Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Markus911

Jaka platforma?

Recommended Posts

Jest to mój pierwszy wpis na tym forum, więc na początek chciałem wszystkich przywitać i życzyć dużych zarobków :))

Ja swoją przygodę z inwestowaniem dopiero zaczynam i chciałbym prosić o radę bardziej doświadczonych inwestorów.

Mianowicie stoję przed wyborem platformy, na której będę "grał". Wstępnie byłem zainteresowany Plus500, ale po przeczytaniu opinii w necie na temat tej firmy jakoś nie mam zaufania, żeby wpłacić tam pieniądze.

Proszę o polecenie jakiejś sprawdzonej platformy wg poniższych kryteriów:

1. Uczciwość - nie ma problemu z wypłaceniem pieniędzy.

2. Platforma w języku polskim.

3. Dosyć prosta i czytelna w obsłudze.

4. Na rozpoczęcie nie trzeba wpłacać powyżej 3000pln

5. Możliwość handlu walutami, akcjami, towarami (choc pewnie wszystkie takie są).

6. Wpłaty możliwe bez posiadania karty kredytowej.

Z góry dziękuję za odpowiedź

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XTB - depozyt od 2 000zł (nie mogę znaleźć informacji o minimalnej wielkości lota)

Admiral Markets - od 50zł dla kont mini (min. wielkość pozycji 0.01 lota)

BossaFX - wielkość lota od 0.1 więc nie ma sensu wpłacać tak małej kwoty

TMS.pl - depozyt od 10 000zł

Jeżeli chodzi o te akcje to tylko CFD (kontakty na różnice cenowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad.1) Tu na Twoim miejscu rozpatrywałbym coś więcej oprócz problemu z wypłaceniem pieniędzy - taki broker tak czy inaczej od razu powinien być zdyskwalifikowany, bo oznaczałoby to tyle, że albo jest oszustem albo przechodzi ciężkie chwile i ma problem z płynnością.

Dochodzi rzetelność oferowanych usług, nieograniczanie klientowi możliwości (np. używania EA, skalpowania, itd.), nieutrudnianie życia w różny sposób, szybkie serwery i datafeed...

Ad.2) Pod to podchodzą wszyscy z MT4 i ProTrader (choć tu tłumaczenie na razie tylko beta).

Ad.3) Kwestia indywidualna... ;)

Radzę potestować kilka różnych i wybrać co Ci odpowiada.

Ad.4) ---

Ad.5) Jakimi towarami i akcjami dokładnie? Niestety nie wszyscy brokerzy oferują ich pełen pakiet, a tylko wybrane towary i akcje. Z walutami przeważnie jest mniejszy problem.

Ad.6) Taka metoda wpłaty przeważnie jest jedynie jedną z opcji, a nie wymogiem by wpłacić depozyt.

Co do Plus500 słusznie. Są na czarnej liście KNF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć stary temat, ale sądzę, że nie ma sensu zakładać nowego.

Jestem początkujący i poszukuje platform do tradingu. Chciałbym o poleceniu kilku, aby mógł na własnej skórze przetestować. Jednocześnie chciałbym sprawdzać tylko platformy przez kogoś polecone.

Czego ja bym oczekiwał od platformy.

Przede wszystkim niskich prowizji ;)

A tak poza tym:

To dość niskiego wkładu początkowego (max do 1000zł).

Handlu na Forexie, akcje (CFD), surowce (tylko ropa, złoto, srebro)

Czy jest szansa znaleźć cokolwiek przyzwoitego z tak niewielkim depozytem początkowym?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam brokerów gdzie lot jest minimalny 0,1. Bo szybko można się spłukać ja się w pore zorientowałem i już mam konto w Admirals market ale jeszcze na temat tego brokera to dużo nie powiem.

Z xtb nie miałem żadnych problemów tylko właśnie micro lotów brakowało ;)

Xtb depozyt 2000zł

AM 50 zł (micro konto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiecu123, dzięki za odpowiedź. Sądzę, ze na start AM będzie w sam raz, przy koncie micro nie ma wymaganego dużego depozytu, a zawiera wszystkie walory które mnie interesują.

Oczywiście jak ktoś jeszcze poleci jakiś platformy to się nie obrażę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Oczywiście jak ktoś jeszcze poleci jakiś platformy to się nie obrażę :)

Jeżeli chodzi o platformy to poza MT4 jest kilka autorskich oferowanych przez poszczególnych brokerów. Niemniej jednak rozumiem, że raczej chodziło Ci o brokera (nie platformę), dlatego tutaj też skłaniałbym się ku AM.

