Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

elderonus

Depozyt zabezpieczający i pytań kilka.

Recommended Posts

Witam

Jestem nowy na tym forum ale szukając informacji w necie wpadłem na wasze tematy i widzę ze jesteście bardzo konkretni wiec chciał bym zapytać o kilka rzeczy nim zacznę grać w realu.

Otóż na wstępie czy ktoś by mi wyjaśnił jak działa Depozyt zabezpieczających konto jak to się rozlicza ?? Bo nie potrafię nigdzie doszperać się wzoru. A o to pomocne szczegóły. Nie chce tez robic reklamy brokera wiec nie podam jego nazwy chyba ze zapytacie.

Otóż chce na wstępie wpłacić 25 $ na dźwigni lewarowej 1:500 i nie wiem jak się doliczyć ile mogę zainwestować a ile zostawić by mi konto nie poszło na minus i bym nie musiał kilku tysiaków spłacać :(

Druga spraw wiem ze demo na pewno nie odwzorowuje reala. ale mam pytanie do konkretnej strategii czy jest ona możliwa do zastosowania w realu do rzeczy.

Na podstawie analizy wykresu, ustawiałem linie pozioma do najwyszych wartości w danym tygodniu kiedy waluta spadała, a do najnizszych odchyleni kiedy rosła, wg demo trzeba wchodzić na rynek kiedy cena przekroczy któraś z liinni i na przykład przy trendzie niedźwiedzia ( trendzie spadkowym jeśli sie nie mylę ) stawiamy linie przy najwyższych wartościach i gdy odchylenie cenowe odbiję i zacznie rosnąc i przekroczy linie znaczy to ze być może trend będzie wzrostowy. Na koncie demo sporo na tym zarobiłem przez ostanie kilka miesięcy ale jak to ktoś ujął to tylko symulator loty wiec czy w realu to się uda ??

Mam nadzieje ze nie zakręciłem, może to już ktoś probował i wie to proszę o info.

ech i ostatnie pytanie teraz to już znubię na maksa, jeśli otworze długa pozycje bo przewiduje wzrost waluty, bez ustawienia SL i TP, gdy chwilowo wartość np EU/USD spadnie po nizej ceny kupna czy broker zamknie mi pozycje automatycznie ??

I ostanie na jakim lewarze warto grać ??

Z góry dziękuje za informacje i pozdrawiam Paweł

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Otóż na wstępie czy ktoś by mi wyjaśnił jak działa Depozyt zabezpieczających konto jak to się rozlicza ?? Bo nie potrafię nigdzie doszperać się wzoru. A o to pomocne szczegóły. Nie chce tez robic reklamy brokera wiec nie podam jego nazwy chyba ze zapytacie.

Otóż chce na wstępie wpłacić 25 $ na dźwigni lewarowej 1:500 i nie wiem jak się doliczyć ile mogę zainwestować a ile zostawić by mi konto nie poszło na minus i bym nie musiał kilku tysiaków spłacać :(

Przykład:

1 lot = 100 000 jednostek walutowy bazowej (pierwsza waluta z pary).

Na normalny rynku, żeby kupić 100 000 Euro za dolary (kurs EUR/USD =1.3099), potrzebujesz 130 990 dolarów (100 000 x kurs).

Jeżeli broker daje Ci dźwignię 1:100, tzn, że 100 000 jednostek waluty bazowej możesz kupić za 100 razy mniej waluty kwotowanej (druga waluta z pary).

130 990 / 100 = 1309,90$

Te 1309,90$ za które kupujesz 100 000 euro, to tak zwany depozyt zabezpieczający (musisz tą kwotę "wpłacić" brokerowi, żeby móc w ogóle zakupić takie ilości euro).

W naszym wypadku, np. na rachunku brokera masz np. 100 000$, więc jak zakupisz 100 000 euro przy dźwigni 100:1, to wydasz wspomniane wyżej 1309.90$.

100 000 - 1309.90$ = 98 690,10$ (kwota do dyspozycji - wolne środki na koncie).

