Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nicko13

Nicko13 Journal

Recommended Posts

Witam was drodzy traderzy.

Poprowadzę tutaj dziennik moich tradów,będe opisywał swoje błędy oraz sukcesy.Mam nadzieję że pomoże to wam samemu zrozumieć istotę rynku oraz ,nauczyć się na moich błędach,których mam nadzieję będzie jak najmniej.

Gram 3 systemami wchodzenia w transakcje

Pierwszy Ozfx na świeczkach D1

Drugi oparty o formacje fibonnaciego typu krab ,nietoperz,gartley ,motyl świeczki D1 oraz H4,czasem H1

Trzeci Skalp na 5 minutowe świeczki.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza pozycja Overnight EURJPY short,z systemu wejśćia ozfx,do tego mamy dość silny górny opór na poziomie 158,90

EURJPY short open 158,66 SL 159,09 trailing stop ustawiony na 65 pipek

TP 1 na poziomie 158,26

TP 2 157,60

TP 3 156,26

TP 4 okaże się ale myśle że okolice 154,xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy lot zamkniety na +40 pips , 2 pozostałe puknęły w SL ktory sie nie bardzo przesunął.

ogólnie licząc 1 lot x 40 pips = 40 pips ,2 loty x 50 pips =100 pips

razem -60 pips ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem jeszcze jedną Ske z poziomu 158,77

SL dałem na 159,15 zeby mi nie pukło w razie czego.

zamknalem na 158,37

co dało mi 40 pips zysku. przy 3 lotach

idąc wczesniejszymi wyliczeniami 40x3=120pips

-60 +120pips = 60pips na plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około godziny 13:20 wszedłem w skalpa Long na EURJPY open 158,45

Zamknąłem to troszke za późno lub za wcześnie na 158,49(bo kursu po okresie bujania w konsolidacji po 10 pipek w gore i w dół poleciał L jeszcze kilkanaście pipsk)

+4 pips x 3 loty =+12 pips

Później mamy fałszywy sygnał ze skalpa zamkniety na -20 pipek

-20x3loty=-60 pips

Nastepna transakcja

Mój drugi system ( nie skalp którego opisuje wyżej) dał sygnał S na Eurjpy

Wszedłem w S z poziomu 159.00 pozycje zamknąłem na 158,55 ,drugą jeszcze miałem która też była na +20 ale przytrzymałem ją za długo i zamknieta na -6 pips

Sumując 45x3=+135 pipek

-6x3= -18 pipek

Dalej mamy wejśćie na GU w S analizując formacje stworzoną na D1 które uderzyło w SL na 60 pipek niestety co daje nam 60x3 loty = -180 pips

Podsumowując powyższe pozycje

+12-60+135-180= -93 pipsy :)

Jak widać skalpowanie na niskich interwałach idzie mi bardzo dobrze ,udupiła mnie longtermowa pozycja i jej uderzenie w SL :)

Obecnie postawiłem jeszcze jedno S na GU ponieważ wierze w ten system(formacje kraba,gartleya,nietoperza itp.)

z poziomu 2.0274 SL 2.0320

a także 2 longtermy z systemu OZFX

czyli

CHF/JPY Sell 99.92 SL 100.86

AUD/CAD Buy 0,9266 SL 0,9200

TP dla pozycji longtermowych są opisane w ebooku dotyczącym OZFX zamieszczonym w dziale systemy i strategie.

otwarte pozycje kształtują się w tej chwili tak

CHF/JPY -10

AUD/USD +20

GBP/USD +8

Licząc ogólny stan konta -93pips+60pips = -33 pips od stanu początkowego.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie moje konto na budowie ;D dzisiaj dołożyliśmy troszkę cegiełek :)

Tak jak co dzień opiszę dzisiejsze pozycje

Zacznę od pozycji otwartych w nocy o których pisałem wcześniej :)

GBP/USD jeszcze nie zaczal ostatecznie spadac...czekam na poczatek trendu spadkowego na swieczkach D1 zeby juz nie bylo pukania w SL

pozycja zamknieta na - w nocy SL puklo -52 pipsx3loty= -156pips

CHF/JPY trailing stop zadzialal i przesunelo mi SL na +45 pipsx3loty = +135 pips

AUD/CAD SL przesunelo sie jedynie na poziom 0 a wiec 0 pips.

w nocy jeszcze gadałem z kolegą i zrobiłem skalpa na GBP/CHF o godzinie 1:45

open buy 0.30 gbpchf 2.0570 close 2.0580 +10pipsx3= +30 pips :)

Dalej skalpy robione już w ciągu dnia na 11 pozycji(10 zyskownych) jedna zamknieta na niewielkim minusie co spowodowało moje nie przeczekanie ,ponieważ pozniej ladnie weszla.

