Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

hhgjhgjhg

itsari44

USDPLN Pips a zysk/strata

Recommended Posts

Dotyczy liczenia zysków/strat

Zainstalowałem demo i tak ćwiczę ,ale nie wszystko rozumuje.

Posiadam konto w dolarach i teraz kupuje parę 1lota USDPLN czyli teoretycznie jeden lot to zmiana pipsa powoduje zmianę o 10zł a jak to się przelicz na odniesione zyski lub strat bojak dziele zysk/stratę przez ilość pipsów to wartość jednego pipsa wychodzi inna tzn

tak to wygląda w programie

buy USDPLN cena (2,7419) S/L 0 T/P 0 Cena 2,7411 Prowizja 0 Swap 0 Zysk - 29,19

i jak liczymy zmianę zysku przy zmianie pipsa w górę bądź w dół i skąd taka wartość pipsa

P.S

kurs w tym momenccie pary USDPLN BId 2,7411 Ask 2,7446

i jak to ewentualnie wylicza sie mając konto w dolarach dla pary EURGBP?? prosze o pomoc

usdpln.JPG.836330838f06f77a3a45cb09f7713

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

buy USDPLN cena (2,7419) S/L 0 T/P 0 Cena 2,7411 Prowizja 0 Swap 0 Zysk - 29,19

i jak liczymy zmianę zysku przy zmianie pipsa w górę bądź w dół i skąd taka wartość pipsa

8 pipsów = zysk 80zł

dzielimy przez kurs usd/pln i wychodzi 29.19$.

P.S

i jak to ewentualnie wylicza sie mając konto w dolarach dla pary EURGBP?? prosze o pomoc

1 pips przy jednym locie to 10 GBP

gbp/usd = 1.6331

10 x 1.6331 = 16.33$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź .

Powoli zakumałem ale to mnie utwierdziło ze dobrze główkowałem. A jak wygląda sprawa np . ze srebrem bo nad tym główkuje liczę dziele i nic

mianowicie .Otworzyłme pozycje na srebrze ( chyba) używam XTB trader

Zlecenie 0,3 lota po cenie było 36,64 Konto w dolarach i srebro tez kupuje się w dolarach więc jak obliczyło mi ten margin ze wynosi tyle i jak liczy sie wartość pipsa tu zmienia sie 1 pips 15 dolarów (?) i ile tu wynosi lot ? zdjęcie poniżej

ewentualnie jakby ta sytuacja wyglądała jakby miał konto w złotówkach pewnie jeszcze dodatkowa role odgrywa kurs USDPLN ??

Na forach cieżko coś znaleźć , a może macie jakieś stronki z ebookami??

5755e7516a023_beztytuu.JPG.96593831eb85f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za link ale widać muszę nad tym posiedzieć i poczytać wydawało mi sie to bardziej zrozumiałe .

jak rozumiem czyli 5000USD(jak rozumiem to ulega zmianie) * 36,64 = 183200 $ ?

czyli 0,3 lota to 183200 * 0,3 = 54960 USD ( 0.3 lota)

Jak zauważyłem na zabezpieczenie (margin) wzieło mi 3% z tego 0,3 lota (czy te 3% procent jest zawsze stałe na zabezpieczenie transakcji) ??

czyli jak rynek pojdzie nie korzystnie dla mnie to strace całe wolne środki (free margin)a zostanie ten depozyt czy dobrze rozumiem ??

ewentualnie czy może być sytuacja że pójdzie tak w dół że będe musiał uzupełniać ??

ale jak wyliczyć tego pipsa

wiem o ile może spaść żebym miał jeszcze środki na koncie. chyba musi mi to ktoś

łopatologicznie wytłumaczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...