Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

tadeusz

tadeusz - notatki chaotycznego adepta

Recommended Posts

Witam!

Przeglądam to forum już od jakiegoś czasu, ciesząc się wskazówkami, które czasem nawet udaje mi się zrozumieć.

Pozwolę sobie powrzucać tutaj przez jakiś czas swoje próby gry - licząc na jakąś krytykę lub naprostowanie. Poza tym, będę kręcił się dookoła i zadawał irytujące pytania nowicjusza =]

Pozdrawiam i liczę na cierpliwość ewentualnych odbiorców - Tadeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Życzę powodzenia w inwestowaniu i postaram się komentować twoje wejścia.

Na jakim interwale dokonujesz analiz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Analiz to u mnie jeszcze za dużo powiedziane ;) Na razie po prostu trzymam się trendu. Staram się trzymać interwału D1 - czasem, spomagając się stochastikiem schodzę do H1, ale generalnie usiłuję ćwiczyć cierpliwość...

Pierwsze wejście - z wczoraj - obserwowałem sobie usd/pln od jakiegoś czasu - przyszła korekta, wszedłem, czekam - na razie 107 pips na plus...

Pozdrawiam!

usd_pln.gif.bf22c5093e698ebf2b4370e77e46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również życzę powodzenia i mam nadzieję, że uda Ci się wytrwać w prowadzeniu tego dziennika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również ja życzę powodzenia i wytrwałości. Uważaj tylko, żeby tak wysoki interwał i względnie mała liczba wejść generowana z tego względu nie przerodziła się u Ciebie w częste chaotyczne wejścia, wynikające z potrzeby zajęcia pozycji - uczestniczenia w grze ;-)

Pozdrawiam

Riddle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm - Ze wstydem przyznaję, że już się tak stało - parę razy wlazłem w pozycję kiedy nie trzeba - straciłem sporą część depozytu - Dlatego właśnie staram się zacząć myśleć na zimno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USD/PLN - Zamknąłem +229 pipsów. Być może za szybko wyszedłem, ale cena zbliża się do poziomu oporu z lutego i jakoś nie chce mi się sprawdzać, czy się odbije...

usd_pln_op.gif.f39768e81f952ea872f990370

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są dwie możliwości, żałowanie, że się nie zostawiło zlecenia żeby sprawdzić czy przebije/ odbije, oraz żałowanie, że się nie zamknęło przed wsparciem. Jest zysk, jest rozsądna decyzja, nie ma co więcej tego rozpatrywać. Pytanie czy ta decyzja to kwestia chwili, impulsu czy taki był plan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to poziom, który dwukrotnie był wsparciem, także ja osobiście nie widzę przeszkód, żeby zamknąć zyskowną transakcję, a w przypadku, gdy nastąpi korekta - ponownie szukać sygnału na krótką pozycję.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadzałem kiedyś badania pod kątem własnego tradingu i własnej metodologii opartej na FIBO i wniosek ogólny jest taki, jeżeli mamy jakiś opór/wsparcie to 4:1 , że 'coś' się odbije jak przebije. Nigdy nie możemy liczyć na to, że cena gładko przebije S/R. Powinniśmy być czujni i obserwować poziomy do których dociera cena, szczególnie w miejscach S/R.

boby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Po pierwsze: Dzięki wielkie za zainteresowanie i komentarze. Są potrzebne - czytam i staram się przyswajać.

Drugie: Ten dzienniczek nie miałby żadnej wartości, gdybym nie opisywał porażek: Wczoraj nie zachowałem zimnej krwi - pograłem jak idiota i 120 pips w plecy - bywa, wyciągnę naukę

Trzecie: 15.30 Buy eur/gbp SL już na cenie kupna (0,8739) TS = 35 pips

Chcę potrzymać do czwartku, bo (patrząc po wykresie) przez ostatnie 2 "cykle" maksimum było osiągane ok 2 dni po korekcie....

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grasz na wyższych TF?

