Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

4xtrend

Systemy manualne z USA

Recommended Posts

Witam.

Rynkiem Forex interesuję się od niedawna. Cały wolny czas poświęcam na doszkalanie się, gdyż materiału jest multum. Ostatnio wydałem prawie 400 USD na zakup 4 systemów do gry.

Nie wiem czy była to słuszna decyzja, dlatego prosiłbym Was o radę. Czy płatne systemy produkowane w USA robią to, co obiecują? Czy warto w nie inwestować?

Z tego co zauważyłem, wiele osób na Forum analizuje dane samodzielnie, nie polegając na wskaźnikach zawartych w systemach takich jak te kupione przeze mnie.

Wiem, że to co zrobiłem, to trochę droga na skróty, ale skusiło mnie 80% skuteczności w przypadku jednego systemu i obietnica 66 pipsów dziennie ze strony autora innego systemu.

Niestety nie mogę wrzucić tu opisów systemów, ponieważ są w formacie PDF (język angielski), ale mogę je wysłać na maila, jeśli ktoś zechce przeanalizować ich wartość.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy słuszna to się dowiesz, jedni wolą samodzielnie dojść do zysków, inni natomiast wolą kupić sprawdzone rozwiązania. Osobiście uważam, że warto poszerzać horyzonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%, warto poszerzać horyzonty, jest to bardzo ważne, szczególnie przy grze na rynku Forex. Niektóre systemy tego typu uczą gry od podstaw, płynnie przeprowadzając od teorii do praktyki. Takie mam wrażenie. Kupując je miałem nadzieję, że da mi to szybki start w tym skomplikowanym otoczeniu :-) Dziękuję za Twoją opinię, i czekam na więcej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badania, badania i jeszcze raz... badania

Wszystko jest dobre, tylko trzeba trzymać się z żelazną konsekwencją zasad!

PS. grać można nawet na rurze od odkurzacza... :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest tyle darmowych dobrych systemów, że nie ma sensu łądować w to kasy :) Najlepsze rzeczy są za free bo same na siebie zarabiają a nie trzeba ich kupować :)

W przypadku EA może być trochę inaczej, ale nie wierz, że ktoś kto może zarobić na EA 100 000$ sprzeda je za 100$ czy 200$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem jest tyle darmowych dobrych systemów, że nie ma sensu łądować w to kasy :) Najlepsze rzeczy są za free bo same na siebie zarabiają a nie trzeba ich kupować :)

W przypadku EA może być trochę inaczej, ale nie wierz, że ktoś kto może zarobić na EA 100 000$ sprzeda je za 100$ czy 200$

Uważam wręcz przeciwnie. Jeżeli chodzi o EA, to trzeba je ciągle ustawiać by pasowały do aktualnej sytuacji panującej na rynku. Nie wystarczy zakupić samego robota i potem korzystać z niego w pierwotnej wersji przez kilka następnych lat. Dobrym przykładem są tutaj założyciele funduszu C-Quadrat, którzy podobno stworzyli robota, którego ciągła kontrola i dopieszczanie są niezbędne, lecz między innymi, to właśnie takie rozwiązanie umożliwiło wspomnianej firmie niebotyczny rozwój od roku 1991 aż do dnia dzisiejszego (proszę mieć na uwadze, że nie jest to żadna reklama produktów czy usług ww. funduszu).

W przypadku zakupu systemu nie płacimy jedynie za jego parametry. Prawdziwe strategie zawierają pełną formalizację - swego rodzaju zbiór elementów, które razem tworzą pewną spójną całość. Oczywiście można też samemu użyć pewnych rozwiązań z różnych systemów i stworzyć swój własny, lecz do takiego działania potrzebne są m.in.: czas, doświadczenie i narzędzia. Niestety czasami może brakować nam któregoś z wymienionych składników do stworzenia odpowiedniego systemu. Nawet implementacja cudzego systemu do swojego tradingu wymaga pewnego wkładu ze strony osoby korzystającej z danego rozwiązania. Nie mówię też, że za wszystko trzeba płacić ale nie oszukujmy się - to co dostępne jest dla każdego za darmo najczęściej nie wyczerpuje w pełni omawianego tematu (niuanse systemu są znane tylko autorowi) lub też czasy świetności systemu mogły już dawno przeminąć. Najlepiej jest w tym miejscu zadać sobie pytanie: jak wiele razy natknęliśmy się na prezentowany w internecie system, którego autor zataił (bądź jedynie zapomniał uwzględnić w swojej wypowiedzi) pewne fakty mające duże znaczenie dla osiąganych wyników inwestycyjnych?!

Od każdej reguły jest wyjątek. To tak, jak byśmy mieli wrzucić wszystkie książki z tematyki inwestowania/tradingu do jednego worka i napisać, że nie wnoszą one nic do naszej ewolucji. Uważam, że byłby to wielki błąd, gdyż jest bardzo wiele książek, których nawet nie warto czytać, bo zamazują one jedynie obraz i oddalają nas od wyznaczonego celu, jak również jest wiele takich, których ominięcie wydaje się być niemal istnym grzechem. Nie można umniejszyć tutaj faktu, iż taka sama część książek z wymienionych grup jest dostępna za darmo, jak i odpłatnie. Wniosek z tego płynie taki, że nie powinno się wrzucać wszystkiego do jednego worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...