Pozycja otwarta i tak długo będzie otwarta, jak długo pozostaną Ci na koncie wolne środki. Jeżeli ich zabraknie (kurs pójdzie nie w tą stronę, w którą chcesz), to broker zamknie pozycję i zostanie Ci tylko depozyt zabezpieczający.

Wartość pipsa dla jednego lota (100 000 jednostek):

Rachunek w dolarach i para EUR/USD (kwotowana do 4 miejsc po przecinku).

Wydaliśmy łącznie 130 990$ na 100 000 euro (pomijam na chwilę dźwignię, bo wartość pipsa nie zależy od niej) przy kursie 1.3099.

Jeżeli kurs wynosiłby 1.3098 to wydalibyśmy 130 980$.

130 990$ - 130 980$ = 10$ (wartość jednego pipsa - zmiana kursu o 0.0001)

Wracając do naszego przykładu:

- Wielkość konta 100 000$

- Dźwignia 100:1

- Otwarta pozycja w wielkości 1 lota na EUR/USD

- Depozyt zabezpieczający 1309.90$

- Wolne środki 98 690,10$

Wiedząc, że jeden pips = 10$,

to 98 690,10 / 10 = 9 869 pipsów.

9 869 pipsów, tyle w przybliżeniu może wynieść twój Stop Loss, zanim wyzeruje Ci konto.

Mam nadzieję, że informacje Ci się przydadzą. Specjalnie pominąłem wzory, bo tak łatwiej może przyswoisz wszystko co napisałem.

Wracając do Twojego 25$ i 500:1.

Zakładając, że wpłacasz do Admiral Markets (konto micro, minimalne wielkość pozycji: 0.01lota).

0.01 lota = 1 000 jednostek waluty bazowej.

Depozyt zabezpieczający:

Kurs EUR/USD = 1.3099

Przy dźwigni 1:1 i jednym locie, musisz posiadać 130 990$

a przy dźwigni 500:1 oraz 0.01 lota = (130 990 / 500) / 100 = 2.62$

Podsumowanie:

Przy koncie 25$, jak otworzysz jedną pozycję za 0.01lota na EUR/USD, to broker zablokuje Ci 2.26$, a 22.74$ pozostanie Ci na ewentualne ruchy na parze.

Wartość pipsa.

Przy jednym locie było to 10$, to przy 0.01 lota, będzie to 0,10$.

22.74$ / 0,10$ = 227 pipsów.

227 pipsów, tyle możesz stracić na tej pozycji, zanim broker ją zamknie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Druga spraw wiem ze demo na pewno nie odwzorowuje reala. ale mam pytanie do konkretnej strategii czy jest ona możliwa do zastosowania w realu (...)

W większości przypadków porównywanie demo do symulatora ma na celu zobrazowanie zmniejszonego wpływu czynnika psychologicznego na trading, nie zaś poprawności osiągniętego wyniku. Możliwe bowiem jest, żebyś osiągnął podobny wynik tradując na koncie realnym, jednak nie można uznać tego za pewnik, gdy dochodzi czynnik emocjonalny, który niestety zmienia całą postać rzeczy (bardzo często na niekorzyść samego zainteresowanego).

Nie ma potrzeby rozpatrywania tej konkretnej sytuacji, gdyż nigdy nie będą to wyniki zbliżone do tych realnie możliwych do osiągnięcia. Należy jednak pamiętać, że profesjonaliści odznaczają się umiejętnością eliminowania zbędnych emocji, toteż ich wyniki demonstracyjne teoretycznie mogłyby być zbliżone do realnych (trudno jest to jednak ocenić, gdyż prawdziwi profesjonaliści są najczęściej akurat tymi, którzy zarządzają największymi portfelami).

jeśli otworze długa pozycje bo przewiduje wzrost waluty, bez ustawienia SL i TP, gdy chwilowo wartość np EU/USD spadnie ponizej ceny kupna czy broker zamknie mi pozycje automatycznie ??

Broker nie zamknie Ci pozycji do czasu aż nie zostaną spełnione warunki opisane przez nemesisa.

