Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

Analizy USD/CAD

Recommended Posts

No niestety po dobrym początku, zanotowałem SL i tym samym straciłem 76 pipsów. Od nowego tygodnia będę rozmyślał o ewentualnej nowej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zostanie przebity poziom 1.0305 oraz pojawi się świeca spadkowa (potwierdzona zamknięciem) będzie to sygnał żeby zastanowić się nad krótką pozycją. Możliwe jest również, że poziom 1.0200 posłuży jako opór, gdyż na razie świeca nie zamknęła się nad nim i poziom ten może przyczynić się do otwarcia krótkiej pozycji za minimum dwa dni.

ucad.gif.d76f9e1d5cdb1d102e02900cfb0a97a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem tak też się stało. Pojawiła się formacja spadającej gwiazdy (nasza sygnałowa świeca spadkowa), a po niej nastąpił gwałtowny spadek. Jeżeli ktoś skorzystał ze wcześniejszej analizy, mógł w jeden dzień uzyskać ok. 160 pipsów.

Dzisiaj otworzyłem krótką ze wstępnym SL na 1.0090.

ucad.gif.20546c2840ff2fb3b8e2ec506bde262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety pozycja zamknęła się na -99 pipsów, a kurs aktualnie odbił się od poziomu ok. 1.0200. Nową pozycję mam zamiar otwierać dopiero, gdy kurs znajdzie się poniżej poziomu 1.0000 i pozostanie tam przez jakiś czas.

ucad.gif.648b9f1a1d2ae64a938f0e5b456b9c6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zapowiada się na spadki, a wręcz kształtuje się formacja spodka i w momencie przebicia poziomu 1.0305, wzrok zacznę kierować na długie pozycje.

ucad.gif.164fdfc47f9a13141a8120f8620a533

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zdążyłem otworzyć długiej pozycji, a szkoda bo kurs wystrzelił w górę. Aktualnie czekam na koniec korekty (zamknięcie się jutrzejszej świecy na +) żeby otworzyć długą pozycję.

ucad.gif.fb259b9cda893c4ba983b3f538d1a5b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie udało się otworzyć tak jak chciałem, ale teraz widać oznaki końca korekty. Pozycję długą otworzę po przebiciu poziomu 1.0305 lub na otwarciu nowej świecy (pod warunkiem, że aktualna pozostanie wzrostowa).

ucad.gif.057147868cc53af245aa998d57f67d2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpuszczam tą pozycję i zamykam na +20 pipsów. Jeżeli warunki pozwolą postaram się otworzyć kolejną długą.

ucad.gif.9b0e9c98f5eb534c6d35337c1cb9c96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam teraz na pierwsze sygnały końca korekty i otwieram długą pozycję.

Kurs napotkał na mocny poziom oporu (1.0750) od którego się odbił i liczę, że w przypadku otwarcia długiej pozycji, poziom ten zostanie mocno przebity.

ucad.gif.9c3c7fbc7b1b5afe522f380ebbb0a65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo dobrym początku, rewelacyjnym bym powiedział, ostatecznie pozycję zamknąłem na minusie (-150 pipsów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No otwieram pozycje dluga narazie -83 pipsy lecz czekam na wybicie do poziomu 1.075

siedze do rana wiec po uzupełniam swoje posty

zamknąłem tego samego dnia na małym wzroście i -66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek USD/CAD przekształcił się nam w rynek konsolidacji, co również ma od dłuższego czasu miejsce na wykresie USD/JPY.

Dla osób podejmujących większe ryzyko, jest teraz dobra okazja do otworzenia krótkiej pozycji. Ja jednak, poczekam na lepsze czasy.

ucad.gif.68b32bc380c38ed56514f10e5c2d334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekki trend spadkowy oraz kończąca się korekta i na tej podstawie otworzyłem krótką pozycję na otwarciu dzisiejszej świecy. SL powyżej 1.0515.

ucad.gif.8f2f4639c147ff73eb44902fde70662

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolidacja w najlepszym wydaniu, dla mnie to okres bez pozycji, a dla osób, które inwestują w takich momentach pewnie będzie to raj.

analiza_usd_cad.gif.5e77793d067abb7c148a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu stoimy w miejscu, a jak zapewne wszyscy zauważyli, że taki materiał na pozycję w ogóle mnie nie interesuje.

analiza_usd_cad.gif.65c24132fe09f346dc89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej tkwimy w konsolidacji i raczej nie prędko sytuacja się poprawi, chociaż przy aktualnym naruszeniu wsparcia, można by się pokusić o krótką pozycję na korekcie.

Ja jednak poobserwuję, ponieważ dalej jest to konsolidacja.

analiza_usd_cad.gif.d019296a97e32dc309fb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka jak najbardziej była ok, pod warunkiem, że ktoś nie przykłada dużej wagi do długoterminowych trendów.

analiza_usd_cad.gif.7ee403de3ea2806fea59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykres odbił się od dolnej granicy konsolidacji (poziom w okolicach 0.9960), przez co w dalszym ciągu sytuacja na tej parze jest niejasna.

analiza_usd_cad.gif.6e4d12eb24ee201c8f2c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się kolejny atak na poziom 1.0000 i jeżeli zostanie od definitywnie przebity, to będę poszukiwał okazji do otwarcia krótkich pozycji.

analiza_usd_cad.gif.077ecd80e9ed28871dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, tak też obserwujemy atak na poziom 1.0000. Na chwilę obecną nastąpiło tylko odbicie i możliwa jest lekka korekta. Jeżeli korekta będzie dobiegać końca to możliwe jest, że otworzę krótką pozycję, licząc na przebicie poziomu 1.0000.

analiza_usd_cad.gif.bb7e164452bb13cd009b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ostry powrót do poziomu 1.0000 i po raz kolejny nastąpiło odbicie od niego. Na chwile obecną korekta powoli wyhamowuje i możliwe, że w ciągu 2-3 dni otworzę krótką pozycję, pod warunkiem rozpoczęcia się spadków.

analiza_usd_cad.gif.52a77c5309ecbc9f1806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzisiejsza świeca zamknie się poniżej poziomu otwarcia, to na 99% w niedzielę wieczorem otworzę krótką pozycję.

analiza_usd_cad.gif.7e2470292c97d648d7ef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...