniu ani o tym na kogo kto glosowal tylko w tym wypadku zachowanie premiera mi sie podoba).

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19% to przecież sporo. Z tego co słyszałem to nie PiS tylko PO dało projekt dotyczący tego podatku. I ja tu się zgodze z Denonem bo również słyszałem wypowiedź premiera i wydaje mi sie że ten rząd coś na to zaradzi. Każdemu z nas by ulżyło, a przecież jak przyjdzie czas na większe zyski to będzie to coraz bardziej dotkliwe dla naszych portfeli. To tyle.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy coś z tym podatkiem zrobili ?

Bo z tego co widzę to sytuacja ucichła i tak jak nic nie zostało zrobione tak dalej nic nie ma.

19% drogą nie chodzi ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj mamy całkiem odwrotne info niż wcześniej: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zniesie ... 42121.html

Skończy się pewnie tym, że nic z tego nie będzie i oddamy swoje 19%.

Z obiektywnego punktu widzenia każdy kto osiąga dochody powinien zapłacić od nich podatek, no ale subiektywnie to wolałbym nie dzielić się zyskami z państwem.

Co Wy sądzicie o podatku od dochodów kapitałowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rząd niczego nie zrobi w sprawie podatku belki, pamiętajcie, że jak rząd mówi że zabierze to zabierze, a jak mówi że da to tylko mówi. Kampania do Europarlamentu trwa w najlepsze, zobaczymy co premier wszystkich polaków powie o w/w podatku po wyborach. Stawiam ze temat umrze do następnych wyborów. :-?

aha jeszcze jedno, głupotą byłoby likwidowanie, wprowadzić stawkę zero, a sprawdzone mechanizmy zostawić.

:-P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest to bardzo krzywdzące dla inwestorów i niesprawiedliwe wobec nas, ponieważ aby uzyskać pieniądze do danej inwestycji najpierw musimy te pieniądze zarobić i tu sie zaczynają schody bo 40% naszych przychodów to podatek składki ubezpieczenia itd. Z tego co nam zostanie musimy przeżyć, a nadwyżki inwestować. I te nadwyżki raz już były opodatkowane, rozumiem że podatek belki jest nałożony tylko na zysk z początkowego kapitału, ale oni nas krzywdzą i tak jakby chcą ukrócić naszą przedsiębiorczość i upór w dążeniu do wzbogacenia się. Gdy wszystkie pieniądze przejedlibyśm lub przepili to bylo by dobrze. Bo nic nie musimy płacić, a jak juz zainwestować to obarczają nas podatkiem. Ogolnie bardzo polskie prawo mi się nie podoba, płacimy podatki od wszystkiego co jest tylko możliwe, szkoda że jeszcze za oddychanie nie płacimy ooohhh zapomniałem przecież że UE sprzedaje limity na wytwarzanie CO2 to chyba politycy zaczną jeszcze liczyć ile CO2 dziennie profukujemy i dorzucą nam zryczłtowany podatek lub liniowy w zależności od ludzkiego metabolizmu i pojemności płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...