Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

kocurnikov

GO4X - Opinie

Recommended Posts

Witam serdecznie, co sądzicie o marce GO4X? We wrześniu mam zamiar otworzyć realny rachunek u nich lecz przed tym chciałbym poznać kilka dodatkowych opinii. Mnie przekonało do nich to że są marką DM TMS.pl oraz mikroloty. Jestem początkującym, także moja pierwsza wpłata będzie nie wysoka. A mikroloty pozwolą mi stosować swoją strategię oraz sensownie zarządzać kapitałem. Proszę o opinie, pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem TMS Direct i jeżeli chodzi o tę platformę (jak również DM), to bardzo sobie chwalę.

Na temat GO4X nie jestem jednak w stanie podzielić się żadną opinią, gdyż nigdy nie posiadałem tam rachunku. Niemniej jednak uważam podobnie jak Ty - marka TMS Brokers powinna mówić sama za siebie.

Jak uzyskasz jakieś konkretne informacje lub zdecydujesz się sam ich przetestować, to nie omieszkaj podzielić się z nami opinią ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W go4x mam konto od kilku miesięcy. Od tego czasu nie mogę się uskarżać na żadne problemy. Transakcje otwierane i zamykane beza problemów, jeżeli występują kwotowania to jest okno informacyjne i można przyjąć lub usunąć zlecenie. Minimalna wpłata początkowa 1000,00 zł, miniloty, spread na EUR/USD nawet 0,5 pipsa:D Kontakt bez problemowy przez czata na stornie, telefoniczny czy mailowy. Dostępny czytnik RSS z najnowszymi informacjami. Jednym słowem polecam. Dla porównania spread na GOLD w XTB od 80 do 200 pipsów w go4x od 8 do 12 pipsów:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba kolega Kocurnikov to na demo jedzie a tu nie o to chodzi. Dla zainteresowanych to realia na dzień dzisiejszy są następujace:

- baaaardzo duży spread, najczęściej 20, rzadko kiedy schodzi do 15/13 (na demo to zazwyczaj jest 13/16)

- bardzo duży rozjazd ze wskazaniami innych brokerów, nawet do 100 (najczęściej 30-40)!! Daje to możliwość naginania kursu z zyskiem dla brokera mimo zachowania ogólnego trendu.

- permanentne rekwotowania, mimo przyjetego poslizgu 3-5

- kurs 'mułowaty' chyba uśredniany, znika dużo szpilek

W efekcie, bardzo duża różnica pomiedzy demo a live mogąca wyrobić raczej niezasadne przekonanie o atrakcyjności rachunku. Byłbym skłonny powiedzieć że dla wiekszości graczy z małym kapitałem ta przygoda skończy się wyczyszczeniem rachunku. Lepiej poszukać innego brokera.

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A, i co chyba najważniejsze - nie ma co dyskutować nad poniższym bo wystarczy ustawić obok siebie dwie platformy i wszystko widać - kiedy zrobisz transakcję - np. kupno (czyli w danym momencie kurs brokera jest poniżej kursu transakcji o spread) to kiedy kurs zbliży się do ceny transakcji to ... zatrzyma się (oczywiście na demo tego nie ma). Kurs na platformie porównawczej idzie sobie oczywiscie dalej a ten stoi (a czasem wręcz się lekko cofa) - zapewne czekają czy kurs Saxo się nie cofnie. Jeśli się cofnie to nie miałeś bracie szans na stuknięcie, jeśli znacząco poszedł jednak dalej to i kurs brokera pójdzie dalej. (Jak ma się poczucie humoru to mogłoby to śmiesznie wyglądać gdyby, oczywiście, nie chodziło w sumie o pieniądze - taki ping-pong z kursem, blokujesz go raz z góry, raz z dołu a on zawsze zareaguje. Nie tylko ręce opadają ...)

Zebrać to wszystko razem to mamy spore rozczarowanie bo oczywiście image ten broker ma całkiem niezły więc i ucz[...]wego traktowania można by się spodziewać. Wszak spread i prowizja powinny im wystarczyć na pokrycie kosztów i zapewne godziwy zysk. Szkoda, że tak to czasem wychodzi.

Oczywiście są to moje subiektywne spostrzeżenia. Na koncie demo tego nie uświadczysz, a zakładać konto żeby samemu to przeżyć to nikomu sie nie zechce :(.

Można by oczywiście zastosować strategię która uwzględni powyższe ale mimo wszystko nie tak to chyba powinno wyglądać.

pzdr

TMS Direct tez mi sie podobał, nawet inne niż w MT4 zestawienie transakcji, a i bardzo ładnie wykres widać na dużym ekranie. Niestety, miałem tylko do czynienia z demo więc nie wiem jak na realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spread na EURUSD jest super, ale SWAPy są tragiczne. Dziesięciokrotnie droższe od normalnych brokerów. Gdyby posiadali konto free SWAP chętnie bym założył konto live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocne strony GO4X to:

- minimalny wkład 1000zł jest to najniższa wysokość wkładu jaki jest obowiązujący na polskim rynku

- mikroloty, które są niezastąpione szczególnie początkującym graczom. Pomagają ograniczyć ew. straty niedoświadczonym traderom

- mamy dostępne co wtorek WEBINARIA- są to darmowe szkolenie z inwestowania

- jak również w całej Polsce szkolimy wszystkich zainteresowanych również na darmowych spotkaniach

Stawiamy również nacisk na obsługę Klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocne strony GO4X:

- warto dodać też o niskim spreadzie na EUR/USD 1pips

Słabe strony GO4X:

- bardzo, ale to bardzo wysoki SWAP. Tak wysokich wartości SWAP nie widziałem u żadnego Brokera. Rolowanie jest ujemne jednocześnie na pozycjach sell oraz buy :(

p.s.