W przypadku kiedy chciałbyś rzeczywiście skorzystać z innej platformy to myślę, że jednym z ciekawych rozwiązań może być DealBook360, który to jest oferowany przez EFIX Polska będącego agentem inwestycyjnych GFT. Jest to co prawda soft "pożerający" nieco RAMu i zasobów procesora ale może być ciekawą alternatywą dla zazwyczaj stosowanego MT4.

Nie napiszę pewnie niczego nowego ale każdy broker ma inną politykę, dlatego dobrze jest otwierać rachunek u brokera, który jak najbardziej wspiera nasz styl inwestowania. Wszelkiego rodzaju koszty są oczywiście równie istotne, jednak to nie one powinny być ostatecznym determinantem naszego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napiszę pewnie niczego nowego ale każdy broker ma inną politykę, dlatego dobrze jest otwierać rachunek u brokera, który jak najbardziej wspiera nasz styl inwestowania. Wszelkiego rodzaju koszty są oczywiście równie istotne, jednak to nie one powinny być ostatecznym determinantem naszego wyboru.

On jest początkujący więc "wyrabia sobie dopiero styl inwestowania".

Pierwsze konto- najtańsze.

Ten czynnik może wziąć pod uwagę przy ewentualnym późniejszej zmianie brokera. Ale myślę że nie będzie takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On jest początkujący więc "wyrabia sobie dopiero styl inwestowania".

Pierwsze konto- najtańsze.

Ten czynnik może wziąć pod uwagę przy ewentualnym późniejszej zmianie brokera. Ale myślę że nie będzie takiej potrzeby.

Ignorantia iuris nocet (nieznajomość prawa nie usprawiedliwia)

W nawiązaniu do powyższej sentencji nie do końca mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią, mimo iż jest w niej trochę słuszności. Bycie początkującym nie usprawiedliwia niedostosowania się do polityki firmy inwestycyjnej z której korzystamy. Jeżeli w regulaminie napisane jest, że przykładowo broker nie akceptuje scalpingu, to co za różnica, że dany trader nie będzie świadom faktu, iż jego trading podchodzi właście pod ten styl?

W związku z powyższym nawet jeśli jesteśmy osobą początkującą, to powinniśmy sprawdzić czy regulamin brokera odpowiada naszym - nawet nieprecyzyjne określonym - zamierzeniom. Rozumiem, że w dzisiejszym świecie mało kto czyta regulaminy, jednak jest to nawyk, który jest w kwestii tradingu akurat bardzo istotny. Znajomość regulaminu bardzo pomaga, podczas gdy z drugiej strony osobiście nie jeden raz straciłem dobrą wypłatę tylko dlatego, że nie przeczytałem/zrozumiałem danej części regulaminu, co ostatecznie doprowadziło do poniesienia większych kosztów, niż planowałem (przez co przyjęta strategia okazała się nieefektywna) lub nawet strat.

Oczywiście rozumiem, że jednym z podstawowych kryteriów dla osoby początkującej będą koszty transakcyjne, jednak należy pamiętać, że do nich zalicza się przykładowo również poślizg. W takim przypadku czasami lepiej jest zapłacić 1 pips więcej w spreadzie, niż później denerwować się na sytuacje w których slippage zabiera nam co najmniej kilka pipsów na większości zajmowanych przez nas pozycji.

Ostatecznie dochodzimy do istotnego wniosku: wybór brokera nigdy nie powinien być wykonywany pochopnie. Akurat jeżeli chodzi o ten wątek, to podawane już kilka razy Admiral Markets spełnia większość podstawowych kryteriów umieszczającą ofertę w gronie godnych polecenia osobie początkującej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się nie zgodzić z tym co napisaliście. Brak wiedzy nie usprawiedliwia podejmowanie głupich decyzji.

AM urządza jakieś szkolenia wstępne zatem chyba z nich skorzystam. Dzięki za rady na pewno się przydadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie o wybór waluty konta (przeszukałem forum szukajką jakby co.)