I ostanie na jakim lewarze warto grać ??

Maksymalny lewar proponowany przez brokera nie ma w większości przypadków żadnego znaczenia. Tym samym nie jest ważne jaki wybierzesz, gdyż to otwierane pozycje warunkują to w jakim stopniu korzystasz ze swojego kapitału (relacja: pozycja/depozyt).

Zupełnie inaczej to wygląda, gdy wykorzystujesz cały dostępny margines, jednak w większości przypadków (na Twoim etapie powiedzmy, że zawsze) będzie to najgorsza możliwa decyzja, która ostatecznie doprowadzi do wezwania do uzupełnienia depozytu (margin call).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że informacje Ci się przydadzą. Specjalnie pominąłem wzory, bo tak łatwiej może przyswoisz wszystko co napisałem.

Czy informacje mi się przydarzą. Porostu genialnie mi to rozpisałeś teraz już wiem o co biega. Dzięki wielkie :) nemesis

Również wielkie dzięki Denon.

Teraz mam wszytko jasne. Macie panowie niezłą wiedzę, widzę ze czeka mnie jeszcze sporo analiz i edukacji ale już wiem jak to ugryź. Dzięki wielkie wam panowie

Pozdrawiam Paweł

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Należy jednak pamiętać, że profesjonaliści odznaczają się umiejętnością eliminowania zbędnych emocji, toteż ich wyniki demonstracyjne teoretycznie mogłyby być zbliżone do realnych

Mówiąc trochę bardziej przewrotnie, profesjonaliści grają na realu tak jak większość na demo. Może na tym etapie jest to trudne do zrozumienia, ale moim zdaniem właśnie trzeba dążyć żeby na realu gra wyglądała dokładnie tak samo jak na demo.

A oprócz faktu, że z demo nie można wypłacać, w zasadzie różnic nie ma żadnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówiąc trochę bardziej przewrotnie, profesjonaliści grają na realu tak jak większość na demo. (...)

Niestety nawet na demo nie jest tak, że większość potrafi zanotować regularny "zysk" z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa. Pamiętajmy też, że poza emocjami powodującymi np. przedwczesne otwieranie/zamykanie pozycji, dochodzi również sprawa zarządzania kapitałem (tutaj znalazłoby się więcej przykładów), która wcale nie musi dotyczyć emocji, gdyż równie dobrze może oznaczać zbyt małą (rzadziej zbyt wielką) awersję do ryzyka, która jest bardziej spowodowana brakiem wyobraźni czy niskim poziomem edukacji rynkowej, aniżeli ograniczeniami psychologicznymi.

(...) A oprócz faktu, że z demo nie można wypłacać, w zasadzie różnic nie ma żadnych

Oczywiście, że są różnice tylko te inne niż psychologiczne są już o wiele trudniejsze do dostrzeżenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i na chwile obecną moje wizyty na forum skupiają się na czytaniu wypowiedzi w celach edukacyjnych.

Pozwoliłem sobie napisać ponieważ zacytowany przeze mnie poniżej fragment postu zbił mnie trochę z tropu w tej edukacyjnej przygodzie.

a ile zostawić by mi konto nie poszło na minus i bym nie musiał kilku tysiaków spłacać :(

Czy to co w tym cytacie ujęte to jest możliwe, możliwe że po nieudanym wejściu i zakończeniu broker będzie mi kazał dopłacić pieniądze na konto?

przykład: zacząłem grę, wpłaciłem 300pln, nieumiejętne zagranie spowodowało takie straty że muszę dopłacić?

Czytając do tej pory myślałem że gdy mój wpłacony depozyt osiągnie dno to po prostu broker zamyka transakcję a ja kończę z zerem na koncie.

Wydaje mi się to niewiarygodne grać/stracić pieniądze których nie wpłaciłem ale muszę się upewnić bo nie mogę się skupić czytając dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to co w tym cytacie ujęte to jest możliwe, możliwe że po nieudanym wejściu i zakończeniu broker będzie mi kazał dopłacić pieniądze na konto?

przykład: zacząłem grę, wpłaciłem 300pln, nieumiejętne zagranie spowodowało takie straty że muszę dopłacić?