Hmm - ciężkie pytanie - staram się na danej parze wyłapać jakąś prawidłowość lub "rytm" korekt i wzlotów (lub spadków) - patrzę wtedy najczęściej na D1 i H4 i staram się wejść po korekcie, w momencie wybicia z linii trendu. - metoda prostacka, ale chwilowo na inną brak mi wiedzy...

Przy okazji - Z eur/gbp wystopowało mnie dziś rano z zyskiem 64 pipsów. Przez większość dnia kurs spadał. Teraz widzę, że w okolicach 0,8775 uformowało się coś na kształt wsparcia (widać na H1) - spróbuję zająć długą pozycję z TS 20 pipsów - pożyjemy zobaczymy...

Pozdrawiam! - tadeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Z eur/gbp wystopowało mnie zowu - 9 pips na plus. Poczekam do sensowniejszej korekty.

Z eur/usd też wykopał mnie stop - 13 pips na plus - odczekałem do porannego odbicia od lini trendu i znowu długa (1,4061)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki!

Z eur/gbp wystopowało mnie zowu - 9 pips na plus. Poczekam do sensowniejszej korekty.

Z eur/usd też wykopał mnie stop - 13 pips na plus - odczekałem do porannego odbicia od lini trendu i znowu długa (1,4061)...

Ja EUR/USD pewnie potrzymam parę dni.

Gdzie miałeś początkowego stopa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem trailing stopa - chyba ok 60. Właśnie ze stopem mam problem - nie wiem, jak go ustawiać

Może poziomy wsparcia/oporu lub Fibo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem trailing stopa - chyba ok 60. Właśnie ze stopem mam problem - nie wiem, jak go ustawiać

Też to przerabiałem i naprawdę nikt ci nie powie gdzie go masz ustawić . Musisz wyrobić w sobie coś takiego że obserwujesz rynek masz setup i wybierasz przed wejściem w pozycje miejsce na wykresie w którym logicznie setup zawiedzie i tam ustawiasz stopa u mnie są to zwykle wsparcia opory, nie jakaś sztywna wartość która jestem w stanie przeznaczyć. Powinna odrazu się skuteczność udanych trejdów zwiększyć i chyba nikt ci na ten temat więcej nie powie bo tego się trzeba nauczyć jak wszystkiego zresztą w tym bizolu : )

a ten trailing stop to śmieszna rzecz :mrgreen:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) a ten trailing stop to śmieszna rzecz :mrgreen:

Prezentujesz bardzo ciekawe stanowisko. Pytanie brzmi: Co zatem robisz w momencie, gdy Twoja pozycja zdąży już wypracować odpowiedni zysk, jednak mimo to nie ma oznak do jej zamknięcia? Otóż właśnie w takich przypadkach trailing stop okazuje się bardzo przydatnym mechanizmem.

Oczywiście wszystko musi zostać najpierw odpowiednio sformalizowane, jednak nie znam lepszej metody, która jednocześnie przyświecałaby haśle: "tnij straty i pozwól zyskom rosnąć". Nie musisz się rzecz jasna zgadzać z moją opinią, niemniej jednak jestem pewien, że bez jakiegokolwiek mechanizmu ograniczającego oddawanie wypracowanych zysków lub tez ograniczającego ewentualne straty, raczej daleko nie zajedziesz.

Inną sprawą jest to, że możliwe, iż miałeś na myśli mechanizm automatycznego trailing stopa, który to jest dostępny w wielu platformach (np. Meta trader 4). W takim przypadku zgodzę się jedynie z tym, że każda wartość dobrana do danego systemu bez przeprowadzenia odpowiednich analiz (np. obliczenia odchylenia) będzie posiadała nieznaną (losową) wartość oczekiwaną. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić, gdyż przecież nie jest niczym nowym, że zmiana wartości jednego z głównych elementów stanowiących o tym czy pozycja zostanie zamknięta, ma znaczący wpływ na ostatecznie osiągane wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...