Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

zulu

ZuluTrade

Recommended Posts

ZuluTrade jest pierwszą tego typu platformą, która umożliwia badanie wszystkich inwestorów (Dostawców sygnału), sprawdzanie ocenianie ich wyników w czasie rzeczywistym oraz automatyczne realizowanie transakcji wybranych dostawców na rachunkach brokerskich zainteresowanych biorców.

Tyle teorii, bo w teorii wszystko wydaje się być pięknie.

Ja w tym systemie widzę jednak spore ryzyko wiążące się głównie z odpowiednim wyborem dostawców sygnału do naszego konta.

Zulutrade interesuje się od pół roku i chce z jego pomocą stworzyć system który przy akceptowanym poziomie ryzyka da stabilny zysk ( interesowało by mnie 5-10% miesięcznie)

Założyłem nawet bloga Projekt Zulu na którym zamieszczam wyniki poszczególnych dostawców w różnych konfiguracjach testowanych na kontach demo a ostatnio i na koncie LIVE

Czy miał ktoś testował zulutrade ?

Bardzo prosił bym o opinie i o wskazówki.

wszelka pomoc mile widziana!

pozdrawiam

Przemek.

Blog Projekt Zulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) Ja w tym systemie widzę jednak spore ryzyko wiążące się głównie z odpowiednim wyborem dostawców sygnału do naszego konta

Wytłumacz proszę co masz na myśli pisząc słowo system?

(...) Zulutrade interesuje się od pół roku i chce z jego pomocą stworzyć system który przy akceptowanym poziomie ryzyka da stabilny zysk ( interesowało by mnie 5-10% miesięcznie) (...)

Jaki to jest wg. Ciebie akceptowalny poziom ryzyka oraz co rozumiesz przez pojęcie stabilny zysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "system" raczej użyłem złego słowa Zulutrade jest internetową platformą skupiającą dostawców sygnału (osoby które przeprowadzają transakcje na swoim koncie i udostępniają je innym użytkownikom).

Więc wybierając "odpowiednich" dostawców można stworzyć automatyczny system który będzie otwierał i zamykał pozycje na twoim koncie brokerskim naśladując wybranych dostawców.

Największy problem jest przy ocenie przydatności dostawców, dlatego szukam osób które miały/mają styczność z zulutrade i chcą się podzielić swoją wiedzą/ spostrzeżeniami.

Stabilny zysk dla mnie to zysk ciągły (jak by średnio w miesiącu wychodziło 5-10% miesięcznie to był bym w domu). Akceptowany poziom ryzyka to taki aby chwilowe obsuwy nie powodowały utraty depozytu :)

proszę o komentarze

Przemek

Blog Projekt Zulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam od niecałego miesiąca konto demo na zulu i przez ten czas dostawcy wypracowali mi 8k USD a ja 2k. Myślę, że jeśli dobierzesz dwóch, trzech konkretnych dostawców to przy odpowiednio dużym depozycie możesz mieć takie źródło dochodu. Mój depozyt zaczął się od 50k USD. :-P Ku przestrodze polecam portal http://www.otoforex.pl a tam w danych historycznych jest przetestowanych kilka robotów i min. zulu trade. Ciekawa lektura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zalozylem konto demo i na dzień dobry mam jakieś wiadomości

Przekroczyłeś zalecaną maksymalną liczbę lotów, dostawców lub maksymalną liczbę transakcji dla Twojego rachunku.

Zalecamy zmniejszenie wielkości lotów lub maksymalnej liczby transakcji, usunięcie niektórych dostawców lub uzupełnienie funduszy na rachunku, aż ta wiadomość zniknie.

Jest to tylko zalecenie na podstawie analizowanych statystyk, które możesz zignorować, jeśli wiesz, co robisz…

mimo, ze jeszcze zadna transackja nie zostala zawarta a na demo jest 50k USD

w dodatku nie moge w tej chwili zmienić ustawień, chyba serwis nie jest kompatybilny z operą

Przepraszamy, wystąpił błąd podczas przetwarzania Twojego żądania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do grgr

Serwis zulutrade w weekendy potrafi dziwnie się zachowywać więc nie jest to raczej problem kompatybilności z operą. Jutro już powinno wszystko śmigać.

A jeśli chodzi o te "wiadomości na dzień dobry" to system zawsze je wyświetla gdy wskaźnik

Margin Call -o- meter przekroczy 100%.

wskaźnik ten informuje jakie szanse mamy na wyzerowanie depozytu przy tych ustawieniach.

Mimo że jest to wskaźnik poglądowy staram się aby nie pokazywał więcej niż 70%

żeby zmniejszyć Margin Call -o- meter musisz zmniejszyć wielkość lub ilość pozycji które pozwalasz otwierać dostawcą lub zmniejszyć "Maksymalna liczba otwartych lotów" która automatycznie ustawiona jest na 25 lotów (trochę za dużo przy takim depozycie..)