Czytając do tej pory myślałem że gdy mój wpłacony depozyt osiągnie dno to po prostu broker zamyka transakcję a ja kończę z zerem na koncie.

Wydaje mi się to niewiarygodne grać/stracić pieniądze których nie wpłaciłem ale muszę się upewnić bo nie mogę się skupić czytając dalej.

Musisz dokładnie przeczytać informacje zawarte w podpisywanej umowie.

Powyższa sytuacja jest możliwa w momencie braku płynności na rynku.

Przykład:

Długa pozycja z SL na poziomie 1.000.

Z powodu małej płynności na rynku ukształtowała się luka cenowa pomiędzy poziomem np. 1.050 a 0.9950. Wychodzi stąd, że broker może zamknąć pozycję po cenie 0.9950, gdyż cena z Stop Lossa jest niemożliwa do osiągnięcia, więc zamknie po najbliższej.

Jednak większość brokerów typu Market Makers zamknie pozycje po cenie ustawionej na SL. Np. w przypadku inwestowania w polskich domach maklerskich w kontrakty terminowe notowane na GPW, niebezpieczeństwo powstania zobowiązań i ich egzekucja jest jak najbardziej realna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mieści mi się to w glowie :-/

A co jak ja jestem niewypłacalny, co gdy nie mam pieniędzy prócz tych które wpłaciłem na depozyt u brokera. Hmmm, przecież breker podpisując ze mna umowę nie wymaga zaświadczenia o zarobkach bądź zaświadczenia o regularnych dochodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku brokerów MM-Market Makers i małych kwot na rachunku w ogóle bym się tym nie przejmował. Nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby taki broker wymagał dopłacenia kapitału.

W przypadku takiego "prawdziwego" brokera, który jest pośrednikiem, a nie drugą stroną transakcji, sytuacja posiadania minusa na koncie jest jak najbardziej realna, bo na kogoś musi przerzucić ciężar transakcji, która zamknęła się na luce cenowej.

Inną kwestią jest to, że na Forexie np. luki cenowe na płynnych parach praktycznie nie występują (pomijając przerwę od piątku do niedzieli), więc tym bardziej możesz spokojnie inwestować.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie uspokoiłeś, bardzo Ci dziękuję.

A w kwestii formalnej zapytam czy broker taki jak FxOpen lub Fxclearing są takimi u których problemy wyżej opisywane moga wystąpić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie uspokoiłeś, bardzo Ci dziękuję.

A w kwestii formalnej zapytam czy broker taki jak FxOpen lub Fxclearing są takimi u których problemy wyżej opisywane moga wystąpić?

Z dużym prawdopodobieństwem nie powinny.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytając umowę z brokerem Admiral Markets doczytałem się takiego zdania:

Przyjmuję do wiadomości, iż obrót kontraktami różnic kursowych oraz pozostałymi produktami inwestycyjnymi na zagranicznych rynkach jest działalnością wysoce spekulacyjną, związaną z wysokim stopniem ryzyka, wynikającym z wykorzystania dźwigni oraz gwałtownie zmieniających się rynków, co może skutkować utratą środków w kwocie 
większej niż wielkość środków zdeponowanych na moim rachunku. Akceptuję wszelkie rodzaje ryzyka związane z przeprowadzaniem transakcji na rynku kontraktów różnic kursowych i/lub rynku forex spot (w stosownych przypadkach) 

Rozumiem że ten broker może mnie pociągnąć do odpowiedzialności finansowej większej niż depozyt który u niego wpłaciłem? Że mimo iż stracę cały depozyt to dodatkowo jeszcze mogę być proszony o dopłacenie za tą zabawę?