Jaką waluta opłaca się obracać przy handlu SILVER/GOLD ? Czy obracając naszymi rodzimymi PLN'ami trace coś czy może zyskuje nie muszą przewalutowywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o analizowany przykład, to bezpośrednio na platformie nie są pobierane dodatkowe opłaty za przewalutowanie. Pozycja z automatu przeliczana jest po aktualnych kursach walutowych.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierając platformę powinieneś kierować się kilkoma czynnikami. Zaliczyć do nich możesz:

- minimalny depozyt jaki jest wymagany, by zacząć inwestowanie. To jest ważny element jeśli nie masz dużo wolnej gotówki, a chciałbyś spróbować swoich sił

- możliwość gry na mikrolotach, czyli korzystanie z dźwigni finansowej pełną parą :mrgreen: Transakcje oparte na 0,01 pozwolą Ci ograniczyć ew. straty jeśli jesteś początkującym graczem

- warto też zainstalować sobie platformę demonstracyjną danego brokera, by na niej poćwiczyć. Byś mógł realnie sprawdzić, czy to jest dla ciebie

Ponadto ważne są takie kwestie jak możliwość otrzymywania dodatkowych materiałów, szkolenia czy to online, czy stacjonarne. Można też popytać o opinie doświadczonych traderów!

Jest wiele czynników, które determinują daną platformę. Jednocześnie nie można powiedzieć, że ze względu, że daną platformę rekomendowało o 5 osób ona jest najlepsza dla ciebie. Musisz sam to poczuć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto, również zwrócić uwagę na koszty rolowania. Wszyscy polscy brokerzy pobierają od 4 do 10 razy większe koszty SWAP za przetrzymanie transakcji na kolejny dzień, dlatego chyba mało kto jest zainteresowany otwieraniem kont u naszych brokerów. Nie widziałem też kont w naszym kraju z darmowymi SWAPami. Szkoda, że zamiast dać zarobić krajowym firmom musimy zakładać konta w innych krajach! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co wolę konto krajowe, poniekąd pod kontem wygody i bezpieczeństwa. W razie jakichkolwiek problemów można się szybko skontaktować, a mając konto u zagranicznego brokera trwa to pewnie dłużej, zwłaszcza jak ktoś nie operuje perfekcyjnie językiem obcym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam na XTB, ZULU Trade i Plus 500, ale chyba bardziej przejrzysta jest dla mnie platforma GO4X. Poza tym jakiś konkurs teraz mają, wystarczy 500 zł wpłacić a drugie tyle się dostaje. Można zgarnąć albo kaskę albo jakieś nagrody rzeczowe. Ciekawa opcja jak na początek, można poczuć dreszczyk emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale chyba bardziej przejrzysta jest dla mnie platforma GO4X. Poza tym jakiś konkurs teraz mają, wystarczy 500 zł wpłacić a drugie tyle się dostaje...

W regulaminie jest zapis, który nakazuje wygenerować profit 500zł w trakcie trwania konkursu. Jeśli tego nie zrobisz 500zł premii na koniec konkursu jest odbierane. Pamiętaj o tym, ponieważ zbyt dużo otwartych pozycji na koniec konkursu może przypadkowo wyczyścić konto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając konkurs i skupiając sie tylko na samej platformie to co o niej sadzicie? jest warta uwagi? Dla mnie plus to możliwość grania na mikrolotach no i wszystko jest po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomijając konkurs i skupiając sie tylko na samej platformie to co o niej sadzicie? jest warta uwagi? Dla mnie plus to możliwość grania na mikrolotach no i wszystko jest po polsku.
Przy wyborze pltformy każdy ma swoje kryteria na co zwraca uwagę,ale wydaje mi się ,że ważne jest by były indykatory te ,które są najbardziej chodliwe;prosta obsługa,wybór kolorów w "charts";by można było dodawać linie i symbole,które tobie ułatwią handel i orientację na rynku;Pending order ;żeby można było ustawiać S.L i T.P.

Do tego jeszcze platforma powinna wspomagać systemy automatyczne.

No i nie zapominając o minimum polskim supporcie.

Jak to wszystko będzie miała ,czyli jest przeciętna i można ją wypróbować ,przynajmniej na demie.Dziś jest taka konkurencja ,że jest w czym wybierać.

pozdrowionka!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwość wypróbowania dema jest elementem podstawowym bez tego nie ma co nawet zerkać na ofertę. Powiem szczerze, że miałem okazję wypróbowania jak to wygląda na GO4X i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony jak cały ten proces przebiegł szybko i sprawnie. Jeszcze jedna ważna rzecz gdy miałem pewien problem skontaktowałem się z doradcą GO4X i wszystko w jasny sposób zostało mi wyjaśnione krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...