Więcej informacji o zulutrade znajdziesz na stronie:

projektzulu.webs.com

lub blogu

projektzulu.blogspot.com

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a próbował już ktoś korzystać z tego serwisu demo/live? może jakieś doświadczenia np. w doborze dostawców sygnalów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Konto Demo jest tylko aktywne 30dni (dość irytujące utrudnienie bo ciężko utrzymać ciągłość niezbędną do badania strategi).

Później możemy znowu otworzyć kolejne (właściwie nic nie stoi na przeszkodzie aby mieć kilka kont aktywnych - mój rekord to 10 aktywnych kont w tym samym czasie :P )

W pierwszym miesiącu testowania konta LIVE osiągnąłem +10%

Wykresy jak zawsze na

projekt zulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i zapomniałem jeszcze spytać, jak tam zmniejszyć ilość lotów do części dziesiętnych/setnych? bo jak próbuję wpisać np. 0,05 to nie wchodzi :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się :)

Dopiero na koncie LIVE można wybrać takiego brokera który umożliwia grać na mini lub mikro lotach.

Ja używam AAAFx ponieważ można grać nawet 0,01lota szczegóły tu projekt zulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po miesiącu działania na koncie demo, wynik: +628 pipsów ( w połowie miesiąca było +780, a po tygodniu nawet +1300 niestety długo nie utrzymało ). Testów ciąg dalszy , drugie konto demo w tej chwili po 3 dniach działania stoi na +596 pipsów w 26 transakcjach, co przekłada się na średnio 22 pipsy. Wygląda to całkiem optymistycznie, wręcz zastanawiam się, czemu tak małe zainteresowanie?

btw. poprawili demo na tym serwisie, teraz już można dobrać sobie manualnie dźwignię, depozyt początkowy, walutę i można wpisywać mniejsze wartości niż 1 lot :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego, że to póki co demo, a i obsunięcia zdarzają się dość spore? :)

Sam dopiero badam dokładniej temat ale oczywiście przyznaję, że ma to potencjał jeśli dobierze się odpowiednich dostawców z rotacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wprowadzili zmianę w kontach demo, teraz można wybrać walutę i wielkość depozytu (można stosować różny lewar).

Konto dzięki temu zyskało na funkcjonalności bo nie każdy dysponuje od razu kwotą 50000$.

Teraz testując coś przed testami na koncie LIVE nie trzeba wszystkiego przeliczać itd.

Już 2miesiące testuje konto live (chociaż tydzień temu była obsuwa której nie przewidziałem ale to chwilowe problemy były ) i jestem coraz pewniejszy że można z zulutrade uczynić sensowne narzędzie do dywersyfikacji inwestycji.

Wszystkie moje przemyślenia i próby na koncie LIVE opisuje na moim blogu (zapraszam do komentowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednego jeszcze nie rozumiem, jak to jest z tym "Limitem" ograniczającym zysk (TP). Ustawiłem na 100, pozycja miała około 120 i dlaczego się samo nie zamknęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinna się automatycznie zamknąć po osiągnięciu zadeklarowanego zysku.

Może to jakaś zawiecha systemu, niestety podczas testów z czymś takim spotkałem się już ze dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zeszły miesiąc na koncie 50k usd przedstawił się następująco:

Best of the best 360 169

F1 605 15

Fast grow 226 175

Fly on the Wall 47 21

Online Forex System 30 293

Online Forex Trading 278 85

System FX - -458

Ura 456 -20

Without risk 386 -614

sir francis drake 154 -10

chartmaster - 67

pierwsze dwa tygodnie : +2542 pips

drugie dwa: -277 pips

więc wychodzi i tak: +2265 pips

w między czasie otworzyłem inne konto testowe z kapitałem 1k usd, odbiło pod koniec miesiąca na dodatnie wartości, ale w tym tygodniu znowu do tyłu. Podobnie jak z kolejnym demo, coś im nie idzie w tej chwili. Ale statystyki to dopiero pod koniec miesiąca :D Poprzednie demo zamknąłem przy bodajże 75k usd (+25k zysku), ustawienia troche ryzykowne były, bo po 2 loty max od każdego dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po wielu próbach zbudowania zbudowania jakiegoś skomplikowanego systemu z wykorzystaniem wielu różnych dostawców postanowiłem zmienić strategie.

Wybrać docelowo dwóch dostawców grających za własne pieniądze (a więc racjonalnie zarządzających swoim kapitałem a nie jak dostawcy demo ) i odzwierciedlać ich strategie (oczywiście SL ustawiony - wiadomo).

Wszystkie wyniki dotychczasowych testów (wraz ze screenami ) dostępne na blogu

http://projektzulu.blogspot.com/

Co do testów na kontach demo zalecam otwierać konta z takim depozytem jakim ewentualnie będziemy dysponować na koncie LIVE.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też testuję od kilku miesięcy zulutrade oczywiście na kontach demo. W tych dostawcach denerwują mnie ich metody. Nie trafiłem jeszcze na dostawcę który dałby sygnał gdzie już po kilku minutach dana para idzie w kierunku zysku. Mam kilku takich gdzie śmiało można otwierać w przeciwną stronę i zrobić te 30-50 p a potem otworzyć w stronę założoną przez dostawcę. Nie wiem co to ma za cel i czemu to służy. Przecież gdyby taki dostawca poczekał z otwarciem trochę dłużej to nie narażałby swoich klientów na niepotrzebne nerwy. W tej chwili mam otwarty sygnał USD-CAD i spory minus bo dostawca o nazwie zulu-hulu przewidział że będzie sygnał BUY (dałem się nabrać bo raczej był w te klocki dobry i nigdy nie kazał długo czekać na zysk). Otwarłem to na admiralmarkets w dniu 19 kwietnia i szczerze powiem że przestało mnie już interesować czy mi konto wyzeruje czy nie bo w sumie mam tam tylko 108 zł i pozycja otwarta na najniższej stawce. Nieufnie podchodzę do zulutrade jak też i do innych systemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zulutrade to serwis jak każdy inny. Nieufnym raczej należy być do jego użytkowników. Tak naprawdę można tam znaleźć kilka perełek ale jedno jest pewne - nie należy sugerować się rankingiem Zulutrade. Nie wiem jak oni go liczą ale Ci na pierwszych pozycjach są bardzo ryzykowni. Ja sortuję dostawców sygnału po średnim czasie transakcji, ilości wykonanych transakcji i oczywiście zyskiem w pipsach. Przy odrobinie wysiłku i testów można tam zbudować skuteczne portfolio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po wielu próbach zbudowania zbudowania jakiegoś skomplikowanego systemu z wykorzystaniem wielu różnych dostawców postanowiłem zmienić strategie.

Wybrać docelowo dwóch dostawców grających za własne pieniądze (a więc racjonalnie zarządzających swoim kapitałem a nie jak dostawcy demo ) i odzwierciedlać ich strategie (oczywiście SL ustawiony - wiadomo).

Wszystkie wyniki dotychczasowych testów (wraz ze screenami ) dostępne na blogu

http://projektzulu.blogspot.com/

Co do testów na kontach demo zalecam otwierać konta z takim depozytem jakim ewentualnie będziemy dysponować na koncie LIVE.

pozdrawiam

Piszesz że coś im nie idzie w tej chwili. Ja miałem kilka kont demo i na żadnym z nich nie byłem na plusie. Wszędzie były minusy. Może tak jak do forexu także do wyszukiwania dostawców na zulu nie mam szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zulutrade poprawił wyszukiwarkę dostawców sygnału, teraz jeszcze łatwiej wyszukać dostawców o interesujących nasz parametrach.

grzegorzw jeżeli chodzi o twój problem to nie wiem jakie masz szczęście ale myślę że można określić jak będzie sobie radził dany dostawca po jego historycznych wynikach (chociaż zawsze może się coś nie udać przykładem ku przestrodze niech będzie FLY ON THE WALL )

Większość moich kont demo zamyka się z zyskiem (więcej problemów z tym mam na kontach live) więc możne u Ciebie nie jest problem z doborem dostawców co z właściwymi ustawieniami ( poszczególne ustawienia trzeba dostosować do sposobu inwestowania dostawcy ) obecnie na koncie live testuje dostawce SystemsFX LIVE mimo że ostatnio nie idzie mu najlepiej (w porównaniu z przeszłością ) to i tak przynosi mi zyski (wyniki za kwiecień )

Piszesz też że niektórzy mają duże obsuwy a mogli by poczekać z otwarciem pozycji i nie narażać użytkowników na stres.

Po pierwsze gdyby byli wstanie tak dokładnie określać moment wejścia to byli by zapewne już multimilionerami a tak poważnie to nie wierze, że ktoś może mieć takie zdolności (chyba że ma szklaną kule).

Po drugie jeżeli czasowa obsuwa o np 100pipsów kogoś stresuje to świadczy tylko o nie dostosowanej wielkości pozycji do depozytu. wg mnie na każdy 1 mini lot powinno przypadać zabezpieczenie 1tyś $ w innym przypadku możemy b. łatwo wyzerować sobie depozyt (więcej: http://projektzulu.blogspot.com/2011/02 ... meter.html)

Mit rozpowszechniany przez niektórych że dzięki zulutrade każdy jest w stanie zarabiać na forex jest najdelikatniej mówiąc chwytem reklamowym.

Bez podstawowej wiedzy będzie to bardzo i bolesna przygoda.

Wszystkich zachęcam do nauki i oczywiście do czytania bloga http://projektzulu.blogspot.com :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym tygodniu otworzyłem konto LIVE, pozostaje tylko kwestia odpowiedniego doboru dostawców sygnałów, bo ostatnio coś różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...