Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tomekkap

Tomekkap Yournal ;)

Recommended Posts

Witam

Od dzisiaj bede pisal w co inwestuje i z jakimi zyskami. Zobaczymy czy uda mi sie to systematycznie - bede sie staral.

Zapraszam do sledzenia i komentarzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzien bardzo kiepsko plynie.

Na poczatku dnia Stracilem okolo 10 % konta ,niezalamalem sie a nastepnie :

Zakupilem USD/Cad i czekam na dane o 16:00.

Sprzedalem Gbp/usd i tez czekam na 16:00.

Mysle ze dane dla dolara beda lepsze i wyjdziemy na +.

Zobaczymy pod koniec dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to kazdy sie pewnie domyslil ;)

Wtopilem Gbp/usd i usd/cada.

Niewiem co sie stalo wiem ze to moja wina ;) Kazdy blad buduje mnie aby zaczac lepiej analizowac i inwestowac.

Ustalilem ze gram na parach : Gbp/usd , Eur/usd , Gbp/jpy , usd/cad , usd/jpy

Gram Czysta AT+-Af... Linia trendu , <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a> , Ma , i Kanal moze dojdzie do tego MACD ale tylko na sprawdzenie sygnalu.

Zobaczymy co z tego bedzie ;) Mysle ze kiedys znajde sie na rynku ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu umoczylem troszke na kablu.

Mozna powiedziec ze znalazlem swoje bledy : strach, chciwosc, nieprzemyslane inwestowanie, brak odpowiedniego systemu.

Ale kazdy blad kiedys sie wynagrodzi .. miejmy nadzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle iz dostosowalem juz do siebie system ;)

Oczywiscie dzien na - ale spokojnie kazdy - kiedys daje +.

Jutro inwestuje tylko do 13:00 potem jade na cashflow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzien zaczety na minusie.

Otworzylem Longa na Geju (Gbp/jpy) po malym przeanalizowaniu - przewidywalem ze odbije sie od trendu. Jednak sie nie odbil i - 40 pipek.

Mysle ze rada dla wszystkich - Kupuj/sprzedawaj dopiero po przebiciu trendu i zamknietej swieczce ktora go przebijala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja systematycznosc zawodzi jak widac.

Wyszlem z wszystkim przez te dni co nie pisalem na +.

Wczoraj pod wieczor otwarte 2 pozycjie :

Gbp/usd - Buy - podwojne dno

Usd/cad - Sell - podwojny szczyt

Kabel zamklem jak wstalem na +70. Usd/cad lata pomiedzy +10/-10. Czekam bo po podwojnym szczycie powinno poleciec w S.

Wczoraj ustalilem ze przezucam sie do innego brokera.

Dzisiaj robie depozyt na AM i zaczynam trading.

Mysle ze opanowalem juz troszke swoje niepewnosci inwestycyjne.

Zobaczymy w krotce.

Bede sie staral systematyczniej wrzucac swoje komentarze i opisy pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle.

Dzisiaj z rana wstalem a gej na -40 $ ;) . No bywa... tylko co ja zle robie ?? Co moge poprawic w swoim stylu gry ?? Prosze o rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest bardzo trudny okres na rynku,głównie liczy się analiza fundamentalna,techniczna pewnie do konca tyg nie podziała za dobrze :)

Pozdraiwam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heheh ;) nie o to chodzi :D Pytam sie co zle robie :P moze w psychologi tkwi problem ?? Wg mnie moim bledem jest zle zarzadzanie kasa na koncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze oto Screaan z Demo ktore otwarlem dokladnie 24 Stycznia 2008 Roku.

fd71d5664b3e4a2d.jpg

Chciałbym zaznaczyc ze gralem na demo jak sobie o nim przypomnialem ... okolo 1 raz w tygodniu...

Niechodzi mi o to zeby sie chwalic - tylko powiedzcie mi ... co robie zle w realu ze prawie zawsze trace margin.... A na demo jak widac skutecznosc 90 % .... w realu mialem 52%.

Prosze jakies swoje mysli...

Wydaje mi sie ze moim problem jest w -wychodzeniu z pozycji. Co o tym myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

graj raz na tydzien na realu tak jak na demo :) siedzisz całymi dniami na realu -> siada Ci psycha :) jedna pozycja na minus i jak najszybciej starasz sie otworzyć inną, żeby odrobić poprzednią ... itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat napewno nie jest problemem :) Bo ile traderow nie schodzi z kompa po 8 godzin ... Ja gram teoretycznie od 15:00-20:00/22:00 Wiec tu nie tkwi problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówie Ci zrób formalizacje :) będziesz wiedział kiedy wychodzić z pozycji,jakie dawać stop lossy wszystko.System transakcyjny to podstawa.Bez tego ani rusz do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nicko13 Dziekii za rade... - Denon tez dzieki. Zrobie formalizacje i zobaczymy jakie beda wyniki.

Pozdrawiam i smacznego jajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
graj raz na tydzien na realu tak jak na demo :) siedzisz całymi dniami na realu -> siada Ci psycha :) jedna pozycja na minus i jak najszybciej starasz sie otworzyć inną, żeby odrobić poprzednią ... itd :)

Zgadzam się w zupełności. Jeśli otwierasz pozycję - przecież zakładasz iż jest ona pewna i ustawiasz SL i TP i nie musisz siedziec przy komputerze bo i po co. Możesz zająć się czymś innym. Ponadto jeśli zagrałeś na interwale h1 wzoruj się na tym interwale przy aktualnej ocenie rynku i sensie Twojej pozycji po otwarciu jej a nie na mniejszych gdyż to wprowadza straszny mętlik w ocenie i jest ona mało obiektywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2008-03-28, 15:23 ]

Wraz z formalizacja stylu gry. Zformalizowalem sobie system ktory zaczalem uzywac.

Dzisiaj tylko 3 pozycje :

GBP/USD Short Otworzone na podstawie formacji glowy ramion i Swiecy "Wisielec". Zamkniete na oporze. 22

GBP/USD Short Po przebiciu oporu. Zamkniete z powodu osiagniecia wystarczajacego zysku 5

GBP/USD Short Po przebicu oporu nowa pozycja.Zamkniete z powodzeniem;) 3

GBP/USD Long Przebicie trendu spadkowego oraz fibo 61.8.Zamkniete na skalpie 5

GBP/USD Long Przbicie MA trendu i maximum wczesniejszej swiecy. Zamkniete na zadawalajcym mnie zysku :) 5

W sumie +40 pipek. (4%)

[ Dodano: 2008-04-10, 06:53 ]

Po wielkich stratach... w 2 dni Wczoraj i dzis w nocy zarobilem 400 pipek - odrobilem straty.

Mam nadzieje ze moj nowy sposob wypali :)

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-04-17, 20:59 ]

Nowym sposobem ... odrabiam czesc straty na fx - czyli margin ktory wplacilem i stracilem. W sumie odrobilem juz 20 % tym samym osiagnalem cel (w miesiac 60 % portfela) jeszcze zostalo mi 10 dni luzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...