Skalpy robione systemem M5 o ktorym pisalem w pierwszym poscie oraz wspomagane formacjami z drugiego systemu opisanego wyzej.

Nie chce mi sie pisac az tylu pozycji wiec napisze w skrocie na jakiej parze były i ile pipek zarobilem.

AUD/CAD Sell +10pips x3=+30 pips

GBP/CHF Sell +35pips x1,5 = +53 pips

GBP/CHF Sell +31pips x1 = +31pips

GBP/CHF Sell +29pips x1 =+29pips

EUR/JPY Sell -7pips x3 = -21 pips

USD/CAD Buy +10 pips x3 =+30 pips

GBP/CAD Buy +42pips x3=+126pips

USD/CAD Sell +6pips x3 = 18pips

EUR/JPY Sell +3pips = +3pips

EUR/JPY Sell +19pips = +19pips <---- z pozdrowieniami dla Denona :)

-156+135+30+53+31+29-21+30+126+18+3+19=297pips licząc na 1 lota ogólnie ok 120-130 standardowych pipsow na +

-33+297= +267pips co znacznie powiekszylo dzis moje konto :)

No i to tyle :)

Dzisiaj raczej nie wchodze w żadne pozycje overnight.

Pozdrawiam i do usłyszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z newsów to tyle :

Zrezygnowałem z systemu OZFX poniewaz nie nadaje się zupełnie na tak intensywne okresy na rynku (chodzi mi o USA i dolarka).

Ogólnie +250 pipek :)

liczac tak jak wczesniej 250x3=750pips

Załączam screena z pozycji bo nie chce mi się tyle pisać,bedzie szybciej i łatwiej i na pewno wszystko zobaczycie.

79a85c56c0bcc755.png

Stan konta od stanu początkowego

+267pips +750 pips = 1017pips na plusie :)

Pozdrawiam Cieplutko :)

A no i zostawiłem jeszcze na noc shorta na UJ z poziomu 96,62 SL 98,95 TP 88.00 wielkosc pozycji 0.01 lota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, całkiem nieźle to wszystko wygląda tylko mam małe pytanka, mianowicie chodzi o to że piszesz że grasz 3 lotami i pipsy mnożysz przez 3, a na wklejonym screenie widać 0,3 lota?

Do 5M skalpa używasz jakiś wskaźników, albo robisz zlecenia oglądając tylko świeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam wskaźników jeśli będzie ktoś chętny i mnie zmobilizuje to opisze system i wrzuce wszystko co potrzebne.W tej chwili dodałem jeszcze jedną małą zmiane w sysie na skalpy.

I piszę również iż na razie zawieszam pisanie journala ,będe wrzucał opisy tygodniowe,lub miesięczne na transakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 = lot

0.1 = minilot

0.01 = microlot

Nie wiem która liczba określa ilość pipsów odnośnie screena ale patrząc na każdą pozycję i uwzględniając spread masz pokazane +71 pipsów. Nie jest to ani 750 ani 267. Jeżeli wszystkie Twoje obliczenia tak wyglądają to nie chce wiedzieć ile pipsów na złocie zrobiłeś :-P

Skoro zdecydowałeś się na pokazanie wielkości pozycji (3 miniloty = 0.3 lota) to dlaczego ukryłeś profit skoro był wiadomy (to już na marginesie bo szczerze to mnie to <>< ) ?

PZDR

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm przeliczając pipsy w ten sposób na ostatnich stopach % w USA zarobiłem : 1470 pipsów x 8 lotów ( 80 pipsów ) = 117600 pipsow i to w 6 h nie liczac złota.

Musisz zrozumiec ze zagrywka za 0,3 zwieksza wartość jednego pipsa a nie ilość pipsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczylem mu to ale jakos nie chcial mnie posluchac ;)

2 loty i 5 pipek to nie żadne 5 x 2 ...... bo wynik daje pipsy a nie $ ... Wiec to nie pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm przeliczając pipsy w ten sposób na ostatnich stopach % w USA zarobiłem : 1470 pipsów x 8 lotów ( 80 pipsów ) = 117600 pipsow i to w 6 h nie liczac złota.