U innego brokera a w zasadzie dealera bo FxClearing z tego co czytałem nie posiada licencji brokerskiej stąd nie może zawierać umów z obywatelami Kanady i Stanów Zjednoczonych ale nie o tym. Otóż czytając umowę fxclearing w zakresie tego depozytu to zapis brzmi troszkę inaczej niż u tego w.w:

Makler przyjmuje do wiadomości, że inwestowanie w transakcje walutowe oparte na dźwigni jest spekulacyjne oraz zawiera duży stopień ryzyka i jest odpowiednie jedynie dla osób, które mogą przyjąć ryzyko straty swojego depozytu marginesowego. Makler rozumie, że z powodu niskiego marginesu normalnie wymaganego w handlu kontraktami walutowymi, zmiany cen w kontraktach walutowych mogą spowo<a href="http://www.forum.traderteam.pl/viewtopic.php?t=258" title="teoria dowa forexowa">dowa</a>ć utratę depozytu marginesowego Maklera. Makler gwarantuje, że wyraża chęć i jest w stanie finansowo lub w inny sposób przyjąć ryzyko handlu kontraktami walutowymi oraz biorąc pod uwagę prowadzenie swoich kont(a) przez FX Clearing, Makler wyraża zgodę, że FX Clearing nie będzie odpowiedzialny za straty wynikłe z powodu postępowania według jego wskazówek lub sugestii co do sposobu handlowania lub jego pracowników, agentów lub przedstawicieli. Makler uznaje, że gwarancje zysku lub braku strat są niemożliwe podczas wykonywania handlu kontraktami walut. Makler przyjmuje do wiadomości, że nie otrzymał takich gwarancji od FX Clearing lub od żadnego z jego reprezentantów lub agenta wprowadzającego lub innej jednostki, z którą Makler prowadzi swoje konto i nawiązał umowę polegając na takich gwarancjach lub podobnych oświadczeniach.

I teraz mam takie pytanie do Was doświadczonych. Mając do wyboru tych brokerów w oparciu o kryteria/obawy które napisałem wyżej to którego polecacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

A w kwestii formalnej zapytam czy broker taki jak FxOpen lub Fxclearing są takimi u których problemy wyżej opisywane moga wystąpić?

Myślę, że Marek wyjaśnił Ci już omawianą sytuację bardzo rzetelnie, niemniej jednak pozwolę sobie coś dopowiedzieć w związku z Twoim poprzednim postem cytowanym powyżej.

Zauważ, że to co dla Ciebie jest problemem dla drugiej strony jest zwyczajną klauzulą chroniącą przed nieuzasadnionymi stratami (mowa przykładowo o wypełnieniu zlecenia wewnątrz luki).

W związku z tym nie powinno być dla Ciebie dziwne, że niektórzy brokerzy próbują się zabezpieczać. Analizując temat z drugiej strony - ci brokerzy, którzy tego nie robią chcą prawdopodobnie oszczędzić sobie problemów z klientami, którzy mogliby mieć trudności ze zrozumieniem omawianego zagadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

I teraz mam takie pytanie do Was doświadczonych. Mając do wyboru tych brokerów w oparciu o kryteria/obawy które napisałem wyżej to którego polecacie.

Przytoczone przez Ciebie przypadki są do siebie bardzo zbliżone. Obydwa wyłączają odpowiedzialność brokera za Twoje własne decyzje (co jest chyba zrozumiałe) oraz zakładają, że znasz charakterystykę rynku na którym operujesz.

Według mojej oceny obydwu zapisów, nie ma znaczenia, którego brokera wybierzesz. Obydwaj są zabezpieczeni przed wspomnianymi powyżej aspektami oraz ich implikacjami. Podchodząc do sprawy subiektywnie - osobiście korzystam z usług Admiral Markets i to właśnie ten broker jest w tym przypadku moim faworytem.

Sytuacje które analizujemy (przekroczenie wartości depozytu) zdarzają się rzeczywiście bardzo rzadko i nawet jeśli występują, to w niektórych przypadkach istnieje możliwość dogadania się z brokerem, który w niektórych przypadkach potrafi pokryć takową różnicę "z własnej kieszeni".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...