Gdyby GO4X wprowadził konta islamskie z darmowym SWAP, byłaby to najlepsza oferta ze wszystkich światowych Brokerów jakich znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Trader’s Book. Osobiście twierdzę, że to super rozwiązanie. Dzięki Trader’s Book każda osoba może zapisywać m.in. nominały wykonanych zleceń, subiektywne odczucia czy swoje samopoczucie. Dzięki zgromadzonym informacjom możemy przeanalizować, kiedy podejmowane decyzje były trafne, a kiedy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testowałem TMS Direct i jeżeli chodzi o tę platformę (jak również DM), to bardzo sobie chwalę.

Na temat GO4X nie jestem jednak w stanie podzielić się żadną opinią, gdyż nigdy nie posiadałem tam rachunku. Niemniej jednak uważam podobnie jak Ty - marka TMS Brokers powinna mówić sama za siebie.

Jak uzyskasz jakieś konkretne informacje lub zdecydujesz się sam ich przetestować, to nie omieszkaj podzielić się z nami opinią ;-).

Teraz mamy rok 2012 i mogę uzupełnić statystykę tej że firmy.

Konto realne jeśli się ma lub zastanawia się nad jego podjęciem (otwarciem). Warto zapomnieć o tym brokerze. Absolutnie ale to absolutnie polecam innego broker'a. I nie ze względu spreadu. Bo mamy już na polskim rynku lepsze oferty ze spreadami.

GO4X bardzo mocno się spierdzielił, na nasz klientów szczęście warto o tym pisać. KATEGORYCZNIE I STANOWCZO ODRADZAM GO4X. Szczegóły mogę podać na prv albo wpiszę tutaj na forum wszem. Ale nie wiem czy nie będzie usunięty wówczas post.

Jeśli znajdę screeny to będę mógł wrzucić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema chlopaki -

Tak sie sklada ze wszystko idzie do przodu i teraz mamy calkowicie inne warunki

Go4x w tym momencie ma najnizsze spready na calym rynku polskim i mozna u nich

na tych prowizjach sporooo zaoszczedzic. Na eur/usd mamy 1 pips spreadu, na eur/pln i usd/pln to spready kolo 25 pipsow -a nie jak na bossie okolo 100! pipsow.

Aktualnie opłaty SWAP - sprawdzalem na oko - to wychodzi ze go4x moglby jeszcze troszke sie postarac - natomaist i tak od wiekszosci brokerow oplaty sa duzo nizsze.

Do konca tego tygodnia bede robil dokladna anlize polskich brokerow w stosunku do cen i oblicze na ktorym miejscu znajdzie sie go4x- z czystej ciekawosci- również pod swój użytek.

Pisalem o platformie jakis czas temu na blogu u sieibe, polecam doczytac:

http://finansowa.blogspot.com/2012/08/b ... =BP_recent

I uwazam ze mimo ze spread na WIG20 - to 3 pipsy!!! - strasznie duzo!, - (ale akurat od tego mam inne konto maklerskie) to dodoatkowo nizsze spready na towarach w stosunku do konkurencji - mocno - przemawiaja na korzysc Go4x!,

Poki co uwazam - ze warto pobrac chociazby ich demko i potestowac - i to ostro jak smiga.

-Ja osobiscie zauwazylem - ze zdecydowanie lepej idzie zarobic na day tradingu gdy spread wynosi tylko 1 pips!

Dodatkowo Go4x - robi webinary (szkolenia na zywo) dla nowo zarejestrowanych-

co dla zielonych - ale i tych wtajemniczonych, duzo daje poniewaz przypominaja sobie wazne rzeczy.

I jeszcze co do dodatkowych zajmowania pozyzcji i grania na rynku forex - ciekawa strategia wydaje sie granie w zgodzie ze stopami procentowymi danych instrumentow finansowych i dluzszy interwal czasowy. I jezeli, Korzystny swap bedzie dla nas np na Eur/pln na zajmowanie pozycji L to wtedy takie pozycje grac. - Mysle ze napisze o tym jeszcze w krotce i rozwine swoja mysl dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo korzystałem z usług GO4X i nie miałem zastrzeżeń. Aż do dziś. Wyleciałem na stopie na dziennej świeczce. Przeglądnąłem dla pewności wykresy u wielu innych brokerów i okazało się że tylko GO4X wyrysował taki długi cień który zabrał mi stopa ! Napisałem grzecznie do nich, że mają błąd w kwotowaniu i proszę o zwrot kasy i ponowne otwarcie pozycji która cały czas powinna być otwarta. Odpisali, że mają w regulaminie napisane, że mają prawo rysować takie świeczki !

Tak! "Odpisali, że mają w regulaminie napisane, że mają prawo rysować takie świeczki !"

Więc granie u nich nie ma nic wspólnego z graniem na rynku forex. Są po to, żeby oskubać klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...