Musisz zrozumiec ze zagrywka za 0,3 zwieksza wartość jednego pipsa a nie ilość pipsów.

A w przypadku gdy zagrasz 5 lotów i 8 lotów i będziesz chciał wiedzieć czy Twoje konto jest na plusie czy na minusie to jak to zrobisz?

Trzeba podzielić lub pomnozyc ilosc pips tak aby bylo przy jakiejs wartości bazowej np.1 i wtedy kazdy moze sobie policzyć czy zarabiasz tylko pipsy czy prawdziwe pieniądze,o to mi chodzi w tym sposobie wyliczania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wprowadzasz innych w błąd i wymyśliłeś własne liczenie, którego się nie stosuje. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm przeliczając pipsy w ten sposób na ostatnich stopach % w USA zarobiłem : 1470 pipsów x 8 lotów ( 80 pipsów ) = 117600 pipsow i to w 6 h nie liczac złota.

Musisz zrozumiec ze zagrywka za 0,3 zwieksza wartość jednego pipsa a nie ilość pipsów.

A w przypadku gdy zagrasz 5 lotów i 8 lotów i będziesz chciał wiedzieć czy Twoje konto jest na plusie czy na minusie to jak to zrobisz?

Trzeba podzielić lub pomnozyc ilosc pips tak aby bylo przy jakiejs wartości bazowej np.1 i wtedy kazdy moze sobie policzyć czy zarabiasz tylko pipsy czy prawdziwe pieniądze,o to mi chodzi w tym sposobie wyliczania :)

No normalnie wg Twojego liczenia 5 lotow (50 pipsow) x ilosc pipsow i 8 lotów (80 pipsow) x ilosc pipsow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ce2dfb4ed7de911b.png

Tak mniej więcej analizuje wykres,są to formacje <a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=12" title="liczby fibonacciego na forexie">Fibonacci</a>ego oraz fale elliota,cały czas studiuje te tematy dogłębnie i wiem coraz więcej,tą metodą można zarobić naprawdę grubą kasę :) W tej chwili robię to już bezwskaźnikowo,jedyne co mi pomaga to zigzag.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-03-31, 03:15 ]

pobiłem swój rekord w ilości pipsów na godzine ,teraz jest 355 :D

[ Dodano: 2008-04-04, 19:24 ]

f99f97720c8aa9b4.png ac2acf3850b682c9.png

Badania trwają nadal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie

Poprosił mnie o wpis żeby jego postów nie dopisywało jako edycja i myślałem że zacznie nową serie przemyśleń a tu 2 tygodnie i nic :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby znalazł się ktoś zainteresowany i korzystający z podobnych metod i chcialby wymienic doswiadczenia mozna pisac na gg.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-05-15, 17:16 ]

EURGBP http://img258.imageshack.us/my.php?imag ... leyyn0.png

Moja analiza dla eur/gbp

jestem w pozycji S z poziomu 0.7969 TP 0.7885

eurgbpbearishgartleyyn0.th.png

Oraz analiza dla GJ jestem w S z poziomu 204,84 TP 201,84

http://img390.imageshack.us/my.php?imag ... nalin4.png

formacjakanalin4.th.png

[ Dodano: 2008-05-17, 18:19 ]

EG zamkniete na +20 GJ sie buja miedzy +100 a +200 pips,mialem w piatek tez kilka innych pozycji złapałem tylko jedno SL ogólnie +481 pips w piatek nie liczac gj ktorego jeszcze nie zamknalem.

[ Dodano: 2008-05-28, 22:55 ]

Tak ostatnio spokojnie sobie jade z pozycjami,zawsze mam TP i SL i tylko konsekwentnie trzymam się systemu :) ,zaczalem osiagac systematyczne zyski na rynku.

Dzisiaj wpadlo +210 pips ,ze złota,EJ i Ucada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem 2 nowe systemy z których jeden jest całkiem nowy (na forum w dziale systemy i strategie) i drugi jest modyfikacją mojego pierwszego systemu ;)

Poświęcam teraz mniej czasu na fx a zarabiam podobnie a nawet i lepiej jak wtedy gdy siedzialem po 20 godzin.

Pracuje nad elastycznym systemem do skalpowania,dzieki ktoremu moglbym po prostu przysiasc i wyskalpowac paredziesiąt pipsów w dowolnym momencie .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...