Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

gregarius

Przedwczesne otwarcie pozycji buy stop na XTB

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

To mój pierwszy post oraz początek drogi na Forex. Mam na imię Andrzej mieszkam w woj lubuskim. Od kilku dni bawię się wersją demo platformy XTB. Nie ukrywam, że głównie wiedzę (póki co skromną) zdobywam dzięki Waszemu forum.

Dziś w nocy otworzyłem zlecenie buy stop (EUR/USD) oczekujące z poziomem wejścia 1.4876 Zauważyłem pwne nieścisłości dotyczące tej tranzakcji. Otóż wejście nastąpiło o godz 1:00 przy cenie tej pary 1.4874 (cena High). I tu mam pytanie, czy powodem takiego zadziałania automatu mogło być zaznaczenie opcji "Maksymalne odchylenie od kwotowanej ceny"? Wartość tego parametru właśnie wynosi 2. Przy okazji proszę o wyjaśnienie jaką rolę pełni ta opcja.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja polega na tym, że wysyłając zlecenie po cenie rynkowej, gdy dojdzie do nagłej zmiany ceny(w twoim przypadku o 2 pipsy), to pozycja zostanie otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 2 pipsy to zapewne spread-różnica między ceną kupna (ASK) i ceną sprzedaży (BID)

BUY STOP - pozycja Long (kupno) którą otwieramy poniżej danego poziomu i zostaje uruchamiana po przebiciu danego poziomu

BUY LIMIT - pozycja Long (kupno) którą otwieramy powyżej danego poziomu i zostaje uruchamiana po przebiciu danego poziomu

SELL STOP - pozycja Short (sprzedaż) którą otwieramy powyżej danego poziomu i zostaje uruchomiona po przebiciu danego poziomu

SELL LIMIT - pozycja Short (sprzedaż) którą otwieramy poniżej danego poziomu i zostaje uruchomiona po przebiciu danego poziomu

Na wykresie widzisz zawsze cene BID (możesz w właściwościach uruchomic opcje "Pokaż Linie Ask" i wtedy będziesz widzał linie Kupna - Ask

PS. Jak coś proszę poprawic mnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale na zleceniu powinna być ta cena, którą wpisałeś, spread nie ma na nią wpływu (sprawdzane na AM). Dlatego pytam o cenę na liście otwartych pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tabelce są takie dane od lewej:

czas:01:00

cena 1.4876

sprawdzałem na wykresie o tej godzinie jest 1.4874

Czyli spread, gdyby była inna cena, to wtedy te odchylenie od ceny rynkowej by wchodziło w grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtrace trzy grosze.

Juz wyzej ktos pisal ze mozliwy jest nagly skok ceny i nie zdazy sie zalapac po tej ktora chcemy.Do xtb trzeba sie przyzwyczaic.Rozne numery wykrecaja tak jak i inni brokerzy.Zawsze maja wytlumaczenie tylko dziwne ze to zawsze dziala na ich korzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...