Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Zabójcze hasła

Recommended Posts

Ostatnimi czasy coraz częściej możemy się spotkać z reklamami w telewizji lub internecie, których najważniejszym przesłaniem są hasła, które mówią o tym, iż dany broker/DM oferuje jeszcze łatwiejszy dostęp do rynku. Wszystko po to, by zainteresować swoją ofertą coraz to większą liczbę klientów. Nie twierdzę, że rozwijanie usług w postaci ulepszania platformy czy też oferowania dostępu do dodatkowych informacji jest złe samo w sobie, jednak mam kilka zastrzeżeń, co do łatwości otwierania rachunków.

Czy jest tak, że przez lata rynek stał się łatwiejszy? Moim zdaniem jest wręcz odwrotnie - mimo iż świadomość poszczególnych inwestorów/traderów jest coraz większa, to rynek wymaga coraz to dokładniejszego przygotowania. Kiedyś założenie rachunku trwało o wiele dłużej, przy czym progi wejścia były niewspółmiernie wyższe. Każdy, kto chciał otworzyć rachunek, siłą rzeczy przygotowywał się wcześniej do tej czynności. Teraz natomiast otwarcie rachunku zajmuje zaledwie kilka minut, przy czym w niektórych przypadkach zaksięgowanie wpłaty następuje jeszcze tego samego dnia.

Moim zdaniem kierunek zmian powoduje, iż wielu początkujących traktuje inwestowanie/trading, jako rozrywkę, gdyż nauka kosztuje stosunkowo "mało" (margin call przy 100$ depo nie boli tak mocno, jak nauka na 10 000zł przy 1 kontrakcie FW20) . Nie bierzemy jednak pod uwagę tego, że setki tysięcy początkujących z całego świata regularnie oddaje swoje depozyty, nie będąc uprzednio przygotowanymi do zajęcia, jakie mają zamiar wykonywać.

Ostatnią rzeczą przed którą pragnę ustrzec jest przyjmowanie za pewnik bezsensownych haseł typu: "trzeba najpierw 5 razy zbankrutować, żeby stać się profesjonalistą". Nie uważam, by tego typu hasła pozytywnie wpływały na rozwój poszczególnych inwestorów/traderów, gdyż nie widzą oni problemu w ciągłym traceniu pieniędzy - w końcu przy którymś bankructwie z kolei wciąż jeszcze się uczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dukascopy Bank - forex  forum i opinie
Nie bierzemy jednak pod uwagę tego, że setki tysięcy początkujących z całego świata regularnie oddaje swoje depozyty, nie będąc uprzednio przygotowanymi do zajęcia, jakie mają zamiar wykonywać.

No ale chyba właśnie dlatego powstaje tyle nowych platform, gdzie można grać już od 100 USD.

"trzeba najpierw 5 razy zbankrutować, żeby stać się profesjonalistą".

Szczerze mówiąc to zdanie zawsze wydawało mi się wyjątkowo idiotyczne, ale na niektórych forach jest uznawane wręcz za motto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×