Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

nemesis

TMS Brokers - tms.pl - opinie

Recommended Posts

Czy ktoś z Was miał do czynienia z TMS Brokers? Jeżeli tak, to prosiłbym o wyrażenie swoich opinii o tym brokerze.

Osobiście zatrzymałem się przy tym brokerze w momencie wyszukiwania oferty umożliwiającej dostęp do szerokiej gamy instrumentów wprost z jednego rachunku. Jestem ciekaw jak DM TMS Brokers jest postrzegany przez osoby, które miały (bądź nadal mają) tam rachunek.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystałem niegdyś przez jakiś czas z oferty TMS Brokers.

Uważam, że jest to broker godny zaufania, który na polskie warunki ma bardzo dobrze rozwinięty back-office. Nie jest to może reprezentant najtańszych możliwych możliwych rozwiązań, jednak zazwyczaj bywa tak, że jakość idzie w parze z kosztami. Dostęp do wielu rynków przez jedną platformę (Direct/Direct mini) jest rzeczywiście istotnym atutem, który znakomicie uzupełnia np. dostęp do danych fundamentalnych.

W przypadku niektórych rodzajów rachunków (podyktowanych wielkością kapitału) możliwe jest uzyskanie bardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych oraz uzupełniających, jednak o tym więcej można dowiedzieć się już bezpośrednio od brokera.

Istotnymi sprawami na które należy zwrócić uwagę przy uczestniczeniu w rynku za pomocą tego brokera jest element finansowania oraz ogólny sposób rozliczania pozycji, które dla wielu początkujących mogą być z początku trudne do zrozumienia. Myślę jednak, że wszystko jest dla ludzi i obsługa takiego rachunku może zostać bardzo szybko opanowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają słabą ofertę:

- brak zleceń 0.01 lot

- brak kont z darmowym SWAP

- czterokrotnie wyższe SWAPy od światowej konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, dostęp do danych fundamentalnych ... Otóż dostęp do danych fundamentalnych (wskaźniki makroekonomiczne) to w wykonaniu tego brokera istna szopka i chyba robienie sobie z traderów przysłowiowych [nabiału]. Mechanika kalendarium działa ale nie jest aktualizowana, czyli coś na czym trader absolutnie nie może polegać. To od razu widać w archiwum - same dziury.

mała dygresja - rozmawiałem ostatnio s przedstawicielem jednego z europejskich brokerów, mającego biuro w Polsce. Otóż byli oni zainteresowani aby polskie serwisy internetowe zajmujące się tematyką foreksu zrobiły ranking porównawczy brokerów. ŻADEN serwis nie był tym zainteresowany - twierdzili że za dużo zarabiają na reklamach żeby zrażać do siebie brokerów ....

Na tym samym spotkaniu poznałem faceta z polskiej firmy która robi dobre kalendarium. Chyba dla ok. 30 państw, z wykresami, danymi historycznymi, dniami wolnymi a nawet z czymś z czym nigdzie się nie spotkałem (no trochę ETA daje SAXO ale tylko dla 5 wskaźników) - pokazują (w kolorach więc od razu widać) kiedy zalecane jest powstrzymanie się od transakcji a kiedy można tradować (w zależności od czasu publikacji wskaźnika). Facet pokazywał to online i wyglądało super!! Dobre dla tych co stronią od skoków ale i super dla tych co na skokach właśnie zarabiają. A, i jeszcze wersja polskojęzyczna (to dla nas) i anglojęzyczna (to zapewne dla zagranicznych klientów brokera) i pełna obsługa TZ (time-zone) - także przy ETA które jest podawane dla wszystkich wskażników dla 2-ch dni (dziś i jutro) - jeden rzut okiem i wiesz ile do publikacji zostało, nie trzeba szarych komórek wysilać :)). Z tego co gościu mówił to tak naprawdę większość brokerów wcale nie jest zainteresowana rzetelnym wsparciem dla nas, traderów - dane fundamentalne traktują jak sztukę dla sztuki, ot żeby cokolwiek było albo i to nawet nie. Ale ci którzy mają dobre kalendaria nawet na nich zarabiają, np. poprzez reklamy. A przecież dobre kalendarium to wspaniałe narzędzie marketingowe - i jest czym się chwalić (reklamy), czym utrzymać (też) swoich klientów ale można też nim przyciągnąć obcych czy tych niezdecydowanych. Nie podaję namiarów na firmę żeby nie było że reklama :)))

Właściwie jedyne chyba uczciwie prowadzone (choć skromne w danych) kalendarium ma XTB. Noble Markets - baaardzo skromne, TDM czy Bossa to żenada, Alior się ukrywa czyli tylko dla klientów na realnych rachunkach. No, oczywiście bardzo ładne kalendaium ma Saxo.

uff, ale się rozpisałem, pzdr i udanych transakcji wszystkim życzę

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dif Broker ma identyczną platformę, stymże ma dużo atrakcyjniejsze waunki, spready, prowzje. Jest to broker zagraniczny z polską obsługą. Zagraniczne przelewy w EUR to teraz jedynie 5 złotych, także świat stoi otworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości jakie DIF ma obecnie spready na majrosach? Pytam, bo swego czasu straszyli nawet 3.0 pips na EUR/USD... A to było OK 6 lat temu... :)

Niestety strona nic nie mówi o spreadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...