Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

mars

Zmiany kursów, stop-loss (SL), take-profit (TP)

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum i zapewne nie ostatni. O forexie zacząłem się uczyć wczoraj, będąc kompletnie zielonym, nie wiedząc nawet co to "kurs". W tym temacie, będe starał się przedstawiać to - czego się nauczyłem na sposób w jaki JA to rozumiem. Sądze iż takie informacje nie tylko będą przydawać się mi w celu przypomnienia, ale również innym którzy zaczynają i np. czytaja Surdla po kilka razy aby to dobrze zrozumieć. Zachęcam również innych, aby opisywali swoimi słowami to czego się nauczyli.

Materiały tutaj będe zamieszczał w różnych teamatach, aby łatwo było je znaleść

Zmiany kursów, stop-loss (SL), take-profit (TP)

Jak zapewne przeczytaliście w Surdelu, wiecie iż kursy zmieniają się bardzo szybko. Aby nie siedzieć przy komputerze zbyt wiele istnieją limity SL i TP.

Limit STOP-LOSS (SL)

ograniczamy tutaj spadek kursu (bo moze albo dalej leciec w dol, albo [jezeli nie osiagnie stop loss] leciec w gore). Gdy kurs osiągnie nasz stop-loss, pozycja zostaje zamykana, jeżeli jednak tego nie robi jest ona wciąż otwarta i może skoczyć wyżej

Dodam tutaj iż popełniłem tu mały błąd, zapewne może być ktoś kto zrobi to samo ale jednak o tym napisze. Ustawiając limit SL ustawiłem maxymalna ilość pip do jakiej może spaść, tzn:

KLIK

Poprawnym zapisem stop-loss byłoby tutaj: zawratość open - 60 pips co dałoby nam:

1.5422-60 pipsow = 1.5362

warto dodać iż w tym momencie SL znajduje się już w strefie zysku, czyli po prostu zabezpieczam sobie pewną część zysku, dlatego odejmuje 60 od poziomu (open). W przypadku LONG - dodawalibyśmy

Tak o to sobie troche straciłem lecz jest to pierwszy błąd na którym się czegoś nauczyłem ;)

Co prawda nie wiele wiem na ten temat, bo jak juz wspomnialem pierwszą stycznosc z giełdą mam od wczoraj, jednak Denon wprowadził do mojej swiadomosci "trailing SL".

Chodzi w tym o to, że zmieniamy nasz SL wraz ze wzrostem kursu. Np: Jeżeli jesteśmy w sytuacji +60pips ustawiamy nasz SL na 40, gdy +70-50, +75-55, +80,60. Dlaczego tak? W ten sposób podwyższamy sobie pewną wygraną, czyli dzięki temu wiemy - ze nizej niz SL juz nie zjedziemy.

Dodam tylko, że |trailing SL| pomaga nam iść razem z zasadą "Tnij straty i pozwól zyskom rosnąć"

LIMIT TAKE-PROFIT (TP)

Ograniczamy tutaj profit kursu na którym pozycja zostanie zamknięta. Może zadacie sobie pytanie:

Dlaczego mam ustawiać TAKE-PROFIT skoro mam STOP-LOSS? Niech rośnie, co ryzykuje!

A ryzykujesz to, że kurs może się zmienić, więc lepiej rozsądnie byłoby zamknąć pozycje gdy jest dla nas korzystny i nie chcemy ryzykować jego spadku

__________________________________________________________

jak najbardziej mile widziane uwagi i komentarze, co da mi i innym nauke na błędach ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepiej napisanych postów :-)

Dodam tylko, że |trailing SL| pomaga nam iść razem z zasadą "Tnij straty i pozwól zyskom rosnąć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram Denona Bardzo ładny przejrzysty Post.

Myślę że każdy kto zaczyna lub też pogłębia swoją wiedzę napisze coś ciekawego prostymi słowami.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mars co moge Ci dopowiedziec o TP to to ze w pozniejszym okresie, kiedy zaczniesz juz rozumiec w jakims stopniu rynek to mniej wiecej bedziesz mogl okreslic w jakim momencie kurs zawroci i tym samym ustawiajac TP zamkniesz pozycje po najkozystniejszym kursie ;] ciagle przesowanie SL zmusza Cie do siedzenia caly czas przed kompem a rynek czasami jest bardzo leniwy ;] a tak ustawiasz sl nawet na +1p ustawiasz sobie tp po cenie do ktorej sadzisz ze dojdzie para i jestes spokojny :) w najgorszym wypadku jestes na +1 a w najlepszym zamyka Ci sie na tp. Oczywiscie jezeli masz nadmiar wolnego czasu mozesz siedziec i sledzic kurs na bierzaco ale z tego co widze to jak wiekszosc z nas jeszcze sie uczysz i jak wiadomo na wszystko czasu brakuje :)

Pozdrawiam, mysle ze bzdur nie napisalem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy kont u brokerów, którzy udostępniają platformę mt4:

Nie trzeba siedzieć i pilnować kursu Riddle ;-) Po to jest opcja trailing stop, że włączasz ją sobie i idziesz od kompa. Możliwych jest wiele ustawień (15p za kursem, 25p, 35p, 45p... itd). Należy jednak pamiętać, że komputer musi pozostać włączony, aby trailing działał (włączony musi być też mt4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie posta to wszystko ładnie napisane jednak każdy powinien znaleźć sam dla siebie odpowiednią zasadę na określanie tych wartości. A jeżeli chodzi o Trailing Stop to radziłbym w to samemu już nie ingerować ( oczywiście po ustaleniu ). Ta opcja jest po to żeby zwyczajnie odejść od kompa a mimo tego w jakimś stopniu kontrolować sytuację.

Pozdrawiam!

=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...