Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

Denon

Paul Tudor Jones II

Recommended Posts

Niniejszy post będzie jednocześnie trochę motywacyjny, trochę edukacyjny ale również lifestyle'owy. Podam kilka informacji na temat znakomitego tradera jakim jest Paul Tudor Jones II oraz załączę pewne materiały, które mogą spodobać się niektórym z Was.

Podstawowe informacje (za Wikipedią):

Paul Tudor Jones II (urodzony 28.09.1954) jest założycielem Tudor Investment Corporation, będącą firmą zarządzającą, której strukturę można określić jako hedge fund. W marcu 2010 jego majątek został ustalony na 3.2 miliarda dolarów, co uplasowało go na 297 miejscu listy magazynu Forbes.

Więcej ciekawych informacji na temat omawianej postaci można przeczytać u źródła powyższego akapitu: http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Tudor_Jones

Wyniki jakie osiągnął Jones, jako trader są godne pozazdroszczenia, jednak mimo, iż można przeczytać o nich poświęcając kilka chwil na eksplorację danych za pomocą Google, to nie one są głównym powodem dla którego utworzyłem ten wątek. Chciałbym podzielić się z Wami czymś jeszcze.

W załączonym na początku linku pojawia się informacja na temat filmu "TRADER: The Documentary". Mowa o filmie dokumentalnym ukazanym w amerykańskiej telewizji w listopadzie 1987. Jak można dowiedzieć się z opisu - pozostało tylko kilka kopii wspomnianego dokumentu, przy czym ceny jego nabycia przez internet zaczynają się od 295$. Jako ciekawostkę warto dodać, że według Michaela Glyna - reżysera owego filmu - Jones domagał się w latach 90' usunięcia dokumentu z obiegu. W roku 2009 zniknął on nawet z YouTube.

Update: Osobiście znalazłem wspomniany dokument na azjatyckiej stronie, gdzie można było bez przeszkód się z nim zapoznać, aczkolwiek podobnie jak w przeszłości - dostęp do materiału został zablokowany. |

Oczywiście to nie ja jestem osobą odpowiedzialną za ten upload i wierzę w pełną legalność i uczciwość serwisu, który umożliwił oglądnięcie tego wspaniałego dokumentu. Nie muszę chyba przypominać, że każdy ogląda go na własną odpowiedzialność. Mam jednak nadzieję, że Ci którzy się zdecydują - będą w stanie wynieść dużo ze słów mistrza, jeżeli chodzi o dziedzinę funduszy hedgingowych.

Tak jak Warren Buffett jest niekwestionowanym autorytetem w temacie inwestowania w wartość, tak Paul Tudor Jones II jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie spekulacji łączącej ze sobą elementy analizy technicznej oraz fundamentalnej. Mimo, iż osobiście nie stosuję np. wykorzystywanych przez Jonesa fal Eliotta, to mimo to udało mi się znaleźć bardzo dużo przydatnych informacji w omawianym dokumencie.

Mam nadzieję, że powyższy post okaże się dla Was przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...