Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tomekkap

|Cashflow| Sztuka inwestowania Wg. Roberta T. Kiyosakiego |

Czy grales kiedys w Cashflow ?  

17 głosów

  1. 1. Czy grales kiedys w Cashflow ?

    • tak
      5
    • Nie
      12
    • Gram co tydzien
      0


Recommended Posts

Cashflow jest grą, która poprzez świetną zabawę uczy przygotowując do inwestowania prawdziwych pieniędzy w prawdziwym świecie.

Prowadzi do intensywnego rozwoju inteligencji finansowej i uruchomienia potencjalnych zdolności biznesowych. Autor tak skonstruował grę, aby nauczyła jak wyrwać się z tzw. " wyścigu szczurów " ( życia od wypłaty do wypłaty ) poprzez uzyskanie przychodów przekraczających wydatki.

Gra Caschflow uczy finansowego myślenia właściwego bogatym inwestorom. Każdy kolejny raz zagrana stawia odmienne problemy finansowe co daje wymierne odzwierciedlenie w codziennym życiu, a w efekcie wzrost pewności w poczynania inwestycyjnych. Cena gry nie jest zbyt wygórowana jeżeli porównamy z nią korzyści jakie dzięki niej staną w zasięgu naszych możliwości.

Generalnym przesłaniem tej gry jest, że pieniądze mają pracować na nas , a nie my mamy pracować dla pieniędzy. W grze Cashflow zastosowano interaktywny model nauki, nie musimy czytać, pisać czy wysłuchiwać wykładów ale uczestniczymy w symulacji realnych zdarzeń , inwestując wirtualne pieniądze. Pozwoli to odnieść korzyści w prawdziwym świecie inwestycji. W grze jak w życiu jeżeli grasz i inwestujesz sprytnie i rozsądnie kończysz będąc naprawdę bogatym.

Gra Cashflow pomaga wartościować które decyzje finansowe pozwalają iść szybko do przodu w budowaniu swoich aktywów. Po krótkim już czasie zaczynamy sobie zdawać sprawę z naszych złych nawyków finansowych i potrafimy je korygować, dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać kontrolę nad osobistymi wydatkami. Na grę Cashflow w żadnym wieku nie jest zbyt wcześnie lub zbyt późno, a kontrola nad przepływem własnych pieniędzy pozwoli wprowadzić je na "szybki tor " i spowodować że pieniądze zaczną pracować dla nas.

Trudno spotkać osobę która po zapoznaniu się z grą nie wyrażałaby pełnej satysfakcji z gry oraz efektów jakie daje w codzienności finansowej. Nade wszystko porządkujemy pod jej wpływem naszą filozofię finansową. Gra Cashflow pomaga nam wyostrzyć dostrzeganie nadających się świetnych niekiedy okazji finansowych które wcześniej nieświadomie pomijaliśmy.

Często zadajemy pytanie, dlaczego szkoły nie uczą nas poruszania się w świecie finansów. To powinien być jeden z podstawowych przedmiotów, który między innymi wskazywałby nam drogę do sukcesu inną niż praca na etacie. Podobnie jak obecnie wysoko ceni się tzw. inteligencję emocjonalną, tak i na równi tutaj stawiać należy inteligencję finansową dzięki której stanie się bogatym nie jest uzależnione od dobrze płatnej pracy, ale od zdolności do pozyskiwania i inwestowania w aktywa.

Czyli czy pozwolimy aby nasze pieniądze pracowały dla nas.

Im szybciej zdobędziesz tą umiejętność tym łatwiej zdobędziesz finansową niezależność.

Źródło : gracashflow.com

Link do prezentacji Gry Cashflow : http://www.ponadszczytem.org/foto/cashflow_pol.swf

Prosze pisac czy gracie w Cashflow i czy organizujecie spotkania z znajomymi.

Ja w piatek jade grac ;) napisze relacje -jak na mnie wplynela ta gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zachecam wszystkich, aby grali w gry CASHFLOW miedzy innymi dlatego, ze stana sie w ten sposob lepszymi inwestorami dzieki temu, ze wycwicza umysl, aby dostrzegal, to czego nie widza oczy. Innymi slowy, beda umieli zobaczyc prawdziwa wartosc inwestycji lub jej brak - bez wzgledu na to, czy sa nia akcje, obligacje, jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych , biznesy czy nieruchomosci." - Robert T. Kiyosaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja juz po 1 graniu w cashflow.

Moge powiedziec z cala pewnoscia, ze bardzo duzo mozna sie nauczyc grajac w ta gre.

Gralem w nia 1 raz ale jest naprawde super.

Nie wyszedlem z wyscigu szczorow ;) - za duzy kredyt.

Ale pozatym polecam warto wydac na ta gre kazde pieniadze.

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chce ktos zagrac Cashflow jest z okolic Bielska Białej to Dać znać na telefon 501180201.

Jakoś sie umówimy na dany dzień i miejsce.

Zakupilem Cashflow 101 i moge grac - jezeli jest ktoś chętny pisać na gg lub dzwonić na telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje CF 101 i 202 na PC, ale tez kupie sobie chyba wersje planszową no wiem, że ta gra uczy prawidłowego myślenia a to jest najważniejsze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie właśnie w wersję 101 na PC i gierka niesamowicie wciąga i daje ogromną satysfakcję :)

Bardzo chętnie zagrałbym w wersję planszową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić sobie wersję planszowa na pół z marsem ;d

gra dość ciekawie się zapowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sporo słyszałem o tej grze lecz nigdy w nią nie grałem. Wydaje mi sie że może być to całkiem ciekawy temat i zabawa zarazem. Będe musiał sobie ściągnąć wersję na PC i potestować.

Pozdrawiam Asvor.

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poznanie zasad panujących w tej grze pokazuje w jaki sposób należy postępować w życiu aby dojść do wolności finansowej,polecam każdemu + do tego przeczytać pierwsze 3 ksiązki z serii Bogaty Ojciec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
+ do tego przeczytać pierwsze 3 ksiązki z serii Bogaty Ojciec.

Trzeba będzie koniecznie :) Bo sama gra mimo że sporo wyjaśnia to stawia też sporo pytań i zmusza do myślenia i zastanowienia się nad swoimi finansami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos na terenie Slaska ... Żywiec , Bielsko Biała chcialby zagrac w Cashflow serdecznie zapraszam i prosze dzwonic : 501180201 To ustalimy gdzie i kiedy.

Mam wersje Cashflow 101.

Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jeśli mieszkasz w Bielsku, zastanawiasz się jak rozwinąć swoją inteligencje finansową?chciałbyś sie sprawdzić w grze i szukasz ludzi z którymi chciałbyś porozmawiać na interesujące Cię tematy- zarezerwuj sobie miejsce!!

Gramy w piątki o 18.00 a w przypaku opowiedniej ilości osób i czasu w inne terminy.

Rezerwacja pod adresem:

boguslaw.wala@poczta.onet.pl

nr.kom:509771667

Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam tę grę , grałem nie raz, ale aby mogła ona czegoś sensownego nauczyć na temat inwestowania (np. na Forex, GPW, itp.) to wg mnie czyste fantazjowanie.

Za to bardzo zniechęca do posiadania dzieci == koszt! (w tej